Biotechnologia - Rzeszów

Biotechnologia - Rzeszów

Biotechnologia - Rzeszów

Studia w Rzeszowie

biotechnologia

Odkryj kierunek biotechnologia w Rzeszowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Biotechnologia studia Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku biotechnologia w Rzeszowie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Uniwersytecie Rzeszowskim, Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Biotechnologia - Rzeszów

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek biotechnologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Jednostka prowadząca

Biotechnologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Jednostka prowadząca

Biotechnologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek biotechnologia w Rzeszowie?

Wymagania, jakie pojawiają się przed kandydatami na studia biologiczne i przyrodnicze w Rzeszowie, oscylują wokół przedmiotów takich, jak biologia, chemia, fizyka, matematyka oraz język obcy nowożytny.

Postaraj się o odpowiednie przygotowanie do egzaminu maturalnego z tych przedmiotów, najlepiej na poziomie rozszerzonym. W ten sposób zdołasz pokonać szerokie grono konkurencji.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku biotechnologia w Rzeszowie najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • matematyka

 

Pamiętaj, aby na bieżąco śledzić ustalenia rekrutacyjne, zawarte na stronie internetowej wybranej uczelni. W ten sposób unikniesz ewentualnych rozczarowań związanych z niedoinformowaniem.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Biotechnologia w Rzeszowie - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BIOTECHNOLOGIA RZESZÓW STUDIA I STOPNIA

BIOTECHNOLOGIA RZESZÓW STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BIOTECHNOLOGIA RZESZÓW STUDIA STACJONARNE

BIOTECHNOLOGIA RZESZÓW STUDIA NIESTACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOTECHNOLOGIA?

 

Biotechnologia jest kierunkiem bazującym głównie na dziedzinach przyrodniczych i ścisłych. Siatka kształcenia, jaką prezentują biologiczne studia w Rzeszowie, pozwala na poszerzenie ogólnej wiadomości o otaczającym świecie organizmów żywych, ale również zapewnia zyskanie specjalistycznych kompetencji kierunkowych. Aby czerpać zadowolenie z kształcenia na tym kierunku oraz spełnić swoje marzenia, odnoszące się do przyszłej pracy zawodowej, powinieneś upewnić się, czy:

 • Nauka biologii, chemii i fizyki zawsze była dla ciebie przyjemnością?
 • Należysz do grona nielicznych osób, które nie boją się złożonych działań i wzorów matematycznych?
 • Interesujesz się możliwością wykorzystania procesów zachodzących w przyrodzie do celów przemysłowych?
 • Wyróżnia cię analityczny umysł, dociekliwość i ciekawość, dlatego praca laboratoryjna wydaje ci się odpowiednia?

Jeżeli w twoich myślach pojawiło się czterokrotne „tak”, zapoznaj się z programem kształcenia, oferowanym przez te uczelnie w Rzeszowie, które umożliwiają podjęcie biotechnologii i weź udział w postępowaniu rekrutacyjnym – prawdopodobnie wybór biotechnologii okaże się strzałem w dziesiątkę.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku biotechnologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku biotechnologia w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Wiedza i umiejętności, jakie zdobędziesz podczas kształcenia na biotechnologii w Rzeszowie, pozwolą ci na zrozumienie wielu zjawisk przyrodniczych, które można wykorzystać podczas przemysłowej działalności człowieka. Obszar zainteresowania, jaki kreśli biotechnologia, jest niezwykle szeroki i interdyscyplinarny – w końcu owoce pracy specjalistów tej dziedziny znajdujemy we współczesnej:

 • medycynie
 • kosmetologii
 • farmaceutyce
 • kosmetyce
 • przemyśle spożywczym

 

Dzięki temu, że biotechnologię w Rzeszowie możesz podjąć na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Staniesz przed szansą na wybór dopasowanej do twoich potrzeb siatki kształcenia.

Ile trwają studia na kierunku Biotechnologia w Rzeszowie

Studia na kierunku biotechnologia w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Gdzie studiować na kierunku biotechnologia w Rzeszowie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek biotechnologia w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIOTECHNOLOGIA?

Przyszłościowe, interdyscyplinarne i aktualne kierunki studiów w Rzeszowie cieszą się niemałym powodzeniem wśród maturzystów aspirujących do zyskania wszechstronnych kwalifikacji, które pozwolą na zdobycie atrakcyjnej pracy na rynku międzynarodowym. Jeśli zdecydujesz się na biotechnologię, z pewnością będziesz zadowolony ze swojej pozycji zawodowej. Absolwenci tego kierunku bez trudu zatrudniają się w:

 • laboratoriach kontrolnych i badawczych
 • przedsiębiorstwach i firmach, które korzystają z produkcji bioprocesowych
 • zakładach przemysłu farmaceutycznego i spożywczego
 • kompostowniach i oczyszczalniach ścieków
 • instytucjach naukowo-badawczych

 

A także własnej działalności gospodarczej, dzięki której zaistnieje możliwość realizacji własnych celów bez obowiązku stosowania się do odgórnych wymogów szefostwa.

Jak zauważyłeś, obszar możliwości zawodowych jest na tyle szeroki, że każdy z przyszłych absolwentów biotechnologii, będzie mógł wybrać najodpowiedniejszą propozycję dla siebie.

Kierunki biologiczne i przyrodnicze w Rzeszowie

5 uczelni w Rzeszowie

Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia biologiczne i przyrodnicze wybrać

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)