Zarządzanie i inżynieria produkcji - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Zarządzanie i inżynieria produkcji - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Gdańsku | Gdyni | Sopocie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I) (II) , czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku ,
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - uczelnie publiczne


23.08.2024

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia 2024 – Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot) | woj. pomorskie

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) to 3,5-letnie studia I stopnia (inżynierskie) oraz 1,5-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 8 różnych specjalności. Studia przygotowują do wykonywania zawodu między innymi kierownika produkcji. Studencki zdobywają wiedzę z zakresu zarządzania jakością czy materiałoznawstwa.

Zarządzanie i inżynieria produkcji - Gdańsk, Gdynia, Sopot
Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Gdańsku | Gdyni | Sopocie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Opis kierunku

Zarządzanie i inżynieria produkcji to kierunek studiów, który łączy w sobie nauki techniczne, logistyczne i zarządzanie. Studia w swoim programie mają zajęcia o charakterze teoretycznym i praktycznym, które mają nauczyć efektownej pracy w grupie i zarządzania pracownikami. Studenci zagłębiają się w wiedzy na temat zarządzania jakością i bezpieczeństwem produkcji, podstaw makro i mikroekonomii czy mechaniki i wytrzymałości materiałów.

Absolwent tego kierunku może szukać zatrudnienia w działach jakościowych firm. Studia z zarządzania i inżynierii produkcji dają kompetencje do tego by podjąć pracę w firmach doradczych oraz przedsiębiorstwach produkcyjno-handlowych. Absolwenci mogą wykonywać zawód logistyka, specjalisty ds. kontroli jakości, kierownika produkcji.

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Trójmieście można podjąć na 3 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej i online). Ceny na zarządzaniu i inżynierii produkcji w Trójmieście w 2024/2025 roku zaczynają się od 6700 zł za pierwszy rok studiów, a próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2024/2025 na PG wyniósł 43,7 punktu. 

Gdzie studiować kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Trójmieście

W Trójmieście zarządzanie i inżynierię produkcji możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Politechnice Gdańskiej oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Gdańskiej Szkole Wyższej, Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych
 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji

W procesie rekrutacji na studia w Trójmieście na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka, język polski, język obcy, matematyka. zarządzanie i inżynieria produkcji Trójmiasto - przedmioty maturalne

Żeby dostać się na studia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji, będziesz musiał sprostać nie najłatwiejszym wymaganiom – techniczny wymiar studiów wiąże się ze zdawaniem przedmiotów z kanonu nauk ścisłych, uznawanych przez wielu za najtrudniejsze.

 

Wiodącymi przedmiotami dla tego kierunku, czyli takimi, które warto zdać podczas rozszerzonego egzaminu maturalnego, będą: matematyka, fizyka oraz język obcy nowożytny. Pamiętaj, że każda uczelnia może ustalać własne procedury rekrutacyjne, ponadto mogą one ulegać zmianom w czasie. Dlatego aby być na bieżąco i uniknąć przykrych niespodzianek, śledź stronę internetową wybranej uczelni wyższej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Trójmieście

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Trójmieście realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku.

Uczelnie w Trójmieście umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, niestacjonarnym jak i online. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Gdańska (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Sopocka Akademia Nauk Stosowanych stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Szczelnie wypełniony profil kształcenia, implikowany między innymi interdyscyplinarnością zgłębianego kierunku, sprawia, że edukacja na Zarządzaniu i inżynierii produkcji może okazać się trudnym do sprostania wyzwaniem. Przedmiotami, które najpewniej napotkasz podczas nauki, będą między innymi:

  • Materiałoznawstwo
  • Mechanika i wytrzymałość materiałów
  • Podstawy makro i mikro ekonomii
  • Zarządzanie jakością i bezpieczeństwem produkcji

 

Nabywane umiejętności

Ale czym dokładnie zajmuje się Zarządzanie i inżynieria produkcji? Jak sama nazwa wskazuje, uczelnie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, które wprowadziły opisywany kierunek do kanonu oferowanej edukacji, stawiają na wykształcenie w przyszłych absolwentach wiedzy przydatnej na współczesnym rynku pracy. Pierwszy człon nazwy kierunku wprowadzi cię w świat zarządzania, czyli innymi słowy, bycia liderem, zajmującym się szeroko rozumianą organizacją przepływu surowców oraz pracą zespołów pracowników.

