Gdyby kilka różnych osób stworzyło kilka list opisujących te kierunki studiów, które cieszą się największym zainteresowaniem, na znacznej większości z nich, o ile nie na wszystkich, bez wątpienia znalazłoby się Zarządzanie. Wiele firm docenia kompetencje zaradcze swoich pracowników, dlatego bardzo chętnie zatrudnia absolwentów Zarządzania i niejednokrotnie oferuje sowite wynagrodzenie.
Szerokie zainteresowanie podjęciem tego kierunku zarówno w trybie zaocznym, jak i stacjonarnym, skłoniło wiele placówek edukacyjnych do wprowadzenia Zarządzania do kanonu oferowanych kierunków. Dzięki temu możesz rozpocząć kształcenie na opisywanym kierunku między innymi w Poznaniu.
Dla kogo są studia na kierunku zarządzanie
Zarządzanie w Poznaniu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem przyszłych kandydatów na uczelnie wyższe oraz otwiera wiele rankingów, opisujących najchętniej wybierane kierunki studiów. Jednak z niewiadomych przyczyn część osób, które zgłaszają swoją kandydaturę do podjęcia Zarządzania, nie posiadają odpowiednich predyspozycji, które zagwarantowałyby im odniesienie sukcesu zarówno podczas edukacji, jak i wykonywania przyszłej pracy zawodowej. Zatem jakim zestawem cech powinien wyróżniać się idealny kandydat na Zarządzanie w Poznaniu?
W perspektywie przyszłego kształcenia kierunkowego, szczególne znaczenie odgrywa zdolność do szeroko rozumianej organizacji – zarówno swojego czasu i przestrzeni wokół siebie, jak i efektywne wywiązywanie się z obowiązków, wynikających z pozycji lidera.
Jako że Zarządzanie korzysta z dorobku naukowego między innymi matematyków oraz badaczy nauk społecznych, studentom przyda się wszechstronne zainteresowanie oraz zdolność do szybkiego opanowania kompetencji kierunkowych z różnych dziedzin kształcenia. Jeśli jesteś pewien, że twoja sylwetka pokrywa się ze specyfiką opisywanego kierunku, nie musisz się dłużej wahać – aplikuj na Zarządzanie w Poznaniu!
Niektóre uczelnie w Poznaniu postanawiają zwiększyć komfort przyszłych studentów i między innymi dlatego decydują się na zaoferowanie możliwości podjęcia Zarządzania w trybie zarówno stacjonarnym, jak i zaocznym. Dlatego tryb Zarządzania możesz dopasować do własnych potrzeb, wynikających z chęci organizacji swojego czasu w określony sposób. Niestacjonarny tryb kształcenia, na znacznej większości istniejących kierunków, ma weekendowy charakter. Studenci uczęszczają w zajęciach i wykładach, które odbywają się co kilka tygodni i trwają od piątku do niedzieli przez kilka godzin.
Studia niestacjonarne wiążą się z opłatami za czesne, dlatego jeżeli myślisz o podjęciu Zarządzania w trybie zaocznym, upewnij się, że posiadasz odpowiednie zaplecze finansowe.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku zarządzanie możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku zarządzanie w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Czego nauczysz się na studiach
Interdyscyplinarność Zarządzania przejawia się w obowiązkach wynikających z poszczególnych ról zawodowych oraz samej specyfice kształcenia na tym kierunku. Studenci na wszystkich latach swojej edukacji zdobywają pragmatyczne kompetencje, dzięki którym wzbogacają swoje kompetencje interpersonalne, wiedzą w jaki sposób utrzymać relacje z potencjalnymi klientami, doskonale radzą sobie z organizacją pracy zespołów ludzi, a także zgłębiają pragmatyczne wiadomości teoretyczne na temat działania przedsiębiorstw i instytucji państwowych. Przedmiotami budującymi siatkę studiów Zarządzania na niektórych uczelniach, są na przykład:
-
analiza rynku,
-
podstawy marketingu,
-
ekonomia,
-
informatyka,
-
matematyka,
-
socjologia,
-
podstawy prawa.
Program studiów
Siatki studiów na kierunku Zarządzanie, niezależnie od wybranej uczelni w Poznaniu, najczęściej w głównej mierze bazują na naukach matematycznych i społecznych. Z tego względu Zarządzanie można nazwać nauką interdyscyplinarną. Poszczególne placówki edukacyjne przewidują zaproponowanie kilka różnorodnych specjalności, dzięki którym studenci ukierunkowują swoje kształcenia na najbardziej właściwy dla siebie tor.
Jako student możesz zająć się na przykład zarządzaniem inżynierią produkcji, o ile szczególnie pasjonujesz się matematyką, zarządzaniem ochroną środowiska, a także zarządzaniem procesami produkcyjnymi. Aktualną ofertę edukacyjną w zakresie siatki studiów oraz wybranych specjalności możesz śledzić na stronie internetowej tej placówki edukacyjnej, która najbardziej cię interesuje.
Jakie są ceny studiów na kierunku zarządzanie w Poznaniu
Niewątpliwym atutem studiowania w trybie niestacjonarnym jest taki charakter kształcenia, który pozwala na realizację dowolnych aktywności w ciągu pięciu dni roboczych w tygodniu. Jednak każdy, kto chciałby rozpocząć kształcenie w trybie zaocznym powinien zdawać sobie sprawę z obowiązku wnoszenia regularnych opłat. Ich wysokość, możliwość rozłożenia płatności na kilka lat oraz informacje na temat ewentualnych zniżek, znajdziesz na stronie internetowej wybranej przez ciebie uczelni. Zapoznaj się z tymi informacjami, aby uniknąć ewentualnych rozczarowań.
Zarządzanie w Poznaniu - ceny:
-
Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu – od 6456 zł
-
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu – od 5830 zł
-
Wyższa Szkoła Logistyki – od 7400 zł
-
Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu – od 6900 zł
-
WSHIU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu - od 7538 zł
-
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu - 6580 zł
*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.
Gdzie studiować na kierunku zarządzanie w Poznaniu
Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie niestacjonarnie w Poznaniu
czytaj dalej uczelnie w Poznaniu
Limity miejsc
Rekrutacja na studia niestacjonarne czasem przeprowadzana jest na zasadach zbliżonych do tych które stosowane są w rekrutacji na studia stacjonarne. Na poszczególne kierunki studiów może dostać się ograniczona liczba osób, a kandydaci obejmowani są postępowaniem kwalifikacyjnym.
*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
Kiedy wyniki rekrutacji
Termin publikowania wyników rekrutacji może różnić się w zależności od indywidualnej decyzji danej szkoły wyższej. Informacje na temat postępowania kwalifikacyjnego umieszczane są w prywatnych profilach kandydatów w systemie internetowej rekrutacji.
Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Poznaniu:
-
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu: 22 sierpnia 2024
*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia
Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne
Dokumenty rekrutacyjne najczęściej składać można osobiście w siedzibie wskazanej przez wybraną szkołę wyższą. Niektóre uczelnie decydują się jednak na umożliwienie kandydatom dostarczenia pełnej dokumentacji za pośrednictwem poczty elektronicznej lub tradycyjnej. Czasem kandydaci mogą przekazać dokumenty poprzez upoważnione lub zaufane osoby trzecie. Preferowana forma doręczenia dokumentów rekrutacyjnych może różnić się w zależności od podjętej przez daną szkołę wyższą decyzji.
Kiedy składamy dokumenty na studia
Dokumenty rekrutacyjne zazwyczaj można składać zaraz po opublikowaniu przez daną uczelnię wyników rekrutacji. Etap ten najczęściej trwa zaledwie kilka dni, dlatego warto wcześniej przygotować niezbędną dokumentację. Dostarczenie niekompletnego zestawu dokumentów lub niespełnienie któregokolwiek z wymogów wynikających z zasad rekrutacji może zakończyć się dla kandydata skreśleniem z listy osób, które zakwalifikowały się na studia.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia
Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Poznaniu:
-
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu: od 22 sierpnia do 2 września 2024
* Studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.