Logistyka studia zaoczne Warszawa

Logistyka studia zaoczne Warszawa

Studia na kierunku logistyka w Warszawie możesz podjąć na 4 uczelniach publicznych oraz 5 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym oraz online.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Logistyka stopień: (I) , czas trwania: 3 lata ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne, online

Specjalności na kierunku logistyka

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Logistyka stopień: (I) , czas trwania: 3 lata ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku logistyka

Uniwersytet WSB Merito Warszawa

Uniwersytet WSB Merito Warszawa

Logistyka stopień: (I) , czas trwania: 3 lub 3,5 roku ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku logistyka

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Logistyka stopień: (I) (II) ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne, online

Specjalności na kierunku logistyka

Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu

Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu

Logistyka stopień: (I) , czas trwania: 3 lata ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku logistyka

13.08.2024

Logistyka - studia niestacjonarne (zaoczne) Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Logistyka w Warszawie w formie niestacjonarnej to 3-letnie lub 3,5-letnie studia I stopnia (inżynierskie lub licencjackie) oraz 1,5-letnie lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 23 różnych specjalności. Studia z logistyki w trybie niestacjonarnym można podjąć na 8 uczelniach. Ceny na logistyce w Warszawie w 2024 r. wahają się od 4600 zł za pierwszy rok studiów.

Logistyka studia zaoczne Warszawa
Studia na kierunku logistyka w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku logistyka w Warszawie rozpocznie się 2 stycznia 2024 r. i potrwa do 31 grudnia 2024 r. | Logistyka Warszawa - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Jak planuje i kontroluje się proces dystrybucji towarów? W jaki sposób funkcjonują przedsiębiorstwa spedycyjne? To tylko niektóre z zagadnień, które można szczegółowo poznać, studiując logistykę. Program obejmuje często zajęcia z zarządzania łańcuchami dostaw, czy organizacji magazynowania i transportu. 

Przedsiębiorstwa, które zajmują się logistyką, handlem, dystrybucją lub zaopatrzeniem to miejsca, w których doskonale odnajdzie się absolwent logistyki. Osoby, które ukończyły ten kierunek, mogą również szukać pracy w firmach transportowych i spedycyjnych oraz w centrach magazynowania i dystrybucji. 

 

Uczelnie

W Warszawie logistykę w trybie niestacjonarnym możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności w 3 uczelniach publicznych: Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie (ASW), Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW), Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie (WAT), Szkole Głównej Handlowej (SGH) oraz 5 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych.

 

Ceny

Ceny za studia niestacjonarne na kierunku logistyka Warszawie w roku 2024 roku wahają się od 4600 zł do 7056 zł za pierwszy rok studiów.

Sprawdź ceny - logistyka w Warszawie.

Jakie są wymagania na studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku logistyka w Warszawie

W procesie rekrutacji na kierunek logistyka w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

  • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
  • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Żeby dostać się na Logistykę w trybie niestacjonarnym, warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z procedurami kwalifikacyjnymi, aby uniknąć niepotrzebnych niespodzianek.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Logistyka w Warszawie

Niektóre uczelnie w Warszawie wyszły naprzeciw potrzebom tych studentów, którym zależy na edukacji w trybie weekendowym. W ten sposób powstała Logistyka w ramach trybu niestacjonarnego. W zależności od programu danej uczelni oraz terminarzu zjazdów, mających miejsce od piątku do niedzieli, twoja nauka na studiach niestacjonarnych może wyglądać nieco inaczej, jednak ostatecznie zgłębiona wiedza i umiejętności pozostaną optymalne do dalszego rozwoju osobistego oraz podjęcia pracy w zawodzie.

Według uniwersalnej definicji, Logistyka jest procesem związanym z planowaniem, realizowaniem i kontrolowaniem ekonomicznego przepływu materiałów, surowców lub informacji pomiędzy punktami strategicznymi. Głównym celem wszelkich działań logistycznych jest zaspokojenie wymagań klientów, co przekłada się na ich utrzymanie i pozyskanie nowych, co z kolei jest dźwignią dynamicznego funkcjonowania każdej działalności.

Wpływ logistyków na rozwój całej gospodarki jest niepodważalny. Prawidłowa kontrola i organizacja łańcucha dostaw generuje wysokie zyski, co z kolei przekłada się na wzrost produktu krajowego brutto, a to w efekcie wpływa na sytuację gospodarczą i materialną znacznej części społeczeństwa. Logistyka to prężnie rozwijająca się dziedzina, którą chciałoby zgłębiać bardzo wielu studentów. Kilka uczelni w Warszawie proponuje możliwość podjęcia tego kierunku zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym, aby odpowiedzieć na potrzeby jak najszerszego grona przyszłych kandydatów.

 

Dla kogo są studia na kierunku logistyka

Podejmowanie odpowiedzialnych decyzji pod wpływem czasu, umiejętność wyobrażenia sobie skutków strategicznego planowania jeszcze przed realizacją danego przedsięwzięcia, idealna organizacja swojego czasu i przestrzeni to domeny najlepszych logistyków. Niestety do kształtowania swojej kariery na tej płaszczyźnie nie wystarcza szerokie przygotowanie, oferowane przez daną uczelnię. Każdy kandydat powinien rozważyć, czy posiadane przez niego predyspozycje pokrywają się z tematyką wybranego kierunku. Zatem jeśli lubisz matematykę, nie boisz się wyzwań, a planowanie to twoja mocna strona, jest jeden słuszny wybór – Logistyka w Warszawie.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku logistyka możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia i jednolite (licencjackie, inżynierskie, jednolite magisterskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne
  • studia online

Studia na kierunku logistyka w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Pierwszy stopień to studia licencjackie lub inżynierskie, które trwają trzy lata lub trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata lub półtora roku . Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. Poszczególne ośrodki akademickie starają się podążać za najnowszymi rozwiązaniami edukacyjnymi, dlatego oferują kształcenie także online, to jest naukę przez Internet.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów

Studia w Warszawie na kierunku Logistyka odnoszą się do procesów związanych przede wszystkim z organizacją transportu, przepływu surowców oraz powstawania nowych tras handlowych w taki sposób, aby cały proces był jak najbardziej efektywny i zaspokajał potrzeby konsumentów, związane z nabywaniem dóbr. Studenci Logistyki zapoznają się z zagadnieniami, opisującymi ekonomiczno-finansowe zasady działania logistyków na arenie międzynarodowej, pogłębiają świadomość zależności, jakie występują pomiędzy całym łańcuchem dostaw, a rozwojem gospodarczym, poznają najważniejsze zasady prawne, opisujące te zależności, a także doskonalą posiadane kompetencje interpersonalne, aby nawiązywać cenne z biznesowego punktu widzenia relacje z kontrahentami.

Takie kierunki studiów w Warszawiejak Logistyka, cechują się interdyscyplinarnością. W praktyce oznacza to, że każdy student nabędzie wszechstronną wiedzę teoretyczną, połączoną z konkretnymi umiejętnościami praktycznymi, z zakresu prawa, ekonomii, nauk społecznych i ścisłych, aby w odpowiedzialny sposób sprawować pieczę nad wszelkimi działaniami logistycznymi, od których może zależeć los danej firmy, a nawet wywierać wpływ na krajową gospodarkę.

 

Czego się nauczysz na studiach

Program kształcenia przygotowany dla studentów Logistyki opiera się głównie na naukach ścisłych, takich jak matematyka, fizyka i informatyka. Dlatego właśnie z nimi będziesz miał wiele wspólnego jako student tego przyszłościowego i rozwijającego kierunku. Siatka przedmiotów różni się w zależności od wybranej uczelni, jednak pewne przedmioty pozostają niezmienne. Są nimi na przykład:

  • logistyka produkcji,
  • obsługa logistyczna,
  • transport miejski,
  • podstawy zarządzania łańcuchem dostaw,
  • logistyka zaopatrzenia.

 

Jakie są ceny studiów na kierunku logistyka w Warszawie

Edukacja na studiach niestacjonarnych, zarówno na uczelniach publicznych, jak i prywatnych, wiąże się z kosztami. Ceny poszczególnych semestrów lub lat nauki są zróżnicowane w obrębie różnych placówek edukacyjnych. Uczelnie w Warszawie również ustaliły własny kosztorys, z którym można się zapoznać za pośrednictwem strony internetowej. Kandydaci powinni na bieżąco śledzić aktualności, gdyż niekiedy aplikacja na studia objęta jest promocją, którą warto wykorzystać.

