Rolnictwo to kompleksowo opracowany kierunek studiów, który łączy nauki z zakresu rolnictwa i ogrodnictwa. Rozwijany jest poprzez propozycje specjalizacyjne, które studentom pomagają sprecyzować przyszłą ścieżkę kariery.
Możesz zajmować się zarówno agrobiznesem, jak i bioinżynierią rolniczą czy kształtowaniem rolniczej przestrzeni produkcyjnej. Oferty specjalizacyjne są zmienne, dlatego warto śledzić wszelkiego rodzaju aktualności na stronach internetowych rzeszowskich uczelni.
W trakcie zdobywanej edukacji masz szansę zgłębiać wiedzę z zakresu ekonomiki, organizacji i zarządzania produkcją rolniczą, funkcjonowania infrastruktury rolniczej. Rozwiniesz także kompetencje językowe w zakresie języka obcego na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Rolnictwo możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (inżynierskie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Rolnictwo w Rzeszowie możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Studia pierwszego stopnia to studia inżynierskie, trwające trzy i pół roku (siedem semestrów). Studia magisterskie uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach pierwszego stopnia, a realizowane są w trakcie trzech semestrów (półtora roku).
Studia rolnicze prowadzone są stacjonarnie i niestacjonarnie. Studia stacjonarne to studia dzienne. Odbywają się bezpłatnie od poniedziałku do piątku na uczelniach publicznych w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne mogą być prowadzone zaocznie (zajęcia odbywają się w weekendy od piątku/soboty do niedzieli) lub wieczorowo (zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku nawet przez cały dzień).
Sprawdź, w jakiej formie realizowane są studia niestacjonarne. Pamiętaj, że ten tryb kształcenia jest płatny.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci rolnictwa zdobywają rzetelne wykształcenie, które obejmuje zagadnienia ekonomiczne, z zakresu organizacji i zarządzania produkcją rolniczą, a także treści związane z funkcjonowaniem infrastruktury rolniczej oraz oddziaływaniem rolniczej przestrzeni produkcyjnej na rozwój obszarów wiejskich.
Będziesz miał/a okazję poznać zagadnienia odnoszące się do agrobiznesu, bioinżynierii nowoczesnych technik i technologii rolniczych, a także doradztwa dla przedsiębiorstw rolnych oraz firm handlowych i usługowych.
Nauczysz się oceniać stosowane technologie, formy organizacyjne i prawne przedsiębiorstwa, a także prowadzić negocjacje w biznesie i tworzyć plan przedsięwzięć gospodarczych. Poznasz także problemy, które odnoszą się do alternatywnych kierunków produkcji roślinnej i użytkowania zwierząt.