Technologie komputerowe to propozycja studiów inżynierskich, które w interdyscyplinarny sposób łączą nauki ścisłe i techniczne.
Wiedza i praktyczne umiejętności, które możesz zdobyć w zakresie tego typu kształcenia informatycznego, sprowadza się do umiejętnego stosowania i rozwijania technologii komputerowych, mających znaczenie także dla współczesnej gospodarki.
Studenci mają okazję zapoznać się z cyfrowym przetwarzaniem danych, elektroniką analogową i cyfrową, telekomunikacją i automatyką. Poznasz metody tworzenia i zarządzania systemami informatycznymi, aplikacjami, aplikacjami mobilnymi, usługami sieciowymi/internetowymi.
Poszczególne zajęcia prowadzone są w przystosowanych do tego salach wykładowych i pracowniach laboratoryjnych.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Technologie komputerowe możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (inżynierskie)
2. Tryb:
Technologię komputerową w Poznaniu możesz realizować w ramach pierwszego stopnia. Są to studia inżynierskie, trwające trzy i pół roku, czyli siedem semestrów.
Studia tego typu realizowane są w trybie dziennym. Stacjonarna forma kształcenia odbywa się od poniedziałku do piątku, a proponowany program studiów wypełniony jest zajęciami obowiązkowymi i dodatkowymi oraz praktykami zawodowymi.
Studia stacjonarne na uczelniach publicznych zazwyczaj są bezpłatne, wymagają jednak uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Technologie komputerowe to kompleksowo opracowana propozycja kształcenia, która umożliwi Ci zdobycie rzetelnego wykształcenia w zakresie różnych dziedzin informatyki. Studenci mają okazję rozwinąć umiejętności inżynierskie odnoszące się do nowoczesnych technik teleinformatycznych.
W programie studiów znajdziesz takie przedmioty jak: analityka i optymalizacja serwisów WWW, technologie aplikacji Internetu przyszłości, elektronika cyfrowa, zaawansowane języki programowania, technologie handlu elektronicznego e-commerce, inżynieria oprogramowania/UML i wzorce projektowe.
Na studentów czekają także fascynujące specjalizacje, które ułatwią sprecyzowanie ścieżki kariery, dzięki dodatkowym kompetencjom.
Zdobędziesz potrzebne umiejętności do tworzenia i zarządzania systemami informatycznymi, aplikacjami oraz usługami sieciowymi/internetowymi.