Zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw - Warszawa

Zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw - Warszawa

Zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw - Warszawa

Studia w Warszawie

zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw

Odkryj zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

13.02.2023

Zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw studia Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw w Warszawie to studia magisterskiektórych program kształcenia trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistraStudia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym (zaocznym).

Studia na kierunku zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw w Warszawie rozpocznie się 5 maja 2023 r. i potrwa do 30 września 2023 r. | Zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Warszawie zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw możesz studiować w ramach kierunku na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (ALK).
 

Opis kierunku

Studia w Warszawie na kierunku zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw są kierunkiem, dzięki któremu można zdobyć praktyczne wykształcenie. Studenci uczestniczyć będą w różnorodnych zajęciach z pogranicza ekonomii, zarządzania, planowania transportowego czy podstaw logistyki. Dzięki uzyskanej wiedzy przyszli absolwenci dowiedzą się, jak organizować procesy logistyczne, by przekładały się na najbardziej efektywne zarządzanie łańcuchami dostaw.

 

Praca po studiach

Uczelnie w Warszawie przygotowują takie programy kształcenia, które wykształcą kompetencje przyczyniające się do znalezienia pracy zgodnej z profilem wykształcenia. Absolwenci będą mogli więc liczyć na rozwój zawodowy w przedsiębiorstwach logistycznych, firmach transportowych czy przedsiębiorstwach związanych z zarządzaniem łańcuchami dostaw.

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw w Warszawie?

Przedmioty, dzięki którym twoje nazwisko widnieć będzie na listach osób przyjętych na kierunek zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw, to przede wszystkim: matematyka, geografia, dowolnie wybrany język obcy nowożytni, czy nawet informatyka.

Pamiętaj, że studia logistyczne w Warszawie są wyjątkowo popularne i liczba osób zainteresowanych kształceniem niejednokrotnie przekracza liczbę przygotowanych miejsc. Dlatego też część z wybranych przez siebie przedmiotów zdawaj na poziomie rozszerzonym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW?

Studia na kierunku logistyka od wielu lat przyciągają bardzo wiele osób chętnych. Być może i ty już nie raz miałeś okazję słyszeć o tym kierunku. Jednak czym właściwie zajmuje się logistyka i czy w istocie opłaca się ją studiować? W najprostszym rozumieniu logistyka to taka dyscyplina, która zajmuje się całym procesem przepływu surowców – od planowania i realizacji aż po kontrolę. Współcześnie niemal każda branża musi korzystać z usług wyspecjalizowanych logistyków tak, by mieć pewność, że przepływ różnego rodzaju surowców będzie przebiegać sprawnie. Łańcuchy dostaw to z kolei wszelkie czynności związane z przemieszczaniem towarów.

Logistycy zajmują się także bezpośrednią obsługą klientów, prognozowanie popytu, czy planowanie usług transportowych. Zatem zakres działań osób, które wykonują ten zawód, jest dość rozbudowany. Jeżeli w takim razie jesteś osobą, która chciałby uzyskać praktyczne wykształcenie wyższe, które będzie przydatne w praktycznie każdej aktywności zawodowej, cechuje cię analityczne myślenie i lubisz pracę z ludźmi, to niewątpliwie jest to kierunek, na którym się odnajdziesz.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw w Warszawie realizowane są w ramach drugiego stopnia. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Warszawie mają przygotowaną bogatą ofertę studiów logistycznych. Już to pokazuje, jak bardzo popularny jest to kierunek i jak wiele osób rozważa naukę na nim. Swoje kształcenie wyższe w mieście stołecznym na studiach na kierunku zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw rozpoczniesz na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Możesz mieć pewność, że twoje wykształcenie będzie w rękach najlepszych specjalistów.

Zapewne zastanawiasz się, jakie zagadnienia obejmuje kształcenie na kierunku takim jak zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw. Logistyka to nauka interdyscyplinarna, która mieści w sobie zagadnienia zarówno ekonomiczne, prawnicze, jak i techniczne. Abiturienci tego kierunku muszą być wykształceni na wielu płaszczyznach, które przydatne są w zarządzaniu przepływem surowców. Zatem na studentów czekają przedmioty z:

  • podstaw prawa
  • ekonomii
  • matematyki
  • statystyki

Ile trwają studia na kierunku zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw w Warszawie?

Studia na kierunku Zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw w Warszawie trwają 2 lata (studia II stopnia).

Zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW?

W kierunki studiów w Warszawie takie jak zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw wpisany jest interdyscyplinarny charakter kształcenia. W praktyce oznacza to, że abiturienci tego kierunku mogą odnaleźć się właściwie w każdej pracy, w której podstawą jest:

  • przepływ surowców
  • współpraca z klientami

 

Zatem jeżeli zależy ci na otrzymaniu takiego fachowego wykształcenia, to studia te będą dla ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Po ukończeniu tego kierunku będziesz specjalistą do spraw logistyki i będziesz mógł pracować właściwe w każdym sektorze gospodarczym i przemysłowym. Abiturienci warszawskich uczelni będą planować transport surowców pomiędzy poszczególnymi osobami. To one dbają o prawidłowy rozkład materiałów w magazynach, dbają o to, by dostawy odbywały się na czas. Niejednokrotnie logistycy zajmują bardzo wysokie stanowiska w kadrze zarządzającej, co przekłada się także na ich wysokie zarobki. Zatem praktyczne wykształcenie wyższe po studiach na kierunku zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw da ci wszystko to, czego potrzebujesz.

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw w Warszawie?

Studia możesz podjąć na niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie niestacjonarne studia II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw Warszawa studia niestacjonarne

Popularne kierunki ekonomiczne w Warszawie

Kierunki ekonomiczne w Warszawie

Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia