Studia we Wrocławiu na kierunku agroinżynieria skupiają się przede wszystkim na wykształceniu cennych i potrzebnych umiejętności praktycznych, które przydadzą się i będą wykorzystywane w przyszłej pracy zawodowej.
Jest to propozycja kształcenia, dla osób chcących nabyć profesjonalną wiedzę dotyczącą między innymi technik rolniczych od wykwalifikowanych ekspertów i praktyków. Program studiów realizowany jest przy zaawansowanym zapleczu technicznym i badawczym, dzięki któremu studenci mają możliwość nabycia wiedzy oraz potrzebnych umiejętności z zakresu najnowszych technologii stosowanych w rolnictwie.
Studenci zdobędą również wiedzę z zakresu technik rolniczych stosowanych zarówno w produkcji roślinnej, jak i zwierzęcej, zapoznają się z zagadnieniami z obszaru prawa gospodarczego, rolnego z zakresu fizjologii roślin, matematyki, technologii produkcji roślinnej, mikrobiologii, tworzenia biznesplanu, systemów produkcji zwierzęcej oraz zarządzania.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku Agroinżynieria możemy podzielić na:
1. Typ:
-
studia I stopnia (inżynierskie)
2. Tryb:
Zdobywana wiedza i umiejętności
Agroinżynieria to studia skupiające się na wykształceniu praktycznych umiejętności, dzięki którym studenci zdobędą praktyczną wiedzę i kompetencje przede wszystkim z zakresu fizyki, matematyki, biologii oraz chemii, z którym to działów wiedza jest niezbędna do zrozumienia procesów, które zachodzą w obszarach inżynierii rolniczej.
Studenci będą mieli możliwość uczestniczenia w rozwijających wykładach, warsztatach praktycznych i szerokiej ofercie zajęć teoretycznych i ćwiczeń. Program studiów dostarcza również między innymi wiedzę z zakresu zagadnień dotyczących grafiki inżynierskiej, materiałoznawstwa, projektowania, układów oraz systemów technicznych, które są wykorzystywane w technice rolniczej.
Studenci zdobędą również specjalistyczną wiedzę w obszarze technologii, systemów, technik i urządzeń, które są wykorzystywane w przedsiębiorstwach zajmujących się przetwórstwem rolno-spożywczym, produkcji zwierzęcej, maszyn wykorzystywanych do prac przy produkcji polowej, eksploatacji urządzeń rolniczych czy wykorzystywania układów mechatronicznych w systemach nowoczesnego rolnictwa i poznają zagadnienia związane z prawem, ekonomiką rolnictwa, zarządzaniem i logistyką, odnawialnymi źródłami energii stosowanymi w rolnictwie czy prowadzeniem działalności gospodarczej.