Kognitywistyka - Kraków

Kognitywistyka - Kraków

Kognitywistyka - Kraków

Studia w Krakowie

kognitywistyka

Odkryj kognitywistykę w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Kognitywistyka studia Kraków 2021 | woj. małopolskie

Studia na kierunku kognitywistyka to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Kognitywistyka - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek kognitywistyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Jednostka prowadząca

Kognitywistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Jednostka prowadząca

Kognitywistyka stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kognitywistyka w Krakowie?

Zainteresowanie realizowaniem studiów na kierunku kognitywistyka w Krakowie jest na tyle duże, że najczęściej liczba kandydatów przewyższa liczbę dostępnych miejsc na danej uczelni. Jeżeli zależy ci na możliwości podjęcia tych studiów, zadbaj o dobre przygotowanie do egzaminu maturalnego, najlepiej na poziomie rozszerzonym.

Pamiętaj o odwiedzeniu strony internetowej wybranych uczelni realizujących kognitywistykę celem pozyskania istotnych informacji na temat procesu rekrutacji.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kognitywistyka w Krakowie - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

KOGNITYWISTYKA KRAKÓW STUDIA I STOPNIA

KOGNITYWISTYKA KRAKÓW STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

KOGNITYWISTYKA KRAKÓW STUDIA STACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku kognitywistyka w Krakowie?

Interdyscyplinarne kierunki studiów od lat cieszą się popularnością wśród osób, które planują związanie przyszłości z kształceniem wyższym. Jednym z takich kierunków jest bez wątpienia kognitywistyka – nauka łącząca w sobie zagadnienia z obszaru psychologii, neurobiologii, filozofii, socjologii i antropologii, a nawet ekonomii, marketingu oraz medycyny.

Wszechstronne kompetencje kognitywistyczne pozwalają na odnalezienie się w bardzo różnorodnych obszarach zawodowych, przez co absolwenci tego wszechstronnego kierunku kształcenia nie będą narzekać na brak rozwijających perspektyw.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku kognitywistyka możemy podzielić na:

 

1. Typ

  • Studia I stopnia (licencjackie)

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Kierunek kognitywistyka w Krakowie może być realizowany w ramach studiów pierwszego oraz drugiego stopnia. Oznacza to, że jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tym kierunkiem, podejmiesz kształcenie licencjackie, które będzie trwało trzy lata i pozwoli ci na uzyskanie dyplomu potwierdzającego posiadane kwalifikacjie.

Jeżeli zechcesz kształcić się dalej, wybierzesz studia magisterskie drugiego stopnia. Potrwają one dwa lata i umożliwią poszerzenie posiadanej już wiedzy i umiejętności.

Krakowską kognitywistykę możesz studiować stacjonarnie. Twoja nauka zostanie rozłożona pomiędzy pięcioma dniami roboczymi w tygodniu, zapewniając ci ciągłość i regularność zdobywania kompetencji.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kognitywistyki zyskają szeroką i dobrze ugruntowaną wiedzę, która będzie stanowiła doskonałą podstawę pod kształtowanie umiejętności praktycznych, nieocenionych w przyszłej pracy zawodowej.

W trakcie nauki szczególny nacisk będzie kładziony na wyposażanie studentów w kompetencje dotyczące procesów poznawczych, budowy anatomicznej i funkcji poszczególnych elementów układu nerwowego człowieka oraz sposobów interpretacji rzeczywistości u osób z zaburzeniami neurodegeneracyjnymi.

Ponadto jako student poznasz współczesne dokonania naukowe w obrębie sztucznej inteligencji, dowiesz się, jak wykorzystywać je w praktyce oraz posiądziesz umiejętność obsługi programów informatycznych, wykorzystujących sztuczną inteligencję.

Ile trwają studia na kierunku kognitywistyka w Krakowie?

Studia na kierunku kognitywistyka trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Gdzie studiować na kierunku kognitywistyka w Krakowie?

Uczelnie, na których można studiować kognitywistykę:

  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

  • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Jaka praca po studiach na kierunku kognitywistyka w Krakowie?

Kognitywistyka to kierunek interdyscyplinarny, a uzyskane dzięki niemu kompetencje pozwolą ci na zatrudnienie w sektorach o różnym zakresie działania. Absolwenci z powodzeniem podejmują pracę w jednostkach naukowo-badawczych, skupiających swoje zainteresowanie wokół sztucznej inteligencji, możliwości praktycznego jej zastosowania oraz potencjalnych korzyści dla rozwoju cywilizacyjnego.

Dzięki wszechstronnej wiedzy teoretycznej o naukach o zdrowiu, będziesz mógł pracować w wybranych oddziałach szpitalnych i przychodniach, zwłaszcza tych zajmujących się diagnozowaniem zaburzeń rozwojowych.

Co więcej, absolwenci kognitywistyki w Krakowie będą mogli zatrudnić się w przedsiębiorstwach elektrotechnicznych, telekomunikacyjnych oraz związanych z branżą IT, gdzie wykorzystają zdobytą na studiach wiedzę o sztucznej inteligencji i programach informatycznych bazujących na jej podstawach. 

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku kognitywistyka:

  • Jednostki naukowo-badawcze,

  • Instytucje ochrony zdrowia, rehabilitacji i opieki,

  • Social media,

  • Przedsiębiorstwa z sektora IT,

  • Wydawnictwa.

Kierunki humanistyczne w Krakowie

etyka
Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

Komentarze (0)