Inżynieria, czyli wykształcenie czysto techniczne, to doskonała perspektywa na przyszłość, bowiem posiadanie umiejętności z zakresu nauk ścisłych, ze szczególnym uwzględnieniem matematyki, to swoista gwarancja dobrze płatnego i stabilnego zatrudnienia. Statystyki pokazują, że korzystny dla absolwentów kierunków ścisłych trend na rynku pracy utrzyma się jeszcze przez długie lata.

Polecane:

 

Jakie są specjalności na zarządzaniu i inżynierii produkcji w Trójmieście

Współczesne studia z zarządzania i inżynierii produkcji charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Trójmieście: produkty i procesy w gospodarce o obiegu zamkniętym (goz), zarządzanie jakością i logistyką w łańcuchach dostawzarządzanie systemem produkcyjnym w dobie industry 4.0...

Sprawdź specjalności na zarządzaniu i inżynierii produkcji w Trójmieście

Ile trwają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Trójmieście

Ile trwają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Trójmieście

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Trójmieście, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Sprawdź

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

Jaka praca po zarządzaniu i inżynierii produkcji

Bez pomocy dobrze wykwalifikowanych i wykształconych absolwentów opisywanego kierunku nie mogłaby się rozwijać praktycznie żadna gałąź współczesnej gospodarki i współczesnego przemysłu. W związku z tym możesz mieć pewność, że jako absolwent będziesz mógł liczyć na możliwość dokonania świadomego wyboru z całej gamy dostępnych opcji.

Absolwenci Zarządzania i inżynierii produkcji w Trójmieście będą mogli liczyć na zatrudnienie na stanowisku inżyniera, projektanta, konstruktora i pracownika ściśle związanego z szeroko pojętym procesem wytwórczym.

Ponadto każdy z absolwentów znajdzie pracę w:

  • Instytucjach technologicznych
  • Międzynarodowych korporacjach
  • Jednostkach badawczo-rozwojowych
  • Centrach innowacji

Niezależnie od tego, jaką drogę obierzesz, jedno jest pewne – zdobyta przez ciebie posada zapewni ci możliwość ciągłego samorozwoju, godnego życia w aspekcie finansowym oraz bezpośredniego przyczyniania się do umacniania gospodarki swojego kraju. Dlatego nie wahaj się dłużej i aplikuj!

 

Ile zarabia się po zarządzaniu i inżynierii produkcji?

Absolwenci kierunku studiów Zarządzanie i inżyniera produkcji, po uzyskaniu tytułu inżyniera szukają swojej pierwszej pracy zawodowej. Zazwyczaj decydują się na pracę w przemyśle, centrach innowacji, korporacjach, a niektórzy prowadzą własną działalność gospodarczą. Absolwenci mogą objąć takie stanowiska jak np. kierownik produkcji, specjalista do spraw kontroli jakości, a także logistyk. Ile wynoszą ich średnie miesięczne zarobki oraz czym zajmują się na co dzień?

 

Specjalista do spraw kontroli jakości

Specjalista do spraw kontroli jakości często podejmuje pracę firmach zajmujących się produkcją lub wytwórstwem. Na co dzień zajmuje się kontrolą wytwarzanych materiałów, części lub produktów. Do innych jego obowiązków możemy zaliczyć sprawowanie pieczy nad niezbędną dokumentacją, a także optymalizację produkcji i wdrażanie nowych metod produkcyjnych. Mediana zarobków specjalisty do spraw kontroli jakości wynosi około 4880 zł brutto miesięcznie.

 

Kierownik produkcji

Kierownik produkcji może podjąć zatrudnienie we wszystkich firmach i korporacjach odpowiedzialnych za produkcję. Może on pracować w wielu sektorach. Do zadań kierownika produkcji możemy zaliczyć m.in. organizację pracy całego parku maszynowego, pracowników, a także zajmuje się tworzeniem grafików i kontrolą wytwarzanych produktów. Kierownik produkcji pilnuje również, aby wszystko było wykonywane zgodnie z normami oraz w terminie. Mediana zarobków kierownika produkcji wynosi około 8310 zł brutto miesięcznie.

 

Logistyk

Logistycy mogą podjąć zatrudnienie w firmach logistycznych lub spedycyjnych. Logistyk odpowiada za organizację pracy np. na magazynach lub wywożonych towarów w transporcie. Zajmuje się także ewidencją i kontrolą wywożonych produktów lub materiałów oraz nadzoruje statystyki. Logistyk odpowiada również za tworzenie dokumentacji i raportów. Mediana zarobków logistyka wynosi około 5300 zł brutto miesięcznie.

 

*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami.

