Filologia polska - Rzeszów

Filologia polska - Rzeszów

Filologia polska - Rzeszów

Studia w Rzeszowie

filologia polska

Odkryj filologię polską w Rzeszowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Filologia polska studia Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku filologia polska w Rzeszowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Rzeszowskim w trybie stacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Filologia polska - Rzeszów

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek filologia polska

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Jednostka prowadząca

Filologia polska stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia polska w Rzeszowie?

Aby dostać się na studia w Rzeszowie na dowolnym kierunku filologicznym, powinieneś zapoznać się ze szczegółowymi procedurami, zawartymi w regulaminie wybranej uczelni oraz samego kierunku.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku filologia polska w Rzeszowie najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • język polski,
 • język obcy.

 

Przyszli kandydaci na filologię polską powinni rozpocząć przygotowania do egzaminu maturalnego z języka polskiego, języka obcego, ponieważ właśnie te przedmioty prawdopodobnie okażą się znaczące w procesie rekrutacji. Pamiętaj o upewnieniu się w aktualnych postanowieniach dotyczących procesu aplikacji na studia, aby uniknąć negatywnych niespodzianek wynikających z niewiedzy.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia polska w Rzeszowie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA POLSKA RZESZÓW STUDIA I STOPNIA

FILOLOGIA POLSKA RZESZÓW STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA POLSKA RZESZÓW STUDIA STACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia polska w Rzeszowie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA POLSKA?

Język polski jest uznawany za jeden z najtrudniejszych języków świata przez wielu językoznawców oraz innych badaczy dziedzin humanistycznych. Śledząc popularne fora internetowe i serwisy społecznościowe można odnieść wrażenie, że poprawna polszczyzna sprawia duży kłopot nawet rodowitym Polakom.

Podczas, gdy niektórzy wykazują pewną ignorancję podczas używania polskiego języka, inni postanawiają wybrać studia filologiczne na kierunku filologia polska, aby wzbogacić posiadane kompetencje językowe oraz zgłębić nieco nieznanych dotychczas dzieł kultury. Rzeszów jest jednym z miast, w których istnieje możliwość rozpoczęcia kształcenia na filologii polskiej.

Niektóre kierunki studiów w Rzeszowie uchodzą za renomowane i w pewnym sensie kultowe Filologia polska jest jedną z najpopularniejszych propozycji edukacyjnych, na którą pragnie zdecydować się szerokie grono przyszłych kandydatów. Jednak nie dla każdego z nich edukacja kierunkowa okaże się źródłem satysfakcji. Aby uniknąć zbędnych rozczarowań, które mogą wynikać z braku dogłębnego poznania specyfiki kierunku, warto upewnić się, czy filologia polska jest dla ciebie.

Jeżeli przedmioty humanistyczne leżą w kręgu twoich najbliższych zainteresowań, umiejętność posługiwania się językiem polskim to dla ciebie powód do dumy, chciałbyś zdobywać szersze kompetencje, odnoszące się do polskiej literatury, kultury oraz historii, to najprawdopodobniej powinieneś zdecydować się na studiowanie filologii polskiej – jest to kierunek skrojony na twoją miarę!

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku filologia polska możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku filologia polska w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Filologia polska zawiera w siatce kształcenia przedmioty niezbędne do opanowania wszystkich treści kierunkowych. Przyszli studenci powinni przygotować się nie tylko na poszerzanie teoretycznych wiadomości o języku, ale również na :d

 • ogłębną analizę najważniejszych dzieł literackich
 • zgłębianie historycznego zaplecza, stanowiącego podstawę pod rozwój polskiej mowy
 • pogłębianie posiadanych umiejętności interpersonalnych podczas pracy w grupie

 

Szereg zdobytych kompetencji uczyni z ciebie prawdziwego eksperta w swojej dziedzinie.

Ile trwają studia na kierunku Filologia polska w Rzeszowie

Studia na kierunku filologia polska w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA POLSKA?

Głównym zadaniem, jakie stawiają przed sobą wszystkie uczelnie w Rzeszowie, jest wykwalifikowanie grona specjalistów, w pełni kompetentnych w wybranym obszarze. Kończąc filologię polską zyskujesz pewność zdobycia przyszłościowego zawodu, dzięki któremu będziesz się nieustannie rozwijał. Filolodzy polscy świetnie odnajdą się w pracy dla placówek oświatowych, takich jak:

 • przedszkola
 • szkoły podstawowe
 • średnie
 • uczelnie wyższe

 

Jeśli wykazujesz zamiłowanie do szerzenia posiadanej wiedzy, ta ścieżka zawodowa okaże się dla ciebie najodpowiedniejsza.

Ponadto praca freelancera na stanowisku związanym z copywritingiem, zatrudnienie w mass mediach, wydawnictwach prasowych oraz na stanowiskach związanych z dziennikarstwem i komunikacją społeczną będzie na wyciągnięcie ręki.

Umiejętność perfekcyjnego władania słowem mówionym i pisanym zostanie docenione w wielu branżach, dlatego jeżeli wciąż się wahasz, czy filologia polska jest dla ciebie, propozycje zawodowe powinny rozwiać twoje wątpliwości.

Gdzie studiować na kierunku filologia polska w Rzeszowie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek filologia polska w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Filologia polska w Rzeszowie?

 

STUDIA W RZESZOWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Rzeszowie

studia w Rzeszowie

 

FILOLOGIA POLSKA - ważne informacje

filologia polska studia

filologia polska studia online

studia filologiczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki filologiczne w Rzeszowie

5 uczelni w Rzeszowie

Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia filologiczne wybrać

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)