Informatyka studia zaoczne Wrocław

Informatyka studia zaoczne Wrocław

Informatyka studia zaoczne Wrocław

Studia zaoczne we Wrocławiu

informatyka

Odkryj informatykę we Wrocławiu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Informatyka studia niestacjonarne (zaoczne) Wrocław | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku informatyka we Wrocławiu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Uniwersytecie Wrocławskim, Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościszuki oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. 

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Informatyka studia zaoczne Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek informatyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu

Jednostka prowadząca

Informatyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: niestacjonarne

Uczelnie, gdzie informatyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej

Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej

Jednostka prowadząca

Bioinformatyka stopień: (I), czas trwania: 4 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku bioinformatyka

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Jednostka prowadząca

Informatyka w biznesie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka w biznesie

Jakie są ceny studiów na kierunku informatyka we Wrocławiu?

Studia niestacjonarne są studiami płatnymi. Ceny semestralne i roczne są zróżnicowane w zależności od realizowanego kierunku studiów i indywidualnie ustalane przez uczelnie we Wrocławiu. Czesne za rok studiów na kierunku informatyka możesz opłacić jednorazowo, realizować w ratach miesięcznych lub w wysokości dwóch rat semestralnych.

Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu. Studia stacjonarne w zależności od wybranej uczelni są płatne lub bezpłatne. Studia stacjonarne i niestacjonarne wymagają także uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Informatyka w mieście Wrocławiu - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku informatyka w Mieście wrocławiu

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Zobacz, co wybierają inni

POKAŻ WSZYSTKIE

Gdzie studiować na kierunku informatyka we Wrocławiu?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek informatyka we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

Jak wyglądają studia na kierunku informatyka we Wrocławiu?

1. Dla kogo ten kierunek?

Steve Jobs stwierdził: „To, co chcemy robić, to produkty następujące po sobie, które są mądrzejsze niż jakiekolwiek mobilne urządzenia wcześniej i bardzo łatwe w używaniu”. Jobs dążył do ulepszenia i uproszczenia życia człowieka, a wszelkie kombinacje komputerowe nazywał magią. Świat internetu rozwinął się na tyle, że wymaga specjalistów, którzy się w nim odnajdą bez większych problemów i wciąż będą w stanie nie tylko naprawiać, ale i tworzyć nowości w komputerowym świecie.

Idealni kandydaci na studia informatyczne nie mogą mieć problemów z naukami ścisłymi, zwłaszcza matematyką, fizyką i informatyką. Kandydaci powinni wykazywać zainteresowanie programowaniem, grafiką komputerową, grami komputerowymi. Jeśli interesuje Cię cyfrowy świat i dążysz do nowoczesności, kierunek informatyka we Wrocławiu jest właśnie dla Ciebie.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku informatyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku informatyka we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Program studiów i gdzie studiować

Kierunki studiów niestacjonarnych we Wrocławiu takie jak informatyka możesz realizować przede wszystkim na Politechnice Wrocławskiej, w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania, w Wyższej Szkole Handlowej, w Wyższej Szkole Bankowej. Uczelnie we Wrocławiu pragną zapewnić najwyższy poziom kształcenia na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych.

Programy kształcenia są uzależnione od wybranej uczelni, jednak w przypadku informatyki zawsze opierają się na naukach ścisłych, zwłaszcza matematyce, informatyce czy fizyce. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład: podstawy komunikacji społecznej, prawo nowych technologii, algorytmika i struktury danych, wprowadzenie do testowania, programowanie aplikacji mobilnych, systemy klienckie, systemy zarządzania treścią CMS, zarządzanie projektami informatycznymi, podstawy sieci komputerowych i wiele innych.

 

4. Praca po studiach

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak informatyka przygotowują studentów do pracy w roli programistów, grafików komputerowych, administratorów sieci informatycznych, projektantów serwisów multimedialnych, pracowników działów do spraw bezpieczeństwa teleinformatycznego, projektantów gier komputerowych, członków zespołów projektowych, którzy przygotowują rozwiązania interaktywne.

