Prawo w biznesie to interdyscyplinarny kierunek studiów, który odpowiada na zapotrzebowania współczesnego rynku pracy, zwłaszcza na potrzeby przedsiębiorców, którzy poszukują specjalistów odnajdujących się w tematyce prawa, biznesu i zarządzania.
Studenci mają okazję zdobyć rzetelne wykształcenie, które obejmuje między innymi prawo odnoszące się do obrotu gospodarczego, to znaczy prawo cywilne, prawo pracy, podatkowe, a także prawo spółek handlowych. Zdobywana wiedza pozwoli Ci zrozumieć cele biznesowe i zasady funkcjonowania różnych organizacji.
Studenci rozwijają kreatywność, myślenie analityczne, a także uczą się posługiwać specjalistycznym oprogramowaniem komputerowym. Zdobywają wykształcenie ekonomiczne, finansowe, rachunkowe i zarządcze.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Prawo w biznesie możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Prawo w biznesie możesz studiować w ramach pierwszego stopnia. Studia licencjackie trwają trzy lata, czyli sześć semestrów.
Stacjonarna forma kształcenia odbywa się od poniedziałku do piątku. Studia niestacjonarne mogą być prowadzone zaocznie, to znaczy, że zajęcia odbywają się w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, lub wieczorowo, gdzie zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku nawet przez cały dzień (mimo umownej nazwy).
Nim zdecydujesz się na studia niestacjonarne, sprawdź, w jakiej formie są one realizowane. Pamiętaj także, że na uczelniach niepublicznych studia stacjonarne i niestacjonarne są płatne.
Zdobywana wiedza i umiejętności
W trakcie zdobywanej edukacji na kierunku prawo w biznesie studenci uczą się, w jaki sposób interpretować i stosować przepisy prawa, które wiąże się bezpośrednio z biznesem. Zgłębiają prawo działalności gospodarczej, prawo zobowiązań, prawo spółek handlowych, prawo podatkowe, prawo pracy i ubezpieczeń społecznych.
Nauczysz się sporządzać umowy i projekty pism w postępowaniach sądowych. Zdobędziesz potrzebne umiejętności, by we właściwy sposób prowadzić obsługę prawną, finansową, rachunkową i zarządczą przedsiębiorstw.
W kompleksowo opracowanym programie studiów znajdziemy takie przedmioty jak: zarządzanie karierą i komunikacja w biznesie, umowy w obrocie gospodarczym, postępowanie administracyjne i egzekucyjne w administracji, umowy w obrocie gospodarczym, bankowość dla przedsiębiorcy, podatki w działalności gospodarczej.
Siatka zajęć wypełniona jest przedmiotami z różnych kategorii modułowych. Na studentów czekają także specjalności, których aktualność warto zweryfikować na stronie internetowej wybranej uczelni.