Zarządzanie studia stacjonarne Bydgoszcz

Zarządzanie studia stacjonarne Bydgoszcz

Studia na kierunku zarządzanie w Bydgoszczy możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym oraz online.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
stacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania

Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

12.04.2024

Zarządzanie - studia stacjonarne (dzienne) Bydgoszcz - 2024 | woj. pomorskie

Studia na kierunku Zarządzanie w Bydgoszczy to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Zarządzanie studia stacjonarne Bydgoszcz
Studia na kierunku zarządzanie w Bydgoszczy
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Zarządzanie możesz studiować bezpłanie w ramach studiów stacjonarnych na jednej bydgoskiej uczelni publicznej: Politechnice Bydgowskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.
 

Studia na kierunku zarządzanie można podjąć także na jednej uczelni prywatnej: Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy.

Ponadto psychologię jako specjalizację na innym kierunku znaleźć można na sześciu uczelniach bydgoskich:

  • Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy (bezpieczeństwo wewnętrzne)
  • Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy (zdrowie publiczne)
  • Kujawsko - Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy (administracja)
  • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną)
  • Bydgowska Szkoła Wyższa (zdrowie publiczne)
  • Politechnika Bydgowska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich (zootechnika)

 


Zarządzanie to kierunek, który zainteresować może szczególnie osoby ambitne i pewne siebie. Przyszli kierownicy zdobywają wiedzę z zakresu ekonomii, administracji, prawa czy gospodarki, a także rozwijają swoje umiejętności komunikacyjne. Studenci zarządzania przygotowują się do prowadzenia zespołów, a także całych firm. Dzięki temu absolwenci tego kierunku mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą lub kontynuować zarządzanie istniejącymi już przedsiębiorstwami. Ponadto studenci zarządzania przygotowani są do prowadzenia działań doradczych.

Absolwenci zarządzania skutecznie rozwiązują problemy gospodarcze i finansowe, wykorzystując poznane w trakcie studiów techniki stosowane rzez profesjonalnych przedsiębiorców. Ponadto w trakcie nauki studenci tego kierunku rozwijają swoje zdolności komunikacyjne, prezentacyjne i językowe. Dzięki temu przyszli specjaliści odnajdą się zarówno na polskim rynku gospodarczym, jak i zagranicznym.

 

Jakie są wymagania na studia stacjonarne (dzienne) na kierunku zarządzanie w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia stacjonarne na uczelniach publicznych odbywa się za pomocą konkursu świadectw. Oznacza to zatem, że przyszły student powinien skupić się w szczególności na egzaminach maturalnych.

Najczęściej wymaganymi przedmiotami w czasie rekrutacji na kierunek zarządzanie są takie przedmioty jak:

  • biologia
  • chemia
  • geografia
  • historia
  • język obcy
  • język polski
  • matematyka
  • wiedza o społeczeństwie

* Kryteria kwalifikacyjne mogą różnić się w zależności od wymagań danej uczelni. Powyższa lista stanowi jedynie przykładowe przedmioty, które mogą być brane podczas rekrutacji – przed rekrutowaniem na uczelnię należy wcześniej upewnić się za pomocą strony rekrutacyjnej uczelni, które przedmioty brane są pod uwagę.
 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku zarządzanie w Bydgoszczy?

Typ i tryb studiów

 

Studia na kierunku zarządzanie możemy podzielić na:
 

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)


2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

sprawdź wszystko o: zarządzanie studia w Bydgoszczy
 

 

Program studiów i przedmioty
 

Zarządzanie to kierunek, który łączy m.in. nauki ekonomiczne, gospodarcze, prawne i socjologiczne. W trakcie zajęć studenci uczą się rozwiązywania problemów finansowych. Absolwenci tego kierunku znają najważniejsze techniki i narzędzia stosowane przez profesjonalnych przedsiębiorców. Współczesne uczelnie kładą nacisk na to, by przyszli eksperci znali nowoczesne rozwiązania, a także sprawnie poruszali się w międzynarodowej przestrzeni gospodarczej.

 

W programie studiów na kierunku Zarządzanie w Bydgoszczy znajdują się przedmioty takie jak:

  • zarządzanie zasobami ludzkimi,
  • zarządzanie finansami,
  • rachunkowość finansową,
  • współczesny rynek usług,
  • techniki organizatorskie i decyzyjne,
  • nowoczesne systemy motywacyjne,
  • strategia promocji,
  • zachowania nabywców na rynku

 

Wiedza i umiejętności

Zarządzanie otwiera przed studentami polskich uczelni szeroką ofertę zawodów, w których mogą oni wykorzystać zdobyte w trakcie studiów wiedzę oraz umiejętności. Studenci zarządzania szkolą się w zakresie prowadzenia działalności własnej lub cudzej – dzięki tego przygotowani są oni do pełnienia różnorodnych funkcji kierowniczych. W trakcie studiów uczestnicy zajęć zdobywają wiedzę i umiejętności pożądane przez liczne przedsiębiorstwa i instytucje. Kompleksowość tego kierunku sprawia, że przyszli specjaliści odnajdą się nie tylko na polskim rynku gospodarczym, ale i międzynarodowym.
 