Jak wygląda rekrutacja na zarządzanie i inżynierię produkcji w Trójmieście

Zarządzanie i inżynieria produkcji - rekrutacja na uczelniach w Trójmieście:

sprawdź rekrutacja na studia w Trójmieście

 

Limity miejsc

Na każdy z kierunków studiów w Trójmieście jest ustalony odgórnie limit miejsc, na który można przyjąć studentów.     

Na jakiej podstawie wybierani są przyszli studenci zarządzania i inżynierii produkcji w Trójmieście? Rekrutacja na uczelnie opiera się na konkursie świadectw, który jest podstawą do stworzenia listy osób zakwalifikowanych. Przedmioty, jakie brane są pod uwagę w czasie rekrutacji na zarządzanie i inżynierię produkcji w Trójmieście, to: fizyka, język obcy, język polski oraz matematyka.

Warto mieć na uwadze, że na studia mogą dostać się tylko najlepsi wśród kandydatów.

Limity miejsc na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Trójmieście: 

  • Politechnika Gdańska:

 *Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

czytaj dalej

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Kandydaci na zarządzanie i inżynierię produkcji w Trójmieście po zarejestrowaniu się w systemie muszą czekać około kilku tygodni na ogłoszenie wyników. Kiedy można spodziewać się opublikowania list? Daty ustalane są indywidualnie przez poszczególne uczelnie w Trójmieście, jednak zazwyczaj publikowane są około w połowy lipca.  

Kandydaci na zarządzanie i inżynierię produkcji w Trójmieście informację o przyjęciu na studia będą mogli znaleźć na swoim profilu w systemie IRK (Internetowa Rekrutacja Kandydatów). W systemie można również znaleźć takie informacje, jak uzyskana ilość punktów czy zajęte miejsce.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Trójmieście: 

  • Politechnika Gdańska: 17 lipca 2024  

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Uczelnie w Trójmieście ustalają, aby kandydaci na zarządzanie i inżynierię produkcji osobiście składali komplet dokumentów rekrutacyjnych do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Istnieje także możliwość wysłania dokumentów pocztą tradycyjną.

Kandydaci na zarządzanie i inżynierię produkcji w Trójmieście mogą sprawdzić na stronach poszczególnych uczelni, jakie dokumenty ze sobą zabrać.

Niektóre z dokumentów to m.in.: świadectwo maturalne, dowód osobisty, formularz aplikacyjny oraz zdjęcie do legitymacji.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Po ogłoszeniu wyników kandydaci na zarządzanie i inżynierię produkcji w Trójmieście, aby zostać pełnoprawnymi studentami muszą złożyć komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. 

W jakim terminie trzeba złożyć dokumenty na kierunek zarządzanie i inżynierię produkcji w Trójmieście? Uczelnie przyjmują dokumenty zwykle zaraz po ogłoszeniu listy rankingowej. W przypadku Politechniki Gdańskiej kandydaci mają czas w lipcu.

Kandydaci na zarządzanie i inżynierię produkcji muszą pamiętać o tym, jak ważne jest dopilnowanie terminów bowiem niedostarczenie dokumentów może grozić nawet wykreśleniem z listy osób zakwalifikowanych.  

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Trójmieście: 

  • Politechnika Gdańska: od 18 do 24 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Ile kosztują studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Trójmieście

Studia stacjonarne na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ile kosztują studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Trójmieście? Cena w 2024 roku wynosi około 6700 zł za pierwszy rok studiów.

Kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Trójmieście ceny 2024: 

  • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych: od 6700 zł  

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.   

Poziom i tryb studiów


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Gdańsku | gdyni | sopocie

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Aktualności rekrutacyjne

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Pokaż wszystkie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Jakie opinie mają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Jeśli myślisz poważniej o podjęciu studiów na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, z pewnością zainteresują cię opinie studentów tego kierunku – w końcu to właśnie oni najlepiej orientują się w specyfice kierunku.

Joanna, studentka trzeciego roku Zarządzania i inżynierii produkcji w Trójmieście, mówi:

„Obrany przeze mnie kierunek studiów to źródło codziennych wyzwań, a żeby im sprostać, należy włożyć ogrom wysiłku i samozaparcia. Jednak wiem, że wszystko się opłaci – znajdę dobrą pracę, która będzie dla mnie przyjemnością. Z czystym sumieniem mogę polecić studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Trójmieście wszystkim zainteresowanym!”

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 



#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Pozostałe uczelnie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie na których jest kierunek ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować