Bioinformatyka - Kraków

Bioinformatyka - Kraków

Bioinformatyka - Kraków

Studia w Krakowie

bioinformatyka

Odkryj kierunek bioinformatyka w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Bioinformatyka - studia Kraków 2021 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Bioinformatyka w Krakowie to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera, licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Bioinformatyka - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek bioinformatyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Jednostka prowadząca

Bioinformatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Jednostka prowadząca

Bioinformatyka stopień: (I), czas trwania: • 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek bioinformatyka w Krakowie?

Uczelnie w Krakowie, które oferują przyszłym studentom możliwość kształcenia na kierunkach biologicznych i technicznych, bardzo często cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony kandydatów.

Dlatego zanim przystąpisz do aplikacji na bioinformatykę, powinieneś dokładnie zapoznać się z ustaleniami zawartymi na stronie internetowej krakowskiej uczelni. Prawdopodobnie powinieneś zdawać: biologię, matematykę, fizykę oraz język obcy nowożytny.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Bioinformatyka w Krakowie - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BIOINFORMATYKA KRAKÓW STUDIA I STOPNIA

BIOINFORMATYKA KRAKÓW STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BIOINFORMATYKA KRAKÓW STUDIA STACJONARNE

BIOINFORMATYKA KRAKÓW STUDIA NIESTACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOINFORMATYKA?

 

Połączenie informatyki z biologią, czyli dwóch zupełnie różnych dziedzin nauki, na pozór mogłoby się wydawać nieco abstrakcyjne. W rzeczywistości studia na kierunku Bioinformatyka kształcą przyszłych ekspertów do spraw rozwiązywania problemów biologicznych przy pomocy narzędzi z obszaru nauk informatycznych. Interdyscyplinarność tej nauki jest jedną z jej największych zalet – zapewnia szerokie wykształcenie oraz pozwala na znalezienie zatrudnienia w interesujących obszarach wyznaczanych przez rynek pracy.

Studia w Krakowie na kierunku Bioinformatyka są propozycją innowacyjną i dla wielu niezwykle ciekawą. Chcąc rozpocząć kształcenie w tej dziedzinie, zastanów się, czy lepiej odnajdziesz się na studiach stacjonarnych, zakładających naukę od poniedziałku do piątku, czy może zaocznych, które posiadają weekendowy charakter, a zajęcia i wykłady odbywają się co kilka tygodni.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku bioinformatyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku bioinformatyka w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub licencjackie, które trwają od 3 do 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątkuStudia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Interdyscyplinarne kierunki studiów w Krakowie z oczywistych względów adresowane są głównie do osób wszechstronnie uzdolnionych, o zainteresowaniach wykraczających znacznie poza obszar jednej konkretnej dziedziny. Myśląc o podjęciu Bioinformatyki na poważnie, powinieneś zastanowić się, czy posiadasz wrodzony talent do efektywnej nauki. Ponadto przyda ci się nieco ambicji i samozaparcia – kierunek ten oczekuje od przyszłych absolwentów ciekawych pomysłów na rozwiązanie różnorodnych problemów, dlatego kreatywność będzie równie ważna.

Studia inżynierskie na kierunku Bioinformatyka przewidują wszechstronne wykształcenie przyszłych absolwentów w zakresie:

 • matematyki
 • fizyki
 • biologii
 • chemii
 • informatyki

 

Oraz nauk pokrewnych, które są przydatne do rozwiązywania zadań związanych z przetwarzaniem i interpretacją danych w obszarze bioinformatyki. Studenci rozwijają swoje kompetencje analityczne i umiejętność logicznego myślenia, dzięki czemu bez trudu odnajdą się w pracy zawodowej, w której wykorzystają szeroką wiedzę i umiejętności z pogranicza biologii i informatyki.

Ile trwają studia na kierunku bioinformatyka w Krakowie?

Studia na kierunku Bioinformatyka w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIOINFORMATYKA?

Studenci Bioinformatyki zostają uposażeni w wiedzę i umiejętności z zakresu nauk biologicznych, technik programowania, ogólnie pojętej informatyki oraz zagadnień technicznych. Dzięki temu bez trudu odnajdują się na współczesnym rynku pracy. Po ukończeniu Bioinformatyki, będziesz mógł pracować w:

 • jednostkach naukowo-badawczych
 • laboratoriach biologicznych
 • firmach bioinformatycznych
 • jednostkach naukowych placówek klinicznych

 

Każda z wymienionych możliwości kształtowania kariery zawodowej pozwoli ci na prowadzenie dostatniego i stabilnego życia.

Gdzie studiować na kierunku bioinformatyka w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek bioinformatyka w Krakowie

 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

 

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Bioinformatyka w Krakowie?

 

STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Krakowie

studia w Krakowie

 

BIOINFORMATYKA - ważne informacje

bioinformatyka studia

studia informatyczne w Krakowie

studia informatyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki informatyczne w Krakowie

game design
Rozwiń

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w Krakowie

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

Komentarze (0)