Wzornictwo studia zaoczne Warszawa

Wzornictwo studia zaoczne Warszawa

Wzornictwo studia zaoczne Warszawa

Studia zaoczne w Warszawie

na kierunku wzornictwo

Odkryj wzornictwo w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Wzornictwo - studia zaoczne Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Wzornictwo w Warszawie to studia inżynierskie, licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera, licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Wzornictwo studia zaoczne Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek wzornictwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Jednostka prowadząca

Wzornictwo stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku wzornictwo

VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie

VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie

Jednostka prowadząca

Ile kosztują studia niestacjonarne na kierunku Wzornictwo

Każdy kandydat na Wzornictwo w trybie niestacjonarnym powinien zdawać sobie sprawę z obowiązku regularnego opłacania semestrów lub lat nauki. Różnorodność cen ustalanych przez konkretne uczelnie sprawia, że nie sposób podać konkretnej wartości, jaką należy zgromadzić do opłacenia studiów na kierunku Wzornictwo. Jeżeli jesteś zainteresowany tym kierunkiem kształcenia, odwiedź stronę internetową wybranej uczelni lub skontaktuj się z zamieszczonym na stronie numerem telefonu.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Wzornictwo w Warszawie - zasady rekrutacji

Gdzie studiować na kierunku wzornictwo w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek wzornictwo w Warszawie

 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Uniwersytet Huministycznospołeczny SWPS w Warszawie

 

Jak wyglądają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Wzornictwo w Warszawie

Artystyczne kierunki studiów wydają się gruntem niezwykle zachęcającym i grząskim jednocześnie. W opinii wielu, posiadanie talentu plastycznego i ponadprzeciętnie rozwiniętej kreatywności, popartej szerokimi horyzontami wyobraźni, powinno być wykorzystywane jedynie jako hobby, tuż obok innego zajęcia, które zapewni godny byt. Jednak ku zaskoczeniu wspomnianych wcześniej pesymistów, studia artystyczne cieszą się nie tylko ogromną popularnością, ale również zapotrzebowaniem współczesnego rynku pracy.

Wzornictwo powstało jako odpowiedź na chęć interdyscyplinarnego połączenia nauk ścisłych z matematyką na czele oraz artystycznego, wizjonerskiego spojrzenia na świat. Kierunek ten przygotowuje do podjęcia pracy w pracowniach modelarskich, skupiających swoje zainteresowanie wokół rzeźby, rekwizytów użytkowych, odzieży, biżuterii, czy ozdobnych elementów mogących służyć jako ozdoba niektórych wnętrz. Niestacjonarny tryb kształcenia, jaki obejmuje Wzornictwo, daje szanse na uporządkowanie swojego czasu w trakcie trwania studiów w sposób najbardziej korzystny, aby wykorzystać pełnię swoich możliwości w kwestii zarówno naukowej, jak i zawodowej.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Wzornictwo kształci przyszłych adeptów sztuki użytkowej, twórców rekwizytów w teatrach, ozdób noszonych do odzieży, czy też biżuterii. Wzornictwo w Warszawie oferuje wiele specjalności, kształcących przyszłych absolwentów w ściśle obranym przez nich kierunku. Przedmioty zawarte w siatce studiów na większości uczelni, to między innymi:

 • towaroznawstwo,
 • materiałoznawstwo,
 • podstawy projektowania,
 • techniki modelowania,
 • podstawy kompozycji,
 • fotografia,
 • historia sztuki starożytnej i średniowiecznej.

 

2. Dla kogo te studia

Wyobraź sobie wzornika, który nie posiada ponadprzeciętnej wyobraźni, nie umie tworzyć projektów artystycznych, a jego najsłabszą stroną jest matematyka. Niemożliwe, prawda? Zatem już wiesz, jakimi cechami zdecydowanie nie powinien wyróżniać się kandydat na Wzornictwo w Warszawie. Jeżeli twoje predyspozycje całkowicie zaprzeczają wymienionym, z powodzeniem aplikuj na opisywany kierunek studiów, gdyż prawdopodobnie masz szansę na osiągnięcie sukcesu.

