Intermedia studia Kraków - 2024 | woj. małopolskie
Studia na kierunku intermedia to studia licencjackie oraz magisterskie, których program kształcenia trwa 3 lata (studia licencjackie) i 2 lata (studia magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra. Studia możesz podjąć stacjonarnie.
Studia na kierunku intermedia w Krakowie
|
Rok akademicki |
2024/2025 |
Forma studiów |
stacjonarne |
Poziom studiów |
studia I i II stopnia |
Czas trwania |
3 lata (studia I stopnia), 2,5 roku (studia II stopnia) |
Opis kierunku
W ramach studiów na kierunku intermedia słuchacze uczestniczą w zajęciach, które obejmują przedmioty w zakresie nauk sztuk pięknych. Kształcenie dotyczy tradycji modernistycznej i postmodernistycznej, z uwzględnieniem tendencji w sztuce w ostatnich czterdziestu latach, a także nowych mediów sztuki.
Praca po studiach
Studia w Krakowie na kierunku intermedia przygotowują absolwentów do podjęcia pracy oraz współpracy z instytucjami o charakterze kulturalnym oraz medialnym. Mogą także samodzielnie tworzyć i kreować realizację projektów, które łączą zagadnienia komunikacje z nowymi technologiami.
Jakie przedmioty zdawać na maturze?/ Wymagania rekrutacyjne
Rekrutacja na studia w Krakowie na kierunku intermedia na I stopniu wymaga, aby kandydat uzyskał pozytywny wynik egzaminu maturalnego z wybranych przedmiotów. Podstawę kwalifikacją zarówno w przypadku kandydatów na I stopień, jak i II stopień stanowi egzamin praktyczny kierunkowy oraz rozmowa kwalifikacyjna.
Kierunki studiów w Krakowie, do których należy intermedia w przypadku rekrutacji na II stopień, adresowane są do absolwentów studiów co najmniej pierwszego stopnia po kierunku nawiązującym do programu realizowanego w ramach ścieżki intermediów.
Egzamin wstępny składa się z trzech zadań. Pierwszym z nich jest ocena portfolio i CV kandydata. CV powinno zawierać informację o dorobku i osiągnięciach. Drugą część stanowi praktyczny sprawdzian wiedzy oraz umiejętności. Kandydaci samodzielnie wykonują trzy zadania. Należy przekształcić dane elektroniczne za pomocą edytorów tekstu, przeglądarek internetowych czy programów graficznych.
Drugie zadanie dotyczy rejestracji wideo – kandydaci mogą posługiwać się każdym urządzeniem, które rejestruje symultanicznie dźwięk oraz obraz. Ostatnim etapem jest test kompetencji, który polega na odręcznej wizualizacji relacji pojęciowych. Po uzyskaniu pozytywnej oceny wszystkich zadań kandydaci są zapraszani na egzamin teoretyczny.
Jego celem jest weryfikacja umiejętności kandydata w zakresie opisywania oraz interpretacji pojęć związanych z kulturą i intermediami. W przypadku rekrutacji na II stopień kandydaci wykonują także projekt lub scenariusz na zadany temat.
Przeprowadzana jest również rozmowa kwalifikacyjna, która weryfikuje umiejętności kandydata w zakresie intermediów. Podstawę rozmowy stanowi portfolio kandydata.
* Uczelnie mają określone wymagania rekrutacyjne, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.