Absolwenci zatrudniani są w zespołach analityków i programistów (deweloperów), w zespołach, które realizują projekty portali i stron WWW, w zespołach projektantów i administratorów baz danych, w zespołach projektantów i administratorów sieci teleinformatycznych, w firmach, które zajmują się usługami komputerowymi, w firmach, które zajmują się produkcją oprogramowania i sprzętu komputerowego, w instytucjach, w których stosowane są systemy informatyczne i teleinformatyczne.

Kierunek informatyka we Wrocławiu możesz realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na studiowanie w trybie dziennym, warto wybrać studia zaoczne, które odbywają się w trybie weekendowym, co oznacza, że zajęcia realizowane są od piątku do niedzieli w zależności od programu studiów wybranej uczelni we Wrocławiu. Studia dzienne realizuje się w trakcie zajęć od poniedziałku do piątku.

Programy kształcenia są uzależnione od wybranej uczelni, jednak w przypadku informatyki zawsze opierają się na naukach ścisłych, zwłaszcza matematyce, informatyce czy fizyce. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład:

 • podstawy komunikacji społecznej,
 • budowa systemów czujnikowych,
 • algorytmika i struktury danych,
 • wprowadzenie do testowania,
 • programowanie aplikacji mobilnych,
 • automatyzacja procesów biznesowych,
 • systemy zarządzania treścią CMS,
 • zarządzanie projektami informatycznymi,
 • podstawy sieci komputerowych
 • i wiele innych.

 

W zależności od wybranej uczelni studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania w trakcie wybranych specjalizacji, takich jak na przykład: inżynieria systemów informatycznych, systemy i sieci komputerowe, tworzenie gier komputerowych. Oferty specjalizacyjne warto śledzić na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu, ponieważ są one zmienne i zależą od zainteresowań studentów.

Studenci zdobywają interdyscyplinarne wykształcenie, które obejmuje zasady budowy współczesnych komputerów i współpracujących z nimi urządzeń, baz danych, sieci komputerowych czy systemów operacyjnych. Praktyczne umiejętności odnoszą się do programowania i tworzenia aplikacji, projektowania baz danych i ochrony baz danych. Studenci rozwijają także zdolności komunikacyjne, umiejętność pracy w grupie i predyspozycje językowe.

Ile trwają studia na kierunku informatyka we Wrocławiu?

Studia na kierunku zarządzanie we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia informatyczne we Wrocławiu realizowane w formie niestacjonarnej podzielone są na dwa komplementarne cykle kształcenia. Oznacza to, że w zależności od wybranej uczelni możesz je realizować w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień trwa od siedmiu do ośmiu semestrów, czyli trzy i pół roku (cztery lata) w przypadku studiów inżynierskich. Pierwszy stopień przygotowuje absolwentów do podjęcia dalszego kształcenia na stopniu drugim.

Stopień drugi trwa półtora roku w przypadku kontynuacji studiów inżynierskich. Trzy lub cztery semestry studiów drugiego stopnia kończą się egzaminem magisterskim. Studia magisterskie poszerzają i systematyzują wiedzę zdobytą na studiach pierwszego stopnia. Warto zaznaczyć, że studia magisterskie może podjąć absolwent informatyki stopnia pierwszego bądź absolwent kierunków pokrewnych.

Jaka praca po kierunku informatyka we Wrocławiu?

Studia we Wrocławiu takie jak informatyka przygotowują studentów do pracy w roli programistów, grafików komputerowych, administratorów sieci informatycznych, projektantów serwisów multimedialnych, pracowników działów do spraw bezpieczeństwa teleinformatycznego, projektantów gier komputerowych, członków zespołów projektowych, którzy przygotowują rozwiązania interaktywne.

Absolwenci zatrudniani są w zespołach analityków i programistów (deweloperów), w zespołach, które realizują projekty portali i stron WWW, w zespołach projektantów i administratorów baz danych, w zespołach projektantów i administratorów sieci teleinformatycznych, w firmach, które zajmują się usługami komputerowymi, w firmach, które zajmują się produkcją oprogramowania i sprzętu komputerowego, w instytucjach, w których stosowane są systemy informatyczne i teleinformatyczne.