Wynikiem tego, że uczelnie w Warszawie w jak najdokładniejszy sposób starają się zadbać o komfort edukacji swoich studentów, jest powstanie Wzornictwa w trybie niestacjonarnym (zaocznym). Wielu absolwentów szkół średnich pragnie jak najszybciej rozpocząć samodzielne, dorosłe, niezależne życie i nie rezygnować tym samym z szansy na podjęcie studiów. W związku z tym wybierają niestacjonarny tryb kształcenia, który polega na uczestnictwie w weekendowych zjazdach, które odbywają się najczęściej co dwa lub trzy tygodnie, zależnie od aktualnego rozkładu świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.

Wielu przyszłych studentów zastanawia się, czy wybór któregokolwiek z trybów kształcenia wpłynie w jakiś sposób na sukcesywnie zdobywaną wiedzę i umiejętności. Odpowiedź jest prosta i krótka – nie. Współczesny rynek pracy zaoferuje każdemu z absolwentów komplet identycznych możliwości zawodowych, a tryb kształcenia będzie miał wpływ jedynie na ukształtowanie ich codziennego czasu i organizację zajęć oraz wykładów.

 

3. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku wzornictwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie, licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku wzornnictwo w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub inżynierskie, które trwają od trzech lat do trzech i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

4. Program studiów

Interdyscyplinarność Wzornictwa polega na znalezieniu złotego środka pomiędzy pragmatycznymi umiejętnościami technicznymi, które większość swoich założeń opierają na matematyce i naukach pokrewnych oraz praktycznych zajęć artystycznych, poszerzających świadomość studentów w zakresie własnych uzdolnień, kreatywności i predyspozycji. Głównym celem Wzornictwa jest wykształcenie grona studentów, którzy będą zdolni do podjęcia zatrudnienia dla firm zajmujących się wytwarzaniem estetycznych przedmiotów codziennego użytku, odzieży, biżuterii, rekwizytów, rzeźb i wszelkich innych przedmiotów, będących efektem artystycznej działalności wzorników.

W programie kształcenia znajdziesz zajęcia kształtujące twoją świadomość artystyczną, poszerzającą znane techniki, wykłady uposażające cię w teoretyczną wiedzę o zagadnieniach technicznych, a także szanse na uczestnictwo w warsztatach twórczych, mających miejsce poza granicami uczelni.

Ile trwają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Wzornictwo w Warszawie

Ile trwają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Wzornictwo w Warszawie

Studia na kierunku Wzornictwo w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Wzornictwo w Warszawie, w zależności od uczelni ma charakter studiów licencjacjackich lub inżynierskich, ze względu na obecność wielu zagadnień technicznych w siatce studiów. Z tego względu pierwszy stopień tego kierunku zostanie zwieńczony po trzy lub trzyipółletnim cyklu kształcenia, wynikiem którego będzie obrona pracy dyplomowej, czego następstwem jest możliwość podjęcia pracy zawodowej o dowolnie wybranym charakterze.

Wielu abosolwentów wzornictwa na studiach I stopnia decyduje się na wzbogacenie swoich kompetencji, dlatego podejmuje studia magisterskie drugiego stopnia. Trwają one dwa lub półtora roku i gwarantują absolwentom otrzymanie pełnego wykształcenia kierunkowego, które z pewnością przyczyni się do znacznie lepszych perspektyw zawodowych.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Wzornictwo w Warszawie

W procesie rekrutacji na kierunek wzornictwo w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Wzornictwo w Warszawie

Zastanawiasz się, jakie kwestie należy zgłębić tuż przed aplikacją na kierunek Wzornictwo w Warszawie, aby stać się w pełni świadomym i odpowiedzialnym przyszłym kandydatem? Pierwszą i elementarną kwestią jest bez wątpienia zapoznanie się z ofertą edukacyjną, jaką prezentują poszczególne warszawskie uczelnie. Wzornictwo można bowiem podjąć aż na trzech uczelniach, z których każda ustanowiła własny program nauczania, a co za tym idzie, indywidualnie wdrażaną siatkę studiów. Dopasowanie programu edukacyjnego do własnych predyspozycji i zainteresowań będzie gwarancją czerpania pełni satysfakcji ze zgłębianego kierunku oraz zwiększeniem szans na uniknięcie ewentualnego wypalenia zawodowego w przyszłości.