 

Wiedza:
 

Studenci poznają najważniejsze zagadnienia prawne, administracyjne i ekonomiczne, które pozwolą im sprawnie zarządzać działalnością gospodarczą. Program studiów przewiduje zajęcia poświęcone dynamice współczesnego rynku, na którym w przyszłości pracować będą przyszli przedsiębiorcy. Ponadto studenci obserwują zjawiska społeczno-ekonomiczne, które istotny wpływ wywierają na kształtowanie się potrzeb konsumentów. W trakcie zajęć studenci zapoznają się z podstawowymi problemami gospodarczymi – uczą się tego, w jaki sposób rozwiązywać je kreatywnie i skutecznie.

Wiedza, która zdobywa student zarządzania:

  • zna pojęcia stosowane przez specjalistów
  • potrafi rozpoznać podstawowe problemy gospodarcze
  • zna najważniejsze dokumenty prawne
  • wie, jaki wpływ na rozwój działalności maja zmiany społeczno-kulturowe oraz ekonomiczne
  • posiada podstawową wiedzę z dziedzin poświęconych m.in. ekonomii, administracji, prawu, socjologii, psychologii, finansowości


 

Umiejętności:
 

Absolwenci zarządzania rozpoznają, diagnozują i rozwiązują różnorodne problemy związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi, rzeczowymi i finansowymi. Dzięki odpowiednio skonstruowanemu programowi nauczania uczestnicy zajęć uczą się tego, w jaki sposób podejmować trafne decyzje w obszarze działań organizacji. Studenci poznają najważniejsze narzędzia oraz rozwiązania stosowane przez środowiska specjalistyczne, a także wykorzystują je w projektach praktycznych.

Ponadto studenci zarządzania zapoznają się z mechanizmami oraz technikami służącymi kreowaniu marki produktu i przedsiębiorstwa. Uczestnicy zajęć uczą się pracy zespołowej oraz sposobów skutecznej autoprezentacji.
 

Umiejętności, które zdobywa student zarządzania:

  • sprawne porozumiewanie się z przedstawicielami różnorodnych grup społecznych oraz zawodowych
  • umiejętna prezentacja
  • skuteczne promowanie produktu lub marki
  • zdolne prowadzenie zespołu, pełnienie określonych funkcji w zespole
  • kreatywne i sprawne rozwiązywanie problemów gospodarczych lub konfliktów o różnorodnym charakterze


 

Jak wyglądają studia stacjonarne

Studia stacjonarne umożliwiają studentom nawiązanie nowych znajomości, które mogą okazać się cennymi relacjami zawodowymi. Nauka na terenie uczelni wiąże się z bezpośrednim kontaktem nie tylko z innymi studentami, ale także specjalistami, którzy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami oraz uwagami z uczestnikami zajęć. Dzięki temu studenci chętniej działają aktywnie, realizując praktyczne projekty lub dołączając do różnorodnych organizacji studenckich.

Stacjonarna nauka wiąże się także z warunkami, które skutecznie poprawiają jakość uczenia się. Istotne jest to szczególnie w kontekście sesji egzaminacyjnej, z którą studenci muszą systematycznie się mierzyć. Nowoczesna technologia oraz innowacyjne rozwiązania stosowane przez uczelnie pozwalają studentom korzystanie z licznych programów i narzędzi ułatwiających prowadzenie działań badawczych. Ci, którzy czują potrzebę zgłębiania teoretycznych aspektów wybranych nauk, mogą skorzystać z zasobów biblioteki.

Nauczanie stacjonarne na studiach dziennych odbywa się w godzinach porannych i popołudniowych – od poniedziałku do piątku. Dzięki temu studenci mogą wykorzystać wolny czas na rozwijanie własnych zainteresowań lub podjęcie pracy dorywczej. Ponadto stacjonarne studia pozostawiają studentom do dyspozycji cały weekend.

