Studia w Trójmieście na kierunku bezpieczeństwo morskie to studia, które koncentrują się przede wszystkim na wykształceniu studentów z obszaru podstawowych praw, które rządzą bezpieczeństwem morskim, wspomaganiu potrzeby samorozwoju, kształceniu kompetencji potrzebnych w wykonywanej w przyszłości pracy, profesjonalnego zajmowania się przedsiębiorstwem czy wykształceniu praktycznych umiejętności potrzebnych w zajmowaniu się probelmatyką ealuacji zjawisk społecznych i kulturowych, a także kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności związanych z komunikacją społeczną.
Dzięki możliwości uczestniczenia w ciekawych warsztatach, wykładach oraz zajęciach i ćwiczeniach prowadzonych przez profesjonalną kadrę specjalistów, którzy są praktykami w dziedzinie obejmującej problematykę bezpieczeństwa, studenci zdobędą praktyczną wiedzę oraz pierwsze doświadczenie zawodowe jeszcze w trakcie trwania studiów.
1. Typ i tryb studiów
Studia na kierunku bezpieczeństwo morskie możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Zdobywana wiedza i umiejętności
Bezpieczeństwo morskie to studia skupiające się na wykształceniu praktycznych umiejętności, dzięki którym studenci zdobędą praktyczną wiedzę i kompetencje między innymi z zakresu nauk o bezpieczeństwie.
Program studiów dostarcza studentom wiedzy między innymi z zakresu bezpieczeństwa morskiego Unii Europejskiej, logistyki morskiej w sytuacjach kryzysowych, prawnych podstaw bezpieczeństwa morskiego czy geografii morza i wybrzeża.
Studenci poszerzą również wiedzę o zagadnienia związane ze współczesnym terroryzmem morskim czy bezpieczeństwem obszarów morskich. Studenci będą mieli możliwość uczestniczenia w rozwijających warsztatach i badaniach naukowych, rozwiną zdolności z obszarów, które będą potrzebne do tego, by wykonywać zawód obejmujący problematykę bezpieczeństwa.