Zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami - Warszawa

Zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami - Warszawa

Zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami - Warszawa

Studia w Warszawie

zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami

Odkryj zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na specjalności Zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

 

Zarządzanie to jedna z tych dyscyplin, której tajniki chce zgłębiać coraz większa liczba absolwentów szkół średnich. Warto jednak zadbać o ukonkretnienie swojej wiedzy. Zaoferować to mogą przede wszystkim studia – przykładowo te w Warszawie na kierunku zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Studenci w siatce programowej odnajdą szereg różnorodnych zajęć poświęconych ekonomii, marketingowi, analizie finansowej i różnym typom zarządzania.

Pozyskane kwalifikacje pozwolą studentom zadbać o swoją zawodową przyszłość i realizować się w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Studia tego typu zapewnią również dobry start tym studentom, którzy myślą o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, ale chcą najpierw otrzymać odpowiednie zaplecze teoretyczne.

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami - Warszawa

Uczelnie, gdzie zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na specjalność zarządzanie małymi średnimi przedsiębiorstwami w Warszawie?

Każda osoba, posiadająca świadectwo maturalne, która planuje pójść na studia, musi wziąć udział w procedurze rekrutacyjnej. Dzięki niej zostaną wyłowieni najlepsi abiturienci szkół średnich i to oni w październiku zasilą grono studentów warszawskich uczelni.

W przypadku studiów na specjalności zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami w swoich planach maturalnych musisz uwzględnić przedmioty takie jak: język obcy nowożytni, matematyka, WOS, geografia, czy język polski. Wymagania rekrutacyjne są dość szerokie ze względu na interdyscyplinarny charakter kształcenia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami w Warszawie - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA SPECJALNOŚCI ZARZĄDZANIE MAŁYMI I ŚREDNIMI PRZEDSIĘBIORSTWAMI?

Umiejętności związane z zarządzaniem najczęściej chcielibyśmy wykorzystywać w gigantycznych korporacjach, czy firmach o międzynarodowym zasięgu. Warto podkreślić, że kompetencje związane z zarządzaniem mogą przydać się także poza areną wielkich przestrzeni biurowych. Małe i średnie przedsiębiorstwa również potrzebują wsparcia osób, które wiedzą, jak sprawnie zarządzać personelem, zadbać o finanse firmy, czy administrować przepływem informacji.

Trzeba pamiętać również, że działania prowadzone w ogromnych korporacjach powinny znacznie się różnić od tych, które zarezerwowane są dla małych firm. Tylko wtedy wszelkie takie decyzje przynosić będą zamierzone efekty. Jeśli zatem kochasz pracę z ludźmi, nie boisz się wyzwań biznesowych, to studia na kierunku zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami pozwolą ci na twórczą realizację intelektualną. Twoje umiejętności będą unikalne w skali kraju i mogą przyczynić się do poprawy funkcjonowania nie jednego przedsiębiorstwa!

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na specjalności zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:
  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na specjalności zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

 

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym lub online. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

W dziale poniżej znajdziesz te uczelnie w Warszawie, na których będziesz mógł rozpocząć studia na specjalności zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami. W ostatnich latach to bardzo popularny profil dydaktyczny, więc możesz mieć pewność, że na pewno znajdziesz program, który najpełniej odpowiadać będzie twoim oczekiwaniom. Zanim przystąpisz do procesu rekrutacji po prostu dobrze i świadomie przeanalizuj przygotowane oferty. Pamiętaj, że rynek akademicki dość dobrze odzwierciedla tendencje panujące na rynku zatrudnienia.

Program kształcenia na specjalności zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami łączy w sobie wiele interdyscyplinarnych zagadnień z zakresu nauk humanistycznych, społecznych i prawnych. Osoba, która zajmuje się zarządzeniem, musi być bowiem wszechstronnie wykształcona. Zatem studenci w trakcie toku nauki będą stykać się z przedmiotami, które odnoszą się do różnych typów zarządzania:

  • zasobami ludzkimi
  • przedsiębiorstwem
  • finansami

 

Studenci zarządzania małymi i średnimi przedsiębiorstwami muszą być zatem przygotowani, że socjologia, zagadnienia związane z naukami prawniczymi oraz ścisłymi będą się ze sobą przeplatać.

Ile trwają studia na specjalności zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami w Warszawie?

Studia na specjalności Zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE MAŁYMI I ŚREDNIMI PRZEDSIĘBIORSTWAMI?

Specjalności studiów takie jak zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami dają bardzo solidne przygotowania do założenia własnej działalności gospodarczej. Jeżeli jesteś zatem osobą, która ma pomysł na własny biznes i nie do końca wie, jak poprowadzić go od strony technicznej, to te studia zapewnią ci bardzo rzetelne wykształcenie pod kątem prowadzenia firmy. To idealna propozycja dla wszystkich tych osób, które w swojej pracy chciałby realizować własne pomysły i projekty.

Studia w Warszawie na specjalności zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami zapewniają wszechstronne wykształcenie. Dzięki temu abiturienci tej specjalności mogą dowolnie kierować swoją karierą – w zależności od indywidualnych ambicji oraz zainteresowań. Dziś właściwie każde przedsiębiorstwo, które chce się prężnie rozwijać, musi korzystać z usług specjalistów z zakresu zarządzania. Zatem zastanów się, w jakim sektorze gospodarczym chciałbyś pracować i po prostu to zrealizuj!

Gdzie studiować na specjalności zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować specjalność zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami w Warszawie

  • Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na specjalność Zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

ZARZĄDZANIE MAŁYMI I ŚREDNIMI PRZESIĘBIORSTWAMI - ważne informacje

zarządzanie małymi i średnimi przedsiebiorstwami studia

studia zarządzanie w Warszawie

studia zarządzanie w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki ekonomiczne w Warszawie

Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia zarządzanie wybrać

Studia na kierunku Zarządzanie - wszystko co musisz wiedzieć

Studia zarządzanie w Warszawie

Jakie są kierunki zarządzanie w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)