Międzynarodowe stosunki gospodarcze to kierunek, który z pewnością odpowiada standardom współczesnego rynku pracy. Studenci tego typu propozycji kształcenia mają okazję zdobyć wiedzę odnoszącą się nie tylko do międzynarodowych stosunków gospodarczych, ale także w zakresie dziedzin im pokrewnych.
Dowiesz się, jak działają poszczególne przedsiębiorstwa, a także nauczysz się opracowywać programy ich działania i wdrażać je w życie. Zapoznasz się także z procesem umiędzynaradawiania działalności gospodarczej oraz z procesami integracyjnymi.
Dla studentów tego typu kierunku przewidziane jest kształcenie językowe. Opanowują oni dwa języki obce na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy, a także posługują się językiem specjalistycznym z zakresu ekonomii i zarządzania.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Międzynarodowe stosunki gospodarcze możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Kierunek międzynarodowe stosunki gospodarcze we Wrocławiu możesz studiować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia.
Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Studia drugiego stopnia odbywają się w trakcie czterech semestrów (dwa lata) i kończą się tytułem magistra. Studia magisterskie uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach pierwszego stopnia.
Tego typu kształcenie odbywa się stacjonarnie lub niestacjonarnie. Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Kompleksowe kształcenie na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze przewiduje zdobycie gruntownej wiedzy i praktycznych umiejętności.
Studenci poznają strategie zarządzania przedsiębiorstwem międzynarodowym, role korporacji transnarodowych w globalnej gospodarcze, a także wpływ różnic kulturowych na prowadzenie biznesu międzynarodowego.
Studenci mają szansę rozwinąć kompetencje analityczne w zakresie analizy finansowej, a także nauczą się jak opracowywać potrzebną dokumentację i zabezpieczać rozliczenia międzynarodowe.
Dodatkowo wykształcisz predyspozycje językowe i będziesz miał/a szansę płynnie posługiwać się dwoma językami obcymi na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy.