Pedagogika studia zaoczne Kraków

Pedagogika studia zaoczne Kraków

Pedagogika studia zaoczne Kraków

Studia zaoczne w Krakowie

pedagogika

Odkryj pedagogikę w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować 

 

Dodaj do ulubionych

Pedagogika studia niestacjonarne (zaoczne) Kraków 2021

Studia na kierunku Pedagogika w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Pedagogika studia zaoczne Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek pedagogika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Jednostka prowadząca

Akademia Ignatianum w Krakowie

Akademia Ignatianum w Krakowie

Jednostka prowadząca

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Jednostka prowadząca

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Jednostka prowadząca

Pedagogika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Uczelnie, gdzie pedagogika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Jednostka prowadząca

Pedagogika stosowana stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne

Jakie są ceny studiów na kierunku pedagogika w Krakowie?

Uczelnie w Krakowie mają w swojej ofercie zarówno studia stacjonarne i niestacjonarne, czyli zaoczne. Te drugie skierowane są do osób, które chciałyby połączyć naukę z innymi aktywnościami, na przykład z pracą zawodową. Jeżeli zdecydujesz się na wybór trybu zaocznego, musisz pamiętać o konieczności poniesienia odpowiednich opłat. Ich wysokość jest indywidualnie ustalana przez władze konkretnej uczelni i może być zmienna w zależności od różnorodnych czynników wewnętrznych i zewnętrznych.

Dlatego też tak istotne jest, abyś przed rekrutacją na wybrany kierunek, dokładnie zapoznał się z regulaminem opłat dostępnym na oficjalnych stronach internetowych uczelni. Krakowskie uczelnie zazwyczaj mają w swoich ofertach bogaty wachlarz zniżek, promocji czy możliwości płatności ratalnej, co może nawet w znaczny sposób wpłynąć na wysokość czesnego.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Pedagogika w Krakowie - zasady rekrutacji

 

Gdzie studiować na kierunku pedagogika (zaoczne) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek pedagogika (zaoczne) w Krakowie

 • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Akademia Ignatianum w Krakowie
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

 

Jak wyglądają studia na kierunku pedagogika w Krakowie?

1. Dla kogo ten kierunek?

Pedagogika to dyscyplina naukowa, której działalność koncentruje się wokół zagadnień związanych z szeroko pojętym wychowaniem, jego istotach, celach i środkach stosowanych w tym procesie. Choć jej początków można upatrywać już w najdawniejszych czasach, to jako osobna dyscyplina naukowa zaczęła funkcjonować w XVII wieku. Pedagogika jest niewątpliwie jedną z bardziej istotnych i potrzebnych dyscyplin, a jej wykonywanie wiąże się z dużą odpowiedzialnością i poczuciem misji. Dlatego też kształcenie specjalistów z tego obszaru jest niezwykle ważne. Jako odpowiedź na te potrzeby powstały studia pedagogiczne.

Idealnymi kandydatami na kierunek pedagogika w Krakowie będą osoby o szerokich zainteresowaniach z zakresu nauk humanistycznych, ze szczególnym uwzględnieniem psychologii i pedagogiki. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą empatyczną, otwartą na drugiego człowieka, a twoim celem jest niesienie pomocy, to studia na kierunku pedagogika będą dla Ciebie odpowiednim wyborem.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku pedagogika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku pedagogika w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Gdzie studiować

Studia pedagogiczne w Krakowie cieszą się dużą popularnością i niezmiennie od lat zajmują wysokie miejsca w rankingach najchętniej wybieranych przez studentów, kierunków. Pedagogikę niestacjonarnie można studiować obecnie na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej, Akademii Ignatianum oraz Społeczej Akademii Nauk.

 

4. Jaka praca po studiach?

Studia w Krakowie kształcą specjalistów z zakresu różnorodnych dziedzin, którzy doskonale odnajdują się na współczesnym, dynamicznym rynku pracy. Absolwenci pedagogiki także mogą liczyć na wiele interesujących ofert pracy dopasowanych do ich wykształcenia. Po zakończeniu nauki będziesz kompleksowo przygotowany do pracy we wszystkich miejscach, w których wymagana jest specjalistyczne przygotowanie pedagogiczne.

Przede wszystkim, idealnie odnajdziesz się w zawodzie pedagoga, wychowawcy w przedszkolu, żłobku, klubach dziecięcych czy w edukacji wczesnoszkolnej. Ponadto, znajdziesz zatrudnienie, jako pracownik socjalny, coach czy pracownik admnistracyjno-biurowy. Równie ciekawą opcją może być raca w charakterze instruktora terapii zajęciowej czy asystenta rodziny. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości ze specjalistycznymi wydawnictwami naukowymi, mediami lub redakcjami czasopism. Absolwenci często decydują się także na założenia własnej działalności gospodarczej.

 

5. Program studiów i przedmioty

Studia pedagogiczne w Krakowie mają zazwyczaj niezwykle interesujący i zarazem złożony program nauczania, który oscyluje wokół nauk humanistycznych, pedagogicznych, psychologicznych i społecznych. Jako student kierunku pedagogika będziesz miał okazję uczęszczać na rozwijające zajęcia, wykłady i warsztaty dzięki, którym rozwiniesz swoją wiedzę oraz kompetencje.

 

W programie studiów na kierunku pedagogika znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • wprowadzenie do pedagogiki społecznej 
 • teoretyczne podstawy wychowania 
 • pedagogika wczesnoszkolna
 • profilaktyka społeczna 
 • metodologia nauk pedagogicznych 
 • pedagogika przedszkolna

 

Oprócz bloku podstawowego, w ofercie kształcenia przewidziano także szeroki wybór specjalizacji, między innymi: pedagogikę szkolą z profilaktyką społeczną, logopedie czy resocjalizację kreującą. Dokładne informacje i aktualny wybór specjalności znajdziesz na oficjalnych stronach wybranych uczelni. Co więcej, studenci będą mogli rozwinąć swoje zdolności językowe z wybranego przez siebie języka obcego, co niewątpliwie zwiększy ich szanse na międzynarodową karierę. Uzyskaną wiedzę teoretyczną oraz u,umiejętności praktyczne wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia na kierunku pedagogika w Krakowie?

Studia na kierunku Pedagogika w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek pedagogika w Krakowie można realizować zarówno na studiach pierwszego, jak i drugiego stopnia. Pierwsza opcja jest skierowana do wszystkich osób, które pozytywnie zaliczyły egzamin maturalny i chciałyby dalej rozwijać się w określonym kierunku. W tym przypadku nauka trwa sześć semestrów, czyli trzy lata i kończy się zdobyciem tytułu licencjata. Natomiast, jeżeli jesteś absolwentem studiów wyższych i zależy Ci na zdobywaniu dalszego wykształcenia, to studia magisterskie będą dla ciebie idealnym wyborem. Jeżeli zdecydujesz się na ten wariant, to na naukę będziesz musiał poświęcić dwa lata. Absolwenci, którzy otrzymają tytuł magistra będą mogli kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub doktoranckich, które umożliwią im rozpoczęcie kariery naukowej.

Jaka praca po kierunku pedagogika w Krakowie?

Absolwenci pedagogiki będą mogli pochwalić się wszechstronną i gruntowną wiedzą z zakresu nauk humanistycznych, społecznych, pedagogicznych i psychologicznych. Zdobyte, na przestrzeni lat, kompetencje, wiedza i kwalifikacje sprawią, że z powodzeniem znajdziesz ciekawą i perspektywiczną pracę dopasowaną do twojego wykształcenia.

Przede wszystkim, w czasie studiów, zostaniesz kompleksowo przygotowany do zawodu nauczyciela. Bez problemu znajdziesz zatrudnienie w żłobkach, przedszkolach i szkołach podstawowych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z placówkami edukacyjnymi, ośrodkami opiekuńczo-wychowawczymi czy świetlicami środowiskowymi. Absolwenci odnajdą się także na stanowiskach animatora czasu wolnego, asystenta nauczyciela czy wychowawcy kolonijnego. Interesującą alternatywą może okazać się praca pedagoga szkolnego na każdym szczeblu edukacji.

Po ukończeniu studiów pedagogicznych znajdziesz zatrudnienie w organizacjach pozarządowych, wolontariatach i stowarzyszeniach charytatywnych. Absolwenci odnajdą się na stanowisku pracownika biurowego i administracyjnego, szkoleniowca lub przedstawiciela handlowego. Ponadto, możesz podjąć pracę w różnego rodzaju instytucjach kultury, a także w wydawnictwach specjalizujących się w wydawaniu literatury dziecięcej lub edukacyjnej. Inne, przykładowe stanowiska to dziennikarz, reporter, bloger, handlowiec, projektant zabawek, telemarketer lub autor książek dla dzieci i młodzieży oraz podręczników. Dodatkowo, znajomość ogólnego i specjalistycznego języka obcego otworzy Ci drzwi do kariery w środowisku międzynarodowym. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia zasadne będzie także kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym poszerzenie swoich perspektyw zawodowych.

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek pedagogika w Krakowie?

W procesie rekrutacji na kierunek pedagogika w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Uczelnie w Krakowie, co roku przyjmują wielu studentów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania naukowe oraz zdobyć wszechstronne wykształcenie kierunkowe. Jednak, aby zostać studentem pedagogiki musisz pamiętać o spełnieniu kilku warunków. Najistotniejszą, decydującą o przyjęciu na studia, kwestią jest zdanie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz wybranego przedmiotu dodatkowego. Dokładne informacje na temat wymagań znajdziesz na stronach rekrutacyjnych poszczególnych uczelni w Krakowie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek pedagogika w Krakowie?

Studia pedagogiczne cieszą się bardzo dużą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć wszechstronne wykształcenie oraz przyszłościowy zawód, na który zawsze będzie zapotrzebowanie. Jeżeli ty także chciałbyś rozwijać się w zakresie nauk humanistycznych i jednocześnie zapewnić sobie stabilną przyszłość zawodową, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten kierunek. Jednak wcześniej powinieneś zastanowić się nad następującymi kwestiami:

 • Czy w kręgu twoich zainteresowań znajdują się nauki humanistyczne, społeczne i psychologiczne?
 • Cy jesteś osobą empatyczną i chciałbyś zawodowo zajmować się niesieniem pomocy innym ludziom?
 • Czy jesteś osobą otwartą i często wykazujesz postawę prospołeczną?

 

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na przynajmniej jedno z powyższych pytań, to studia na kierunku pedagogika będą dla ciebie odpowiednim wyborem. Jednak przed przystąpieniem do procesu rekrutacji powinieneś spełnić kila bardzo istotnych warunków. Najważniejszym z nich jest zaliczenie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych, takich jak: język polski, język obcy nowożytny i matematyka oraz jednego, wybranego przez siebie przedmiotu dodatkowego. Dużym atutem będą także punkty uzyskane z konkursów i olimpiad naukowych. W przypadku studiów drugiego stopnia, istotne jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk.

Po pozytywnym rozpatrzeniu kandydatury na studia, wszyscy studenci mają obowiązek osobistego dostarczenia wymaganych dokumentów, do których należą świadectwo maturalne, podanie o przyjęcie na studia oraz zdjęcia legitymacyjne, a także inne wymienione w regulaminie. Wszystkie niezbędne informacje i aktualności związane z rekrutacją znajdują się na oficjalnych stronach internetowych uczelni. Warto, abyś dokładnie zapoznał się z obowiązującym regulaminem, procedurami i terminami kolejnych etapów rekrutacji.

Jakie opnie mają studia na kierunku pedagogika w Krakowie?

Kierunki pedagogiczne w Krakowie cieszą się bardzo o dużą popularnością wśród studentów, którzy chcą rozwinąć swoją wiedzę z obszaru nauk humanistycznych i społecznych. Ich ukończenie daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia oraz zdobycia ciekawej i perspektywicznej pracy.

Tak wypowiada się o nich Anna, studentka trzeciego roku:

Od zawsze wiedziałam, że chcę pracować z dziećmi. Mam młodszą siostrę i opieka nad nią zawsze sprawiała mi przyjemność. Lubiłam wymyślać kreatywne zabawy i różne możliwości spędzania wolnego czasu. Cieszę się, że dzięki studiom pedagogicznym będę mogła zająć się tym zawodowo. Polecam pedagogikę każdemu, kto tak jak ja jest osobą empatyczną i cierpliwą oraz ma głowę pełną pomysłów

Kierunki pedagogiczne w Krakowie

arteterapia

Popularne kierunki pedagogiczne niestacjonarne w Krakowie

Komentarze (0)