Studia realizowane w ramach kierunku produkcja form audiowizualnych obejmują interdyscyplinarny program kształcenia, który składa się z modułów tematycznych w zakresie historii i estetyki mediów audiowizualnych, współczesnego rynku audiowizualnego, produkcji audiowizualnej, development, pre-produkcji czy ekonomii w mediach.
Uczelnie w Gdańsku realizują kształcenie, które odzwierciedla porządek czynności w ramach produkcji form audiowizualnych. Słuchacze zapoznają się z teorią i metodologią tych form, które wzbogaca wiedza historyczna o kinie, telewizji czy nowych mediach.
Niektóre zajęcia kierunkowe, które są ściśle związane z produkcją i dystrybucją filmową w Polsce oraz na świecie, prowadzi zespół praktyków z wieloletnim doświadczeniem. Są one realizowane w salach nowoczesnego studia telewizyjnego Uniwersytetu.
Słuchacze odbywają zajęcia również w studio radiowym, przy którym znajduje się reżysernia. Na wydziale dostępne są nowoczesne pracownie komputerowe, w których zainstalowano specjalistyczne oprogramowanie. Dzięki nim studenci podniosą swoje kwalifikacje i rozwiną umiejętności w zakresie grafiki, obróbki zdjęć czy dźwięku.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku produkcja form audiowizualnych możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
-
studia stacjonarne,
-
studia niestacjonarne.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Studia na kierunku produkcja form audiowizualnych, kształcą absolwentów, którzy wykazują się rozbudowaną wiedzą w zakresie podstaw filozofii, historii sztuki czy języka filmów i mediów. Znają równocześnie techniki prowadzenia badań nad filmem czy potrafią posługiwać się terminologią związaną z produkcją i analizą dzieła filmowego.
Absolwent zna rozwój sztuki filmowej w Polsce oraz na świecie. Potrafi wyróżnić najważniejsze dzieła oraz epoki w historii kina. Interpretuje oraz analizuje dzieła audiowizualne. Tworzy teksty będące podstawą scenariusza filmowego. Zna również psychologię procesu twórczego. Wie, jakie są zasady interpretacji dzieła filmowego, wykazując się krytycznym myśleniem.