Współpraca cywilno–wojskowa NATO - studia podyplomowe w Szczecinie

Współpraca cywilno–wojskowa NATO - studia podyplomowe w Szczecinie

Współpraca cywilno–wojskowa NATO - studia podyplomowe w Szczecinie
Dodaj do ulubionych

Współpraca cywilno–wojskowa NATO - studia podyplomowe w Szczecinie

Studia na kierunku współpraca cywilno-wojskowa NATO to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.

 

Współpraca cywilno-wojskowa NATO to studia podyplomowe w Szczecinie, których program kształcenia uwzględnia zagadnienia z zakresu elementów świadomości międzykulturowej czy kulturowe ramy zachowań społeczeństwa.

Studia skupiają się na przekazaniu słuchaczom wiedzy, dzięki której będą potrafili planować i realizować zadania współpracy cywilno-wojskowej w środowisku o zróżnicowanej kulturze.

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek współpraca cywilno-wojskowa nato - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie

Akademia Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia w Szczecinie na kierunku współpraca cywilno-wojskowa NATO, przeznaczone są dla kandydatów ze stopniem oficera, podoficera i żołnierza pragnącego brać udział w misjach stabilizacyjnych.

Kształcenie będzie też odpowiednie dla dziennikarzy, którzy relacjonują przebieg misji stabilizacyjnych na obszarach zróżnicowanych kulturowo, a także dla wolontariuszy w organizacjach humanitarnych.

W procesie rekrutacji należy dostarczyć dyplom ukończenia studiów wyższych dowolnego kierunku, wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz inne dokumenty wymienione na stronie Uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU WSPÓŁPRACA CYWILNO-WOJSKOWA NATO?

Studia na kierunku współpraca cywilno-wojskowa NATO stanowią odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów, którzy wspierają dowódcę NATO w wykonywaniu misji wojskowej. Kształcenie skupia się na poruszaniu kwestii z zakresu koordynacji działań oraz komunikacji z różnego typu podmiotami cywilnymi, jakie działają na terenie operacji NATO. Są to organizacje międzynarodowe, lokalna ludność czy władze.

Zajęcia obejmują wykłady oraz praktyczne konserwatoria w formie ćwiczeń i laboratoriów. Program jest na bieżąco aktualizowany, aby spełniał wymogi rynku pracy i był dopasowany do aktualnej sytuacji na świecie.

Zajęcia realizowane są przez doświadczonych nauczycieli akademickich oraz praktyków zawodowych, którzy w interesujący sposób przekazują swoją wiedzę studentom. W siatce programowej uwzględniono wiele zagadnień z zakresu elementów świadomości międzykulturowej, kulturowych ram zachowań społecznych czy zasad realizacji CIMIC we współczesnych operacjach stabilizacyjnych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku współpraca cywilno-wojskowa NATO, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci studiów na kierunku współpraca cywilno-wojskowa NATO potrafią planować i realizować zadania współpracy cywilnej oraz wojskowej w środowiskach o zróżnicowanej kulturze.

Po ukończeniu kształcenia słuchacze potrafią zrozumiale wyspecyfikować podstawowe obszary oraz warunki, jakie wymagają współpracy wojskowo-cywilnej w systemie bezpieczeństwa wewnętrznego państwa.

Absolwent potrafi też dokonywać analizy zjawisk, które wpływają na współpracę wojskową oraz cywilną RP. Jednocześnie wie, jak przeprowadzić dyskusję w grupie dotyczącą istoty współpracy cywilno-wojskowej w systemach bezpieczeństwa państwa.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU WSPÓŁPRACA CYWILNO-WOJSKOWA NATO?

Studia na kierunku współpraca cywilno-wojskowa NATO, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU WSPÓŁPRACA CYWILNO-WOJSKOWA NATO

Absolwenci studiów na kierunku współpraca cywilno-wojskowa NATO są przygotowani do realizowania oraz planowania zadań z tego zakresu w środowiskach o różnych kulturach.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku współpraca cywilno-wojskowa NATO

  • specjaliści biorący udział w misjach stabilizacyjnych;
  • osoby relacjonujące przebieg misji stabilizacyjnych;
  • wolontariusze na misjach stabilizacyjnych.

Studia na kierunku współpraca cywilno-wojskowa NATO dają możliwość pogłębienia wiedzy o prawach człowieka czy zasadach realizowania założeń CIMIC we współczesnych operacjach stabilizacyjnych.

Komentarze (0)