Matematyka i ekonomia to interdyscyplinarna propozycja kształcenia, która umożliwi Ci zdobycie wiedzy matematycznej oraz odnoszącej się do prawidłowego funkcjonowania współczesnej gospodarki.
Są to studia międzyobszarowe prowadzone przez dwa wydziały: Wydział Matematyki i Informatyki oraz Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Studenci mają okazję zgłębiać podstawowe i rozszerzone działy matematyki, sprowadzające się także do stosowania nauk matematycznych w analizie i interpretacji zjawisk i procesów ekonomicznych.
Rozwiniesz umiejętność abstrakcyjnego i analitycznego myślenia. Nauczysz się również wykorzystywać nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Matematyka i ekonomia możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb:
Studia w Toruniu na kierunku matematyka i ekonomia realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Są to studia licencjackie, które trwają trzy lata (sześć semestrów).
Kształcenie w trybie stacjonarnym (dziennym) odbywa się od poniedziałku do piątku, a proponowany program studiów wypełniony jest zajęciami obowiązkowymi, specjalistycznymi i fakultatywnymi. Studia stacjonarne na uczelniach publicznych zazwyczaj są bezpłatne. Kandydaci muszą jednak uiścić opłatę rekrutacyjną.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Zajęcia w zakresie matematyki i ekonomii odbywają się w nowoczesnych laboratoriach komputerowych i salach wykładowych. Studenci mają do dyspozycji doskonale wyposażone biblioteki. Jest to o tyle ważne, że kompleksowo opracowany kierunek jest połączeniem teorii z praktyką i wymaga odpowiednich narzędzi do przekazywania kształcenia.
W programie kształcenia znajdziemy takie przedmioty jak: rachunek prawdopodobieństwa, algebra liniowa z geometrią, modele dyskretne matematyki finansowej, komunikowanie w działalności gospodarczej, podstawy organizacji i zarządzania, finanse publiczne i rynki finansowe, międzynarodowe stosunki gospodarcze, matematyka elementarna.
Studenci rozwijają analityczne i abstrakcyjne myślenie, a także nabywają umiejętności odnoszące się do wykorzystywania nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych z uwzględnieniem technik matematycznych i statystycznych.