Chociaż zdawać by się mogło, że woda jest zasobem szeroko dostępnym, względnie tanim i niewyczerpywalnym, rzeczywistość okazuje się znacznie bardziej brutalna. Zasolenie większości ziemskich zbiorników wodnych uniemożliwia ich spożywanie, a zanieczyszczanie tych słodkowodnych również staje się problematyczne.
Stąd ogromne zapotrzebowanie na ekspertów świadomych korzyści wynikających z działań zapobiegających niszczeniu niezwykle cennych zasobów wodnych. Studia na kierunku gospodarka wodna i ochrona zasobów wód pozwoli ci na zdobycie wszechstronnych kompetencji, które z powodzeniem wykorzystasz w wielu obszarach zawodowych.
Jakie predyspozycje powinny wyróżniać kandydatów na ten kierunek? Przede wszystkim brak obojętności względem otaczającego środowiska naturalnego, zainteresowanie dziedzinami przyrodniczymi oraz chęć działania na rzecz ludzkości.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku gospodarka wodna i ochrona zasobów wód możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb:
Gospodarka wodna i ochrona zasobów wodnych jest kierunkiem realizowanym jedynie na studiach pierwszego stopnia. Studenci uczą się przez sześć semestrów, a po upływie trzech lat przystępują do obrony pracy licencjackiej.
Kierunek ten możesz studiować w trybie stacjonarnym. Oznacza to, że najprawdopodobniej będziesz uczył się codziennie od poniedziałku do piątku w tygodniu roboczym. Taka organizacja kształcenia często pozwala na uniknięcie opłat za czesne w przypadku uczelni publicznej.
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Można rzec, że gospodarka wodna i ochrona zasobów wód w trójmieście jest kierunkiem interdyscyplinarnym. Chociaż większa część siatki programowej skupia się wokół zagadnień biologicznych i przyrodniczych, to studenci odnajdą tam również dziedziny administracyjne, prawne oraz zarządcze.
Dzięki wiedzy i umiejętnościom, które zdobędziesz dzięki temu wyjątkowemu kierunkowi, staniesz się cennym pracownikiem wielu obszarów zawodowych.