Informatyka techniczna kształci specjalistów, którzy odnajdują się w budowie i eksploatacji systemów komputerowych i mikroprocesorowych. Kierunek umożliwia pracę w typowym dla informatyki zakresie jak projektowanie i zarządzanie systemami informatycznymi, bazami danych czy systemami transmisji danych. Budowa i eksploatacja sieci komputerowych wiąże się z różnym zastosowaniem informatyki w niemal każdej branży przemysłowej czy medycznej.
Tak ważne studia techniczne wymagają odnalezienia się w najnowszych technologiach i zapoznania z oprogramowaniami informatycznymi. Kandydaci powinni wykazywać także zainteresowanie naukami ścisłymi, ponieważ program kształcenia opiera się przede wszystkim na matematyce i informatyce. Studia informatyczne uważane są za niezwykle prestiżowe, co wiąże się z faktem, że informatyka to kierunek przyszłości.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku informatyka techniczna możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (inżynierskie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
Studia na kierunku informatyka techniczna we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 1,5 roku.
Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
2. Program studiów i przedmioty
Studia informatyczne są jednymi z najpopularniejszych wśród wyborów współczesnych maturzystów. Informatyka techniczna to innowacyjny kierunek studiów, który możesz realizować na wielu uczelniach. Wykaz uczelni wrocławskich znajdziesz w dziale poniżej. Kadra akademicka składa się z najlepszych w swojej dziedzinie specjalistów, przed którymi najnowsze technologie nie mają tajemnic.
W siatce zajęć znajdziesz typowe dla kierunków informatycznych przedmioty związane z programowaniem, bazami danych czy sieciami komputerowymi. Prócz tego programy kształcenia układane są indywidualnie dla każdej z proponowanych specjalności. Są to:
-
systemy informatyki w medycynie
-
systemy i sieci komputerowe
-
inżynieria systemów informatycznych
-
grafika i systemy multimedialne
-
i tym podobne
Zajęcia odbywają się w formie laboratoriów, ćwiczeń, wykładów, a teoretyczne kształcenie weryfikowane jest w trakcie praktyk zawodowych.