Doradztwo zawodowe - studia podyplomowe w Szczecinie

Doradztwo zawodowe - studia podyplomowe w Szczecinie

Doradztwo zawodowe - studia podyplomowe w Szczecinie
Dodaj do ulubionych

Doradztwo zawodowe - studia podyplomowe w Szczecinie

Studia na kierunku doradztwo zawodowe to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.

 

Studia w Szczecinie na tym kierunku to program edukacyjny skierowany do osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności w zakresie doradztwa kariery, wsparcia zawodowego oraz zarządzania ścieżką kariery. Studia te są przeznaczone dla profesjonalistów pragnących pracować jako doradcy zawodowi, coachowie kariery, konsultanci HR oraz w innych rolach związanych z rozwojem osobistym i zawodowym. Celem kształcenia jest efektywne przygotowanie uczestników do doradztwa zawodowego, w tym udzielania porad dotyczących planowania kariery, zmiany ścieżki zawodowej czy rozwoju umiejętności. Studenci uczą się też technik analizy i oceny potrzeb klientów, w tym identyfikowania ich mocnych stron, zainteresowań i wartości.

Absolwenci mogą pracować jako doradcy zawodowi, pomagając klientom w planowaniu kariery, identyfikowaniu celów zawodowych oraz opracowywaniu planów rozwoju. Będą też pomagać w procesie zmiany kariery, w tym doradzać przy przejściu na nowe stanowiska, zmiany branży. Jako coachowie kariery zajmą się prowadzeniem sesji coachingowych z klientami, wspieraniem ich w rozwoju umiejętności zawodowych itd.

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek doradztwo zawodowe - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie

Akademia Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie

Jakie wymagania rekrutacyjne?

Studia podyplomowe w Szczecinie na tym kierunku przeznaczone są dla absolwentów studiów wyższych, którzy pracują lub planują pracować na stanowiskach związanych z doradztwem zawodowym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku doradztwo zawodowe?

Kształcenie na tym kierunku studiów ma na celu rozwinięcie umiejętności i wiedzy niezbędnej do skutecznego wspierania osób w rozwoju umiejętności i wiedzy niezbędnej do skutecznego wspierania osób w rozwoju kariery zawodowej.

Studenci zapoznają się z różnymi teoriami i modelami doradztwa, etyki zawodowej czy podstawowymi zasadami i technikami doradczymi. W trakcie wykładów omawiane są podstawowe zagadnienia i teorie doradztwa zawodowego.

Interaktywne zajęcia w formie warsztatów skupiają się z kolei na nauce stosowania narzędzi doradczych i technik coachingowych. Studenci analizują też rzeczywiste scenariusze doradcze. Realizują również projekty, które pozwalają im na zastosowanie zdobytej wiedzy i umiejętności w rzeczywistych scenariuszach doradczych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku doradztwo zawodowe, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci potrafią przeprowadzać analizę potrzeb zawodowych i osobistych klientów, identyfikując ich cele kariery i aspiracji. Stosują narzędzia diagnostyczne, takie jak testy psychometryczne i kwestionariusze, w celu określenia predyspozycji zawodowych i mocnych stron klientów.

Opracowują oraz wdrażają planu rozwoju kariery, które pomagają klientom osiągnąć ich cele zawodowe. Prowadzą sesje coachingowe, wspierając klientów w osiąganiu ich celów zawodowych i osobistych.

Motywują swoich podopiecznych, wspierając ich w pokonywaniu przeszkód i budowaniu pewności siebie. Nawiązują też i utrzymują efektywne relacje z klientami, co jest kluczowe do skutecznego doradztwa i coachingu.

 

Ile trwają studia na kierunku doradztwo zawodowe?

Studia na kierunku doradztwo zawodowe trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

Jaka praca po studiach na kierunku doradztwo zawodowe

Absolwenci mogą pracować w roli doradcy zawodowego, który pomaga klientom w planowaniu kariery, identyfikowaniu celów zawodowych oraz opracowywaniu planów rozwoju. Będą pomagać w procesie zmiany kariery, w tym doradzać przy przejściu na nowe stanowiska, zmiany branży itd.

Jako specjaliści do spraw rozwoju zasobów ludzkich odnajdą się przy wspieraniu rozwoju talentów, zarządzaniu planem sukcesji i prowadzeniu działań rozwojowych. Będą wspierać procesy rekrutacyjne, w tym oceniać kandydatów, doradzać w zakresie ścieżek kariery.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku doradztwo zawodowe

  • doradca zawodowy,
  • coach kariery,
  • specjalista do spraw rozwoju zasobów ludzkich,
  • trener i szkoleniowiec,
  • konsultant HR,
  • pracownik instytucji edukacyjnych i wspierających.

Absolwenci mają wszechstronne możliwości kariery, zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym, w zależności od ich zainteresowań, umiejętności i doświadczenia.

Komentarze (0)