Studia na kierunku systemy informacyjne w bezpieczeństwie prowadzone są na zasadach ogólnych. Studenci mają możliwość wyboru obieralnych przedmiotów, które zapewniają zdobycie wiedzy w zakresie bezpieczeństwa i jego teleinformatycznego charakteru.
Program studiów jest podzielony na moduły kształcenia podstawowego, kierunkowego oraz specjalistycznego, których realizowanie pozwala odpowiednio przygotować studentów zawodowo oraz do prowadzenia działalności naukowej.
W module kształcenia podstawowego znajdują się takie przedmioty, jak np. obowiązkowy język angielski, geografia bezpieczeństwa czy historia bezpieczeństwa. Przedmioty fakultatywne w tym module to z kolei m.in. podstawy ekonomii, prawa czy socjologii.
Uczelnie w Trójmieście w ramach zajęć kierunkowych studiów na kierunku systemy informacyjne w bezpieczeństwie, oferują takie przedmioty, jak np. zarządzanie systemami bezpieczeństwa wewnętrznego czy inżynieria systemów i projektowanie systemów.
Kształcenie specjalistyczne obejmuje z kolei takie przedmioty, jak np.:
-
Systemy informatyczne w administracji publicznej
-
Ochrona danych osobowych,
-
Oprogramowanie biurowe,
-
Systemy wspomagania decyzji,
-
Systemy geoinformacyjne:
-
Systemy informacji przestrzennej,
-
Bazy danych w geoinformacji,
-
Cyberbezpieczeństwo:
-
Podstawy sieci komputerowych,
-
Administracja systemami teleinformatycznymi.
Kierunki studiów w Trójmieście, do których zalicza się systemy informacyjne w bezpieczeństwie, są adresowane do osób pragnących zdobyć wiedzę oraz umiejętności niezbędne do rozwijania swojej kariery zawodowej w sektorze, gdzie nieustannie rośnie popyt na specjalistów ds. bezpieczeństwa informacyjnego, cyberbezpieczeństwa czy ochrony danych.
Studia łączą wiedzę z zakresu nauk o społeczeńśtwie, prawie i wprowadzają w tajniki wiedzy o bezpieczeństwie narodowym i wewnętrznym. W trakcie kształcenia studenci mają do dyspozycji nowoczesne laboratoria, symulatory i pracownie.
Studia w trybie niestacjonarnym wiążą się z koniecznością uiszczenia opłaty semestralnej. Jej wysokość każda Uczelnia określa we własnym zakresie.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku systemy informacyjne w bezpieczeństwie możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (licencjackie),
-
Studia II stopnia (magisterskie).
2. Tryb:
-
studia niestacjonarne,
-
studia niestacjonarne.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Absolwenci studiów na kierunku systemy informacyjne w bezpieczeństwie zyskują niezbędną, nowoczesną wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne, które pozwalają pomyślnie wywiązywać się z powinności służbowych na różnych stanowiskach pracy.
Celem kształcenia na tym kierunku studiów, jest przekazanie studentom wiedzy praktycznej z zakresu bezpieczeństwa systemów informatycznych. Absolwenci potrafią analizować typy zagrożeń i ataków w Internecie, a także przeciwdziałać im czy gromadzić i zabezpieczać materiał dowodowy.