Pracują jako administratorzy sieci i systemów, projektanci sieci kablowych i bezprzewodowych, specjaliści do spraw zabezpieczeń sieciowych, administratorzy lub operatorzy specjalistycznych systemów komputerowych, oprogramowania i baz danych, webmasterzy, designerzy, projektanci systemów internetowych i prezentacji multimedialnych, graficy komputerowi w agencjach reklamowych lub prasowych, drukarniach, mediach, graficy komputerowi, którzy zajmują się składem tekstu, przygotowaniem publikacji drukowanych i elektronicznych, graficy komputerowi, którzy zajmują się modelowaniem i wizualizacją 3D w firmach zajmujących się projektowanie gier, projektanci grafiki użytkowej w studiach projektowych.

Studia informatyczne umożliwiają pracę w krajowych i międzynarodowych przedsiębiorstwach, w bankach, w instytucjach, które zajmują się bezpieczeństwem systemów i sieci komputerowych, w administracji biurowej i administracji publicznej i wiele innych. Rynek pracy nieustannie potrzebuje specjalistów w zakresie informatyki i nauk pokrewnych.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek informatyka we Wrocławiu?

W procesie rekrutacji na kierunek informatyka w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Studia we Wrocławiu na kierunku informatyka są jednymi z najczęściej wybieranych. Mimo że kandydatów jest wielu, nawet na studia niestacjonarne liczba miejsc jest ograniczona. W przypadku studiów zaocznych najbardziej znaczące jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie we Wrocławiu.

Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, decyduje kolejność zgłoszeń kub obowiązują zasady kwalifikacji jak na studia stacjonarne, co oznacza, że uczelnie biorą pod uwagę wyniki egzaminów dojrzałości. Przyszli studenci muszą zdać obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny. Szczegółowe informacje odnoszące się do rekrutacji znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek informatyka we Wrocławiu?

Studia we Wrocławiu na kierunku informatyka wzbudzają duże zainteresowanie wśród osób, które interesują się światem internetu, gier komputerowych, programowaniem. Aby uniknąć rozczarowania, zastanów się:

 • Czy nauka przedmiotów ścisłych nie sprawia Ci problemów?
 • Czy potrafisz pracować w zespole?
 • Czy jesteś osobą kreatywną i interesujesz się nowościami technologicznymi?

 

Jeśli odpowiedzi na tego typu pytania są twierdzące, kierunek informatyka we Wrocławiu jest właśnie dla Ciebie. Kandydatów jest wielu nawet na studia niestacjonarne. W przypadku studiów zaocznych najbardziej znaczące jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie we Wrocławiu. Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, obowiązują zasady kwalifikacji jak na studia stacjonarne, co oznacza, że uczelnie biorą pod uwagę wyniki egzaminów dojrzałości. Przyszli studenci muszą zdać obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny. W przypadku studiów stacjonarnych pod uwagę bierze się także przedmioty dodatkowe. Szczegółowe informacje odnoszące się do rekrutacji znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu.

Warto także sprawdzić, czy wymogi rekrutacyjne nie przewidują wykonania odpowiednich badań lekarskich. Niejednokrotnie uczelnie pragną zweryfikować zdolność kandydatów do wykonywania zawodu.

Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Komisja oczekuje przede wszystkim podania i oświadczenia, świadectwa dojrzałości, świadectwa ukończenia szkoły do wglądu, zdjęć do legitymacji, dowodu osobistego do wglądu. Szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu.

Jakie opinie mają studia na kierunku informatyka we Wrocławiu?

Studia informatyczne są jednymi z najpopularniejszych nie tylko we Wrocławiu, ale w całej Polsce.

Ignacy, student trzeciego roku studiów inżynierskich, stwierdził:

Już w dzieciństwie byłem zapalonym graczem komputerowym, dlatego studiowanie informatyki uznałem, że świetny pomysł. Ostatecznie mogę zajmować się czymś, co lubię i na czym się trochę już znam. Studia najlepiej wybierać z pasji. Polecam.

Kierunki informatyczne w mieście Wrocławiu

Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W MIEŚCIE WROCŁAWIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK INFORMATYKA

Komentarze (0)