Studia w Rzeszowie na kierunku zdrowie publiczne jest propozycją interdyscyplinarną, która skupia się na uposażeniu przyszłych absolwentów w konkretną, pragmatyczną wiedzę oraz umiejętności, niezbędne do przeciwdziałania skutkom nieprawidłowego odżywiania oraz innym formom zagrożeń konsumenckich, czyhających na społeczeństwo danego kraju. Osoby rozważające podjęcie tego kierunku powinny wykazywać zainteresowanie aspektami prawnymi, ekonomicznymi, medycznymi oraz gospodarczymi świata, a także systemami ochrony zdrowia publicznego, jakimi dysponują dane państwa.
Co więcej, przyszli studenci powinni cechować się sprawnością zarówno umysłową, jak i fizyczną, dodatkowym atutem z pewnością okaże się posiadanie zdolności kierowniczych i umiejętność sprawnego działania pod presją stresu i czasu. Jeżeli twoja sylwetka pokrywa się z predyspozycjami, jakie powinien posiadać idealny kandydat, to takie kierunki studiów w Rzeszowie, jak zdrowie publiczne, bez wątpienia są właśnie dla ciebie!
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku zdrowie publiczne możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku zdrowie publiczne w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
2. Program studiów i przedmioty
Szczegółowy program kształcenia, jaki jest prezentowany przez uczelnie w Rzeszowie, różni się w zależności od konkretnego kierunku i niekiedy ulega odgórnie ustalonym zmianom. Dlatego w celu uniknięcia ewentualnych rozczarowań, wynikających z nieznajomości siatki studiów, warto odwiedzić stronę internetową wybranych ośrodków akademickich. Wybierając zdrowie publiczne, gwarantujesz sobie uzyskanie wszechstronnych kompetencji, odnoszących się do rozpoznawania czynników środowiskowych, mających negatywny wpływ na zdrowie jednostek oraz całych społeczności, a także przeciwdziałania destrukcyjnemu działaniu czynników demograficznych, socjologicznych oraz psychologicznych na prawidłowe funkcjonowanie ludzi.
Zdrowie publiczne możesz podjąć uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej, a przedmioty wchodzące w skład siatki studiów, to na przykład:
-
ekonomika i finansowanie w ochronie zdrowia
-
polityka społeczna i zdrowotna
-
nauka o człowieku
-
podstawy zdrowia publicznego
-
nadzór sanitarno-epidemiologiczny
-
promocja zdrowia i edukacja zdrowotna
-
zarządzanie jakością w ochronie zdrowia
-
zarządzanie publiczne w ochronie zdrowia