Drewno – surowiec i technologia - studia podyplomowe w Warszawie

Drewno – surowiec i technologia - studia podyplomowe w Warszawie

Drewno – surowiec i technologia - studia podyplomowe w Warszawie
Dodaj do ulubionych

Drewno – surowiec i technologia - studia podyplomowe w Warszawie

Studia na kierunku drewno – surowiec i technologia to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.

 

Drewno – surowiec i technologia to studia podyplomowe w Warszawie, których celem jest przekazanie słuchaczom wiedzy i umiejętności w zakresie technologii drewna oraz projektowania mebli za pomocą komputerowych narzędzi 3D.

Studia kształcą specjalistów którzy odnajdą się w pracy w firmach projektujących i produkujących meble. Mogą pracować także w zakładach przemysłu drzewnego – w branży stolarki budowlanej czy płyt drewnopochodnych.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek drewno - surowiec i technologia - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Jakie są wymagania na studia podyplomowe na kierunku drewno – surowiec i technologia w Warszawie

Studia w Warszawie na kierunku drewno – surowiec i technologia przeznaczone są dla osób, które mają tytuł licencjata, inżyniera, magistra lub magistra inżyniera. Kształcenie wiąże się z dodatkowymi opłatami, a o przyjęciu może decydować kolejność zgłoszeń.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DREWNO – SUROWIEC I TECHNOLOGIA?

Studia na kierunku drewno – surowiec i technologia stanowią odpowiedź na postępujące zmiany klimatyczne, w których efekcie rośnie zapotrzebowanie na stosowanie gospodarki o obiegu zamkniętym.

W efekcie świat dąży do tego, aby stosować rozwiązania niezawodne. Drewno zapewnia trwałość konstrukcji, a dzięki nowoczesnych technologiom jego przetwórstwa otwierają się możliwości stworzenia branży przyszłości.

Uczestnicy tych studiów poza przedmiotami w formie wykładów, wykonują także liczne projekty, które prezentują np. na wystawach. Kierunek jest unikatowy na skalę kraju, ponieważ obejmuje innowacyjne, autorskie treści kształcenia.

W programie zajęć uwzględniono przedmioty w zakresie myślenia projektowego – design thinking, mechaniki drewna, projektowania i wdrażania nowego produktu, eksploatacji obrabiarek CNC czy mechaniki mebli.

Program obejmuje również zagadnienia z anatomii i właściwości drewna krajowego oraz egzotycznego, klejenia i uszlachetniania jego powierzchni czy budowy i właściwości tworzyw drewnianych. W efekcie studenci zapoznają się z surowcem (drewnem) oraz wszelkimi możliwościami jego obróbki.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku drewno – surowiec i technologia, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci studiów na kierunku drewno – surowiec i technologia wykazują się obszerną wiedzą w zakresie przerobu i wykorzystania drewna oraz materiałów drewnopochodnych. Stosują w praktyce techniki i technologie, które pozwalają na optymalizację produkcji drzewnej, a także wstępną ocenę ekonomiczną rozwiązań.

Oceniają oraz krytycznie analizują sposób funkcjonowania technicznych rozwiązań. Mogą także przeprowadzać nieskomplikowane eksperymenty i stosować narzędzia informatyczne w drzewnictwie.

Dobierają właściwe metody do rozwiązywania problemów technologicznych. Pozyskują, przetwarzają i prezentują potrzebne w tym celu dane. Absolwent ma także wiedzę z zakresu ekonomii, prawa i etyki, która jest niezbędna do organizowania indywidualnej działalności gospodarczej.

Uczestnicy w ramach kształcenia zdobywają także wiedzę na temat mechanicznej obróbki drewna oraz tworzyw drzewnych, chemicznego przetwarzania surowców drzewnych czy konstrukcji i technologii mebli z drewna.

Korzystają z komputerowego wspomagania prac CAE, nowoczesnych obrabiarek, programów CAD czy maszyn CNC.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DREWNO – SUROWIEC I TECHNOLOGIA?

Studia na kierunku drewno – surowiec i technologia, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU DREWNO – SUROWIEC I TECHNOLOGIA

Absolwenci kształcenia na kierunku drewno – surowiec i technologia są przygotowani do pracy w firmach przemysłu drzewnego oraz w innych przedsiębiorstwach, w których wykorzystywane jest drewno i wyroby jego przetwórstwa.

Oddają się także w firmach zajmujących się technologią mebli czy wyrobów z drewna, produkcją i użytkowaniem maszyn czy narzędzi do obróbki tego surowca.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku drewno – surowiec i technologia

  • zakłady przemysłu drzewnego (meblarstwo, stolarka budowlana, płyty drewnopochodne),
  • firmy handlowe z branży wyrobów drewnianych,
  • przemysł budowlany, stoczniowy i maszynowy,
  • biura projektowe,
  • placówki naukowo-badawcze,
  • szkolnictwo zawodowe.

Studia na kierunku drewno – surowiec i technologia kształcą absolwentów, którzy mogą podjąć pracę w wielu miejscach związanych z branżą produkcji, obróbki czy konserwacji drewna.

Komentarze (0)