Bezpieczeństwo i higiena pracy - Warszawa

Bezpieczeństwo i higiena pracy - Warszawa

Studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Akademia Pożarnicza w Warszawie

Akademia Pożarnicza w Warszawie

Bezpieczeństwo i higiena pracy stopień: (I) (II) , czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie bezpieczeństwo i higiena pracy jako specjalność / ścieżka kształcenia

Uniwersytet WSB Merito Warszawa

Uniwersytet WSB Merito Warszawa

Bezpieczeństwo wewnętrzne stopień: (I) (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata

Specjalności na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne

25.07.2024

Bezpieczeństwo i higiena pracy studia Warszawa - 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy to studia inżynierskie oraz magisterskie, których program kształcenia trwa 3,5 roku (studia inżynierskie) lub 1,5 roku (studia magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra inżyniera. Studia możesz podjąć stacjonarnie i niestacjonarnie.

Bezpieczeństwo i higiena pracy - Warszawa
Studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia w Warszawie na tym kierunku zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wyposażyć studentów w wiedzę i umiejętności niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa oraz zdrowia pracowników w różnych środowiskach pracy. Program obejmuje szeroki zakres zagadnień, w tym prawo pracy, zarządzanie ryzykiem, techniki oceny zagrożeń oraz metody wdrażania skutecznych strategii BHP. Studenci poznają też zasady i znaczenie bezpieczeństwa oraz higieny pracy, a także podstawowe przepisy prawne.

Praca po studiach

Studia te przygotowują absolwentów do pracy w roli specjalistów BHP, którzy opracowują i wdrażają procedury BHP, monitorują warunki pracy oraz prowadzą szkolenia dla pracowników. Jako inspektorzy BHP będą z kolei odpowiedziani za kontrole i audyty BHP, monitorowanie zgodności z przepisami oraz doradzanie w zakresie poprawy warunków pracy. Będą mogli też pełnić funkcję inspektora wewnętrznego w dużych firmach, odpowiedzialnego za przestrzeganie przepisów BHP.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?/ Wymagania rekrutacyjne

Rekrutacja na studia w Warszawie na tym kierunku na I stopień uwzględnia wyniki uzyskane na maturze z języka polskiego, języka obcego, matematyki, fizyki. Na II stopień przyjmowani są absolwenci kształcenia pierwszego stopnia po tym samym lub pokrewnym kierunku.

 * Uczelnie mają określone wymagania rekrutacyjne, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy?

Kierunki studiów w Warszawie związane z tą dyscypliną łączą zarówno teoretyczne, jak i praktyczne aspekty BHP, co umożliwia zdobycie wszechstronnej wiedzy oraz umiejętności. Program obejmuje wprowadzenie do podstawowych zagadnień BHP, prawa pracy, ergonomii i ochrony środowiska.

Studenci uczą się też zaawansowanych technik oceny ryzyka, zarządzania projektami BHP. Specjalistyczne przedmioty z zakresu zarządzania kryzysowego, audytów BHP, szkoleń BHP oraz praktyki zawodowe dostarczają z kolei cennej wiedzy praktycznej.

Uczelnie w Warszawie uwzględniły w ramach tego programu w siatce dydaktycznej wykłady, które prowadzą doświadczeni wykładowcy oraz praktycy z branży. Studenci zdobywają teoretyczną wiedzę na temat przepisów, norm oraz najlepszych praktyk BHP. Interaktywne zajęcia umożliwiają z kolei uczestnikom zapoznanie się z konkretnymi przypadkami, nowymi przepisami i technologiami BHP.

Studenci realizują też praktyki zawodowe w firmach, instytucjach publicznych, zakładach produkcyjnych, gdzie zdobywają praktyczne doświadczenie do podjęcia późniejszej pracy zawodowej.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy możemy podzielić na:

1. Typ

  • studia inżynierskie,
  • studia magisterskie.

2. Tryb:

  • studia stacjonarne,
  • studia niestacjonarne.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci potrafią identyfikować potencjalne zagrożenia w miejscu pracy, takie jak chemikalia, maszyny czy czynniki środowiskowe. Przeprowadzają ocenę ryzyka zawodowego, polegającego na analizie prawdopodobieństwa i skutków wystąpienia zagrożeń.

Tworzą i wdrażają polityki bezpieczeństwa i higieny pracy, które zapewniają zgodność z przepisami prawa i standardami branżowymi. Opracowują też i implementują działania mające na celu prewencję wypadków oraz chorób zawodowych.

Wyróżnia ich też wiedza na temat krajowych i międzynarodowych przepisów, norm i standardów dotyczących bezpieczeństwa oraz higieny pracy. Tworzą również i zarządzają dokumentacją związaną z BHP.

Uczelnie w Warszawie - kierunek bezpieczeństwo i higiena pracy:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Pożarnicza w Warszawie (Bezpieczeństwo i higiena pracy) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy?

Studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy trwają 3,5 roku (studia inżynierskie) lub 1,5 roku (studia magisterskie).

Bezpieczeństwo i higiena pracy w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy

Absolwenci mogą pracować jako specjaliści do spraw BHP w zakładach produkcyjnych i firmach usługowych. Będą opracowywać i wdrażać procedury BHP, monitorować warunki pracy oraz prowadzić szkolenia dla pracowników.

Jako inspektorzy BHP w instytucjach publicznych lub firmach prywatnych zajmą się z kolei przeprowadzeniem kontroli i audytów BHP, monitorowaniem zgodności z przepisami oraz doradzeniem w zakresie poprawy warunków pracy.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy

  • specjalista do spraw BHP,
  • inspektor BHP,
  • doradca BHP,
  • specjalista do spraw ergonomii,
  • zakłady produkcyjne,
  • firmy usługowe,
  • instytucje publiczne,
  • firmy prywatne.

Absolwenci są przygotowani do podejmowania wyzwań w różnych sektorach gospodarki, a ich wiedza i umiejętności są niezbędne do zapewniania bezpiecznych i zdrowych warunków pracy w każdej organizacji.

Poziom i tryb studiów


Bezpieczeństwo i higiena pracy w Warszawie

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia