Psychologia - Radom

Psychologia - Radom

Dodaj do ulubionych

Psychologia – studia Radom | woj. mazowieckie

Wilhelm Wundt, jeden z najwybitniejszych psychologów, nazywany czasem ojcem psychologii, powiedział kiedyś: „Stosunek psychologii fizjologicznej do odczuć i uczuć, uważanych za elementy psychiczne, jest naturalnie postawą psychologii w ogólnym ujęciu”. Cytat ten w doskonały sposób opisuje esencję psychologii jako nauki.

Studia psychologiczne niemal od momentu ich powstania cieszą się nieustanną popularnością, podbijając rankingi najchętniej wybieranych kierunków. Każdego roku na jedno wolne miejsce przypada nawet kilkunastu chętnych. Zainteresowanie przyszłych studentów można w łatwy sposób wytłumaczyć – każdy z nas jest ciekaw natury otaczających go ludzi. Niejednokrotnie bywa tak, że nawet natura naszego własnego zachowania pozostaje dla nas tajemnicą. Zatem podjęcie Psychologii to nie tylko jedyny sposób na zdobycie szerokich perspektyw zawodowych, ale również sposób na poznanie i lepsze zrozumienie własnych uczuć, emocji i ich następstw – zachowań.

Psychologię możesz podjąć na wielu uczelniach w Polsce, również w Radomiu. W ten sposób wkroczysz na długą i krętą, aczkolwiek niesamowicie fascynującą drogę przez zawiłości ludzkiej emocjonalności i psychiki.

 

Czego się nauczysz na studiach

Korzystanie z usług psychologów i psychoterapeutów zyskało na popularności na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Coraz więcej ludzi potrafi zauważyć i dążyć do naprawy pewnych niedociągnięć w obrębie swojej psychiki. Każdy specjalista świadczący usługi z dziedziny psychologii musi przejść odpowiedni proces kształcenia, aby wywiązywać się z obowiązków z pełną odpowiedzialnością. Siatka studiów na Psychologii w Radomiu składa się między innymi z następujących przedmiotów:

 • emocje i motywacje,
 • psychologia procesów poznawczych,
 • psychopatologia,
 • psychometria,
 • metodologia badań psychologicznych,
 • psychologia rozwoju człowieka,
 • biologiczne podstawy zachowania.

 

Dla kogo te studia

Odpowiednie wykształcenie odgrywa znaczącą rolę dla każdego psychologa, jednak nie determinuje całkowicie tego, czy dana jednostka nadaje się do pełnienia tej niezwykle odpowiedzialnej funkcji. Zatem jakimi predyspozycjami powinien charakteryzować się potencjalny kandydat na Psychologię, który miałby największe szanse na odniesienie sukcesu podczas nauki i w późniejszym życiu zawodowym? Jeżeli zastanawiasz się nad podjęciem tych studiów, spróbuj odpowiedzieć sobie na poniższe pytania.

Jesteś empatyczny i wyrozumiał? Fascynują cię zawiłości ludzkiej psychiki? Przedmioty humanistyczne i społeczne należą do twoich ulubionych? Marzysz o podjęciu pracy, w której niesienie pomocy ludziom w potrzebie będzie na porządku dziennym? Jeśli tak, to wybierz studia na kierunku Psychologia w Radomiu!

czytaj dalej wszystko o Psychologia - Radom

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Psychologia w Radomiu

Studia w Radomiu na kierunku Psychologia cieszą się niesłabnącą popularnością, w związku z czym liczba kandydatów zazwyczaj przewyższa liczbę dostępnych miejsc. Dlatego jeżeli marzysz o podjęciu Psychologii w Radomiu, powinieneś odpowiednio wcześnie przygotować się do zdawania wiodących dla tego kierunku przedmiotów, najlepiej na poziomie rozszerzonym. Przygotuj się do egzaminu maturalnego z języka polskiego, angielskiego, biologii oraz do wyboru – historii, wiedzy o społeczeństwie lub filozofii. Psychologia w Radomiu, jak w przypadku innych miast z ośrodkami akademickimi, ma formę studiów jednolitych magisterskich.