Ponadto warto się zorientować, czy posiadany talent i umiejętności znajdą odzwierciedlenie w przyszłej edukacji, ułatwiając proces kształcenia. Kandydat na Wzornictwo powinien wykazywać się kreatywnością, wyobraźnią oraz innowacyjnym spojrzeniem na każdy aspekt życia. Zdolności matematyczne będą dodatkowym atutem – bez nich nauka może okazać się nieco bardziej skomplikowana.

 

Zapisy na studia

Po zyskaniu pewności w kwestii swojego przyszłego wyboru, należy wziąć udział w zapisach, które zwykle odbywają się w dwóch turach. Pierwsza z nich ma miejsce w czerwcu, a jej adresatami są maturzyści, którym udało się zdać egzamin dojrzałości w pierwszym terminie. Wrześniowa rekrutacja jest przeznaczona dla tych, którym powinęła się noga i musieli przystąpić do egzaminu poprawkowego lub pozostawali niezdecydowani co do wyboru ścieżki kształcenia. Warto pamiętać o terminie zgłoszeń, gdyż jego przeoczenie będzie skutkowało wykluczeniem kandydatury danego aplikanta.

Zapisy na studia dokonywane są za pośrednictwem formularza, zamieszczonego na stronie internetowej każdej z uczelni wyższej. Kandydaci stają przed zadaniem uzupełnienia swoich danych osobowych wraz z wynikami procentowymi, otrzymanymi na egzaminie maturalnym. Następnie należy dostarczyć potrzebne dokumenty i można nazywać siebie pełnoprawnym studentem.

Jaka praca po studiach niestacjonarnych (zaocznych) na kierunku Wzornictwo w Warszawie

Jaka praca po studiach niestacjonarnych (zaocznych) na kierunku Wzornictwo w Warszawie

Studenci artystycznych kierunków, takich jak Wzornictwo, zdobywają kompetencje odnoszące się do planowania i realizacji wszelkich projektów, dotyczących przedmiotów codziennego użytku, odzieży oraz innych przejawów sztuki użytkowej. Absolwenci Wzornictwa znajdują zatrudnienie w teatrach, domach kultury, świetlicach środowiskowych, operach oraz innych miejscach bezpośrednio związanych z działalnością kulturalną. Ponadto wszelkie pracownie artystyczne, architektoniczne oraz planistyczne mogą stać się miejscem zatrudnienia absolwentów tego przyszłościowego kierunku studiów.

Marzenie o własnej działalności, w której możliwa jest realizacja własnych planów na przyszłość to marzenie wielu ludzi. Po ukończeniu Wzornictwa może się ono spełnić, bowiem absolwenci bardzo często decydują się na otworzenie własnej działalności gospodarczej w postaci biura planistycznego lub artystycznej pracowni, realizującej projekty na zamówienia indywidualne lub firmowe.

Jakie opinie mają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Wzornictwo w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawietakie jak Wzornictwo, cieszą się niesłabnącą renomą, wynikającą z generowania przyszłościowych szans na dobrze płatne i rozwijające zatrudnienie. Studenci cenią sobie komfort zdobywanej wiedzy i kształtowania umiejętności praktycznych, co potwierdzają ich opinie.

Magdalena, studentka pierwszego roku Wzornictwa w Warszawie, mówi:

„Rozpoczynając Wzornictwo miałam nadzieję na taki kierunek, który wykształci we mnie całkiem nowe pojmowanie otaczającego świata w kwestii artystycznej. Jako że nauka matematyki również przychodziła mi z łatwością, postanowiłam połączyć obie dziedziny w jedno. Obecnie mogę rzec, że studiuję najlepszy kierunek na świecie.”

Kierunki artystyczne w Warszawie

rzeźba
Rozwiń

Popularne kierunki artystyczne niestacjonarne w Warszawie

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK WZORNICTWO

Komentarze (0)