Socjologia ekonomiczna to interdyscyplinarna propozycja kształcenia, która łączy wiedzę odnoszącą się do kultury i treści społecznych z rozwojem gospodarczym społeczeństwa.
Studenci mają niepowtarzalną szansę, by nauczyć się wykorzystywać analizy socjologiczne do interpretacji zjawisk ekonomicznych.
Dzięki kompleksowo ustalanemu programowi kształcenia poznasz metody opracowywania i monitorowania strategii rozwojowych społeczności, nauczysz się także analizować mechanizmy funkcjonowania rynków pracy.
Unikatowy kierunek ułatwi zdobycie umiejętności odnoszących się do komunikacji, wykonywania analiz rynku, badań marketingowych czy też rozwinięcie kompetencji w zakresie zarządzania.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Socjologia ekonomiczna możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Kierunek socjologia ekonomiczna we Wrocławiu możesz realizować w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Studia licencjackie trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Kształcenie na studiach magisterskich trwa dwa lata (cztery semestry). Studia drugiego stopnia uzupełniają wiedzę zdobywaną na etapie licencjatu.
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Jeśli nurtują Cię wątpliwości odnoszące się do tego, w jaki sposób efektywnie zarządzać zasobami ludzkimi w organizacji, jak motywować pracowników do pracy lub też jak zażegnać kryzys i wykorzystać go na korzyść firmy, dobrze trafiłeś/aś.
Socjologia ekonomiczna to nowoczesna propozycja kształcenia, która analizy socjologiczne wykorzystuje w trakcie interpretowania zjawisk ekonomicznych.
W kompleksowo opracowanym programie studiów znajdziesz takie przedmioty jak, chociażby: demografia społeczna, postawy statystyki dla socjologów, socjologia bezpieczeństwa, metodologia badań społecznych i wiele innych.
Studenci zdobywają lub rozwijają umiejętności analityczne w zakresie analizowania społecznych mechanizmów funkcjonowania rynków pracy i rozwoju przedsiębiorczości. Poznają także zasady ekspertyzy i odpowiedzialnego doradztwa społecznego.