 

Logistyka w Warszawie - ceny:

  • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie – od 4680 zł
  • Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie - od 6800
  • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie – od 5000 zł
  • Uniwersytet WSB Merito w Warszawie – od 7056 zł
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - 6800 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Gdzie studiować na kierunku logistyka w Warszawie

Gdzie studiować kierunek logistyka niestacjonarnie w Warszawie

 

Limity miejsc

Rekrutacja na poszczególne kierunki studiów uwzględnia postępowanie kwalifikacyjne, w ramach którego tworzona jest lista rankingowa kandydatów

Limity miejsc na kierunku logistyka w Warszawie:

  • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie: 80

*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji oraz lista rankingowa publikowane są indywidualnie przez uczelnie w systemie rekrutacyjnym. Kandydaci informacje na temat tego, czy dostali się na wybrany kierunek, otrzymują w prywatnym profilu.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Warszawie:

  • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie – 2 sierpnia 2024
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – 22 lipca 2024
  • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie – 23 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Dokumenty rekrutacyjne zakwalifikowani kandydaci mogą złożyć osobiście w siedzibie wskazanej przez wybraną szkołę wyższą lub dostarczyć je do wskazanego miejsca za pośrednictwem upoważnionych do tego osób trzecich lub za pomocą poczty tradycyjnej. Preferowana forma doręczenia dokumentacji może różnić się w zależności od indywidualnej decyzji szkoły, dlatego warto wcześniej zapoznać się z zasadami rekrutacji obowiązującymi w uczelni.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Osoby, które pomyślnie przeszły proces rekrutacyjny, mogą składać dokumenty zazwyczaj tuż po ogłoszeniu wyników rekrutacji. Uczelnie najczęściej przyjmują kompletne zestawy przez kilka wyznaczonych dni, w trakcie których kandydaci muszą dostarczyć wszystkie wymagane dokumenty. Spóźnienie lub niespełnienie któregoś z wymogów rekrutacyjnych może skutkować skreśleniem kandydata z listy osób zakwalifikowanych na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Warszawie:

  • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie – od 24 lipca do 2 sierpnia 2024
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – 23-25 lipca 2024
  • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie – od 26 lipca do 1 sierpnia 2024

* Studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w Warszawie - kierunek logistyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne, online I stopnia, II stopnia więcej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie (Wydział Zarządzania i Dowodzenia) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Społeczna Akademia Nauk w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne, online I stopnia więcej
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Ekonomiczny SGGW) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (Studia I stopnia) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Uniwersytet WSB Merito Warszawa stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie (Wydział Inżynierii Mechanicznej) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie (Wydział Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Logistyka w Warszawie

Studia na kierunku Logistyka w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite).

Logistykę w Warszawie możesz realizować na studiach pierwszego oraz drugiego stopnia, w trybie stacjonarnym lub zaocznym. Niektóre uczelnie proponują edukację wyłącznie na pierwszym stopniu, dlatego jeżeli zależy ci na zdobyciu tytułu magistra, zapoznaj się ze szczegółową ofertą poszczególnych placówek.

Logistyka na pierwszym stopniu składa się z sześciu semestrów. Studenci uczestniczą w trzyletnim kształceniu, a następnie przystępują do napisania i obrony pracy licencjackiej. Zdobyty tytuł naukowy jest nie tylko powodem do dumy, ale przede wszystkim przepustką do rozpoczęcia wymarzonej pracy w zawodzie.

Studia drugiego stopnia, jak w przypadku wszystkich kierunków, składających się z dwóch komplementarnych cykli kształcenia, zostają zwieńczone uzyskaniem przez absolwentów tytułu magistra. Licencjonowani logistycy przechodzą przez dwuletnią edukację, aby zdobyć jeszcze szersze możliwości kształtowania swojej kariery.

Logistyka w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3 do 3,5 roku licencjat / inżynier / magister inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier / magister

Jaka praca po studiach niestacjonarnych (zaocznych) na kierunku Logistyka w Warszawie

Jedną z motywów przyszłych kandydatów wybierających Logistykę jest przyszłość zawodowa, gwarantowana przez ten kierunek. Abiturienci znajdą zatrudnienie w międzynarodowych firmach spedycyjnych i transportowych, zajmujących się planowaniem procesu organizacji przemieszczenia surowców z punktu A do B, nawiązywaniem przydatnych kontaktów z klientami biznesowymi, a także dbaniem o gospodarkę magazynową.

Dzięki dobrze rozwiniętym kompetencjom interpersonalnym i poznanym technikom współpracy z klientami, logistycy stają się ekspertami do spraw handlu elektronicznego, zasiadają na stanowiskach menedżerskich w firmach przewozowych, biorą udział w szczegółowym planowaniu harmonogramów pracy firm oraz wszelkich rozliczeniach finansowych.

