Politologia to idealna propozycja kształcenia dla osób, które każdego dnia zgłębiają informacje odnoszące się do życia politycznego, społecznego i gospodarczego z kraju i ze świata.
Kompleksowo opracowana propozycja kształcenia da Ci wiele możliwości rozwoju naukowego i zawodowego. Jest to osiągalne dzięki szerokiej wiedzy, obejmującej zasady funkcjonowania współczesnych państw i organizacji społecznych, reguły politycznej gry i rywalizacji, a także wiedzę odnoszącą się do szeroko rozumianej władzy.
Kształcenie ma charakter teoretyczny i praktyczny. Studenci mają szansę wziąć udział w symulacji kampanii wyborczej, a także uczestniczą w różnego rodzaju wydarzeniach i spotkaniach z ludźmi związanymi z życiem politycznym i społecznym.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Politologia możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Politologię w Poznaniu możesz studiować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Studia drugiego stopnia odbywają się w trakcie czterech semestrów (dwa lata) i kończą się tytułem magistra. Studia magisterskie uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach pierwszego stopnia.
Studia humanistyczno-społeczne tego typu możesz realizować stacjonarnie i niestacjonarnie.
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Politologia to kierunek bardzo na czasie, zwłaszcza że rynek pracy nieustannie poszukuje specjalistów, odnajdujących się w tematykach polityczno-społecznych.
Studenci realizują przedmioty ogólne, podstawowe, kierunkowe i specjalizacyjne. Wybór specjalności w znaczący sposób wpływa na poszerzanie wiedzy w zakresie najbardziej interesujących dziedzin, a także ma znaczenie dla późniejszej ścieżki kariery.
Studenci poszerzają swoją wiedzę z zakresu administracji europejskiej, marketingu politycznego i doradztwa w polityce, reklamy i promocji, zarządzania zasobami ludzkimi i wiele innych. W kompleksowo opracowanym programie studiów znajdziesz, chociażby teorię polityki, historię instytucji politycznych, psychologię polityki czy prawo europejskie.
Dla Ciebie to idealna okazja, by rozwinąć predyspozycje językowe, a także zdolności erudycyjne. Studenci zdobywają umiejętności analityczne, interpretacyjne, uczą się pracy zespołowej.