Fizyka techniczna to kompleksowo opracowany kierunek, który umożliwi Ci wyspecjalizowanie się w zakresie fizyki medycznej, elektroradiologii, nanotechnologii. Ofertę specjalnościową warto jednak śledzić na stronach internetowych wybranych uczelni, ponieważ jest ona zmienna.
W trakcie zdobywanej edukacji masz szansę zapoznać się z metodami diagnostycznymi z zakresu radiologii, diagnostyki elektromedycznej oraz metod radioterapeutycznych. Nauczysz się także wytwarzać, badać własności i wykorzystywać nanoukłady w nowoczesnych technologiach.
Zdobywane kompetencje będą niezwykle użyteczne w pracy w laboratoriach badawczo-rozwojowych, przemysłowych i diagnostycznych.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Fizyka techniczna możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (inżynierskie)
2. Tryb:
Fizykę techniczną w Kielcach możesz studiować na pierwszym stopniu. Są to studia inżynierskie, trwające trzy i pół roku, czyli siedem semestrów.
Stacjonarna forma kształcenia odbywa się od poniedziałku do piątku, a proponowany program studiów wypełniony jest zajęciami obowiązkowymi i dodatkowymi oraz praktykami zawodowymi. Studia stacjonarne to tak zwane studia dzienne.
Studia stacjonarne na uczelniach publicznych zazwyczaj są bezpłatne, wymagają jednak uiszczenia opłaty rekrutacyjnej. Wszelkiego rodzaju zajęcia odbywają się w siedzibie uczelni.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Fizyka techniczna to nowoczesny kierunek inżynierski, który umożliwi Ci zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu fizyki w medycynie, elektroradiologii, nanotechnologii. Zajęcia prowadzone są na nowoczesnym sprzęcie, który umożliwi Ci zdobycie niezbędnych kompetencji do obsługi i nadzoru urządzeń.
W interdyscyplinarnie tworzonym programie studiów znajdziemy takie przedmioty jak: podstawy fizyki kwantowej, elementy programowania symbolicznego, wybrane zagadnienia fizyki promieniowania, dozymetria promieniowania jonizującego, własności nanomateriałów, metody rentgenowskie badania materiałów. Realizowanie poszczególnych przedmiotów uzależnione jest niejednokrotnie od wybranej specjalizacji.
Studenci zdobywają kompetencje diagnostyczne i analityczne z zakresu radiologii oraz diagnostyki elektromedycznej. Umiejętnie posługują się specjalistycznym oprogramowaniem komputerowych i działają na rzecz fizyki i najnowszych technologii.