Kompetencje związane z zarządzaniem i szeroko rozumianą przedsiębiorczością pozwolą absolwentom na zajęcie się zarządzaniem zapasami posiadanych przez firmę zasobów, kontrolowaniem ich pożytkowania na konkretne cele, czy zarządzanie centrami logistycznymi. Chcąc poprowadzić własną działalność, opartą na dowolnych założeniach, bardzo często wystarczy ukończyć Logistykę i posiadać nieco zacięcia biznesowego – studia dają wszelkie potrzebne narzędzia do efektywnej pracy na własny rachunek.

Jak sam widzisz, zakres możliwości zawodowych, jakie generują się po ukończeniu Logistyki w Warszawie, pozwala na dokonanie najwłaściwszego wyboru, którego konsekwencje wpłyną na pozytywne kształtowanie przyszłości każdego z absolwentów.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Logistyka w Warszawie

Istnieje ogromna różnorodność w kwestii zainteresowań i wrodzonych talentów, jakie można zaobserwować u ludzi. Między innymi z tego powodu oferta edukacyjna zaprojektowana dla studiów na kierunku Logistyka jednym wyda się niesamowicie ciekawa, inni będą się trzymali od niej z daleka. Chcąc upewnić się w swoim wyborze, odpowiedz na kilka następujących pytań:

  • Lubisz pracę w grupie, a jaj organizacja sprawia ci wiele przyjemności?
  • Posiadasz wiele innowacyjnych pomysłów, które chciałbyś wcielić w życie?
  • Nauka zarówno przedmiotów ścisłych, jak i humanistycznych to dla ciebie żaden problem?

Twierdząca odpowiedź na wszystkie powyższe pytania może okazać się doskonałym pretekstem do rozpoczęcia Logistyki na jednej z warszawskich uczelni. Wybierając studia w trybie niestacjonarnym, najczęściej stawiasz się na korzystnej z punktu widzenia rekrutacji pozycji – w większości przypadków o przyjęciu decydują wyniki postępowania w obrębie konkursu świadectw oraz następujące dokumenty: świadectwo maturalne, świadectwo ukończenia szkoły średniej, dowód osobisty i inne zaświadczenia wymagane przez wybraną uczelnię.

Często jednak zdarza się, że liczba kandydatów jest wyjątkowo duża. Logistyka to jeden z najpopularniejszych kierunków, dlatego chcąc uzyskać pewność, że będziesz mógł zasilić grono studentów w październiku, przygotuj się do matury z: matematyki, fizyki, informatyki, geografii oraz języka obcego nowożytnego – właśnie te przedmioty są brane pod uwagę w procesie rekrutacji, przygotowanej przez większość uczelni w Warszawie.

 

Zapisy na studia

Początkiem przygody ze szkolnictwem wyższym jest dla każdego uczestnictwo w procesie rejestracji kandydatów. Jeśli chcesz studiować Logistykę w trybie niestacjonarnym, załóż profil aplikacyjny za pośrednictwem strony internetowej wybranej uczelni. Następnie dostarcz następujące dokumenty na biurko komisji rekrutacyjnej:

  • dowód osobisty,
  • kserokopia świadectwa maturalnego,
  • zaświadczenia lekarskie, jeżeli są wymagane,
  • fotografia do legitymacji.

Logistyka w Warszawie

Aktualności rekrutacyjne

Zobacz, co wybierają inni

Pokaż wszystkie

Jakie opinie mają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Logistyka w Warszawie

Studia logistyczne w Warszawie, prowadzone w trybie niestacjonarnym, charakteryzują się wysokim poziomem, który przekłada się na duże możliwości zawodowe.

Agnieszka, studentka drugiego roku studiów magisterskich, mówi:

„Nikogo nie trzeba przekonywać do słuszności tezy mówiącej o tym, że Logistyka stanowi filar gospodarki. Jestem dumna, że udało mi się rozpocząć ten niezwykle ciekawy i jednocześnie trudny kierunek studiów. Polecam mój wybór każdemu zainteresowanemu!”

komentarze (1)

Ilona odpowiedz

Ja mocno doceniłam formę studiów online na WSKZ. Raz, że nie muszę dojeżdżać na uczelnię, a dwa, że uczę się we własnym tempie i poświęcam na dane zagadnienia tyle czasu, ile potrzebuję. Więc mogę więcej czasu spędzić na tematach trudniejszych i lepiej je sobie opracować.