Pamiętaj, że procedury rekrutacyjne mogą się różnić w zależności od wybranej uczelni, dlatego jeżeli zależy ci na bieżącym zgłębianiu ewentualnych nowinek w tym zakresie, staraj się systematycznie zaglądać na stronę internetową wybranego wcześniej ośrodka akademickiego.

Psychologia w Radomiu - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

PSYCHOLOGIA RADOM STUDIA STACJONARNE

PSYCHOLOGIA RADOM STUDIA NIESTACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku Psychologia w Radomiu

Choć być może wyda się to dość niewiarygodne, na ostateczny kształt swojego kształcenia w pewnym stopniu wpływ będziesz miał ty sam. Pomimo tego, że są to różnice jedynie organizacyjne, mogą zmienić wiele. Mowa o konieczności wybrania trybu pobierania nauki – stacjonarny lub zaoczny. Pierwszy z nich generuje największą konkurencję, gdyż jest wybierany przez większą część kandydatów. Gruntowne utrwalenie zdobywanej wiedzy jest możliwe jedynie wtedy, kiedy materiał powtarza się na bieżąco. Zajęcia na studiach dziennych odbywają się codziennie i są rozłożone równo pomiędzy pięć dni roboczych w tygodniu.

Doskonałą propozycją dla zdobywających pierwsze doświadczenia zawodowe i marzących o podjęciu Psychologii są studia niestacjonarne, mające charakter weekendowych zjazdów. Ta opcja daje z reguły wiele swobody i szansy na zorganizowanie swojego czasu wedle własnych aspiracji, jednak kandydaci powinni pamiętać o obowiązkowych opłatach za czesne.

Niezależnie od tego, na jaki tryb ostatecznie się zdecydujesz, twoje szanse na współczesnym rynku pracy będą identyczne z perspektywami innych absolwentów Psychologii.

 

Program studiów

Psychologia kształci tylko najlepszych, dlatego jako przyszły student przygotuj się, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej, nawet na początku edukacji. Podstawą wielu założeń psychologicznych są mechanizmy neurobiologiczne. Jednym z najtrudniejszych wyzwań jest zmierzenie się z przedmiotami medycznymi, wykładanymi także na kierunkach lekarskich. Ponadto jako student zgłębisz powiązania pomiędzy uczuciami, emocjami i zachowaniem, nauczysz się wprawnego zadawania pytań, które doprowadzą klienta do esencji swojego problemu, a dzięki wdrażanym działaniom terapeutycznym, nikt nie wyjdzie z twojego gabinetu niezadowolony.

Ile trwają studia na kierunku Psychologia w Radomiu

Psychologia należy do wąskiego kanonu studiów jednolitych magisterskich i w takiej wersji wykładana jest na przeważającej większości polskich uczelni. Uczelnie w Radomiu nie stanowią w tym przypadku wyjątku, dlatego studia psychologiczne podejmiesz tam, będąc uprzednio przygotowanym na pięcioletni cykl kształcenia, bez podziału na komplementarne etapy.

Dziesięć semestrów, podczas których zostaną ci zaprezentowane wszystkie elementarne treści kształcenia, uposażą cię w szereg kompetencji, niezbędnych do rozpoczęcia pracy w zawodzie psychologa. Już po pięciu latach po rozpoczęciu opisywanego kierunku, o ile nie zdecydujesz się na urlop dziekański oraz zdasz wszystkie egzaminy w terminie, będziesz mógł ukształtować swoją przyszłość zawodową zgodnie z własnymi planami.

Jaka praca po studiach na kierunku Psychologia w Radomiu

Kształtowanie przyszłości zawodowej rozpoczyna się w momencie wyboru kierunku kształcenia. Następnym kamieniem milowym w tej kwestii jest zdecydowanie się na konkretną specjalność, oferowaną przez dane studia. Jedno jest pewne – jedyną osobą, która ma jakikolwiek wpływ na twoją przyszłość zawodową, jesteś ty sam.

Psychologowie kliniczni będą mogli postarać się o zatrudnienie w prywatnych i państwowych placówkach opieki zdrowotnej. Etat w szpitalu to nie jedyna możliwość – otworzy się przed tobą możliwość zatrudnienia w więziennictwie, domach dziecka, zakładach poprawczych i karnych, a także wszelkich placówkach oświatowych. Jedną z najkorzystniejszych, jednak wymagających największego nakładu finansowego, jest otworzenie własnego gabinetu psychologicznego.

Jeżeli ukończyłeś Psychologię na drodze specjalności związanej z coachingiem, odnajdziesz swoje miejsce w międzynarodowych korporacjach i firmach każdego rodzaju – większość z nich potrzebuje regularnych wykładów motywacyjnych dla pracowników, aby podnieść ich efektywność i mobilizację do wykonywania narzuconych zadań.

Doradztwo zawodowe jako specjalizacja prezentowana przez niektóre uczelnie w Radomiu, stworzy zupełnie nowe możliwości zatrudnienia i specyfikę wykonywanej pracy. W tym przypadku skupisz się na udzielaniu fachowej pomocy młodzieży niezdecydowanej co do wyboru ścieżki kształcenia, a także dorosłym mającym problem ze znalezieniem odpowiedniej dla siebie pracy.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Psychologia w Radomiu

Proces rekrutacji na kierunki studiów w Radomiu jest niezwykle ważny – w końcu daje możliwość rozpoczęcia zgłębiania upragnionej dziedziny już w październiku. Z tego względu na kandydatach spoczywa obowiązek dokładnego zapoznania się z kwestiami opisującymi rekrutację.

Jako przyszły kandydat powinieneś pamiętać, że egzamin maturalny jest jedną z dwóch alternatyw, umożliwiających rozpoczęcie edukacji na wymarzonym kierunku. Zastanawiasz się, co należy zrobić, aby nie musieć martwić się o wyniki maturalne oraz to, czy konkurencja nie będzie lepsza, oszczędzając sobie tym samym stresu? Odpowiedź jest prosta – wziąć udział w jednej z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych. Warto szczególnie rozważyć te z dziedzin humanistycznych i społecznych.

 

Proces rekrutacji

Skutki postępu technologicznego są zauważalne na każdym kroku. Jednym z następstw istotnych dla studentów jest możliwość zarejestrowania swojej kandydatury za pośrednictwem elektronicznego formularza aplikacyjnego. Ogromna oszczędność czasu i wygoda – stworzenie profilu kandydata na Psychologię nie wymaga nawet wychodzenia z domu, a całokształt rekrutacji jest niezwykle łatwy i szybki.

Podczas podawania wyników egzaminu maturalnego oraz swoich danych osobowych pamiętaj, aby posługiwać się wyłącznie prawdziwymi informacjami. Prawda ostatecznie zostanie i tak zweryfikowana, a omyłkowe podanie błędnych danych może w skrajnych przypadkach skutkować z wydaleniem ze studiów.

 

Dokumenty

Zwieńczeniem powyższej procedury będzie terminowe skompletowanie oraz terminowe doniesienie następujących dokumentów:

 • fotografii do legitymacji studenckiej,
 • kserokopii świadectwa maturalnego,
 • dowodu tożsamości,
 • formularza aplikacyjnego.

 

STUDIA W RADOMIU - ważne informacje

kierunki studiów w Radomiu

studia w Radomiu

 

PSYCHOLOGIA - ważne informacje

psychologia studia

psychologia studia online

studia psychologiczne i społeczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Psychologia w Radomiu

Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że studia psychologiczne podbijają szczyty rankingów najchętniej wybieranych kierunków w kraju. Ale jakimi opiniami charakteryzują się studia na kierunku Psychologia w Radomiu?

Aleksandra, studentka pierwszego roku Psychologii w Radomiu, mówi:

„O Psychologii myślałam od lat i właściwie uznawałam ją za jedyną drogę kształcenia, którą chciałabym kroczyć. Obawiałam się jednak konkurencji i tego, że się nie dostanę. Tak było niestety za pierwszym razem. Kiedy poprawiłam maturę, mogłam wreszcie rozpocząć mój wymarzony kierunek i z ręką na sercu powiem, że to była najlepsza decyzja w moim życiu.”

Popularne kierunki psychologiczne i społeczne w Radomiu

Kierunki psychologiczne i społeczne w Radomiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia psychologiczne i społeczne wybrać

Co zdawać na maturze

POZOSTAŁE UCZELNIE W RADOMIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK PSYCHOLOGIA

Komentarze (0)