Studia stacjonarne na uczelni publicznej są darmowe, jednak kandydaci na popularne kierunki mogą napotkać problem – uczelnie publiczne oferują ograniczoną liczbę miejsc. Rekrutacja najczęściej odbywa się na podstawie porównywania wyników maturalnych egzaminów kandydatów. Uczelnie prywatne zazwyczaj nie stosują tej zasady, a o przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń. Nauka w niepublicznej szkole wyższej jest jednak płatna.
 


zobacz wszystkie:

studia stacjonarne w Bydgoszczy

studia niestacjonarne w Bydgoszczy

 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne
 

Student zarządzania jest ambitny, pewny siebie i gotowy do stawiania czoła różnorodnym wyzwaniom. Kandydat na ten kierunek musi chcieć kierować działalnością lub zespołem – dobry przedsiębiorca jest stanowczy i rzeczowy. Dobrze, by kandydat na ten kierunek posiadał naturalne predyspozycje przywódcze, a także umiejętnie rozwiązywał konflikty.

W zawodach związanych z zarządzaniem bardzo ważne jest to, żeby specjalista potrafił komunikować się z otoczeniem niezależnie od warunków, w jakich się znajduje. Studenci zarządzania potrafią działać w stresie i są kreatywni. Na tym kierunku przydatne są zdolności informatyczne oraz prezentacyjne – przedsiębiorca musi potrafić nawiązywać relacje z klientami nie tylko w bezpośrednim kontakcie, ale także w przestrzeni cyfrowej.
 


Student zarządzania powinien:

  • być odpowiedzialny
  • być ambitny
  • być pewnym siebie
  • umiejętnie zarządzać swoim czasem
  • sprawnie organizować swoją pracę
  • zauważać niewłaściwości w pracy zespołu
  • umieć pracować pod presją
  • być zdeterminowany
  • umiejętnie komunikować się z otoczeniem
  • mieć zdolności analityczne i matematyczne

 

Gdzie studiować stacjonarnie na kierunku zarządzanie w Bydgoszczy

Uczelnie, na których można studiować stacjonarnie zarządzanie w Bydgoszczy:

czytaj dalej 

uczelnie w Bydgoszczy

Uczelnie w Bydgoszczy - kierunek zarządzanie:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich (Wydział Zarządzania) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz stacjonarne, niestacjonarne, online I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Praca po studiach na kierunku zarządzanie w Bydgoszczy

Absolwenci zarządzania mogą wykorzystać zdobyte w trakcie studiów umiejętności oraz wiedzę w różnorodnych dziedzinach. Studenci tego kierunku mogą w przyszłości odnaleźć się na stanowiskach kierowniczych i doradczych.

Absolwent kierunku zarządzanie może starać się o pracę na stanowiskach takich jak:

  • dyrektor, kierownik działu, prezes
  • team leader, menedżer
  • założyciel własnej działalności gospodarczej
  • doradca finansowy, ubezpieczeniowy, turystyczny, edukacyjny
  • pracownik administracji samorządowej lub organizacjach non-profit
  • menedżer projektów informatycznych
  • analityk i projektant systemów informatycznych
  • menedżer w przedsiębiorstwach sektora rolno-spożywczego
  • pracownik administracji rolnej

 

Specjaliści w dziedzinie zarządzania poszukiwani są w przedsiębiorstwach publicznych i prywatnych. Ponadto studenci zarządzania zdobywają kompetencje umożliwiające im rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.
 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku zarządzanie:

  • małe, średnie przedsiębiorstwa
  • agencje reklamowe
  • firmy public relations
  • biura marketingu
  • departamenty planowania i rozwoju gospodarczego
  • kadry zarządzania zasobami ludzkimi
  • firmy konsultingowe
  • firmy logistyczne
  • własna firma
  • przedsiębiorstwa działające na rynkach zagranicznych i rynku krajowym


 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów zarządzanie w Bydgoszczy?

Absolwenci zarządzania mogą rozpocząć pracę związaną z kierowaniem działalnością, zespołami lub finansami. Dzięki szerokiej wiedzy ekonomiczno-społecznej przyszli specjaliści dziedziny zarządzania swoje zdolności z łatwością wykorzystają na różnorodnych stanowiskach w m.in.: firmach, instytucjach publicznych, fundacjach czy własnej działalności.

Wysokość wynagrodzenia, którego może spodziewać się absolwent zarządzania, wiąże się ściśle z funkcją, którą będzie on pełnić zawodowo.

Specjalista ds. zarządzania zarabia średnio 4900 zł brutto miesięcznie. Manager oddziału w tym samym czasie zarobi 6960 zł brutto, a kierownik administracji 8000 zł brutto. Znacznie wyższego wynagrodzenia może spodziewać się kierownik produkcji, którego miesięczna stawka brutto wynosi ok. 14500 zł.*

Źródło: wynagrodzenia.pl (wrzesień 2021)

* Wysokość wynagrodzenia może różnić się w zależności od kompetencji kandydata oraz jego stażu w pracy, a nawet od województwa lub miasta, na którego terenie wykonuje on pracę.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na zarządzanie

Aktualności rekrutacyjne

komentarze (0)