Lingwistyka stosowana - Rzeszów

Lingwistyka stosowana - Rzeszów

Lingwistyka stosowana - Rzeszów

Studia w Rzeszowie

lingwistyka stosowana

Odkryj lingwistykę stosowaną w Rzeszowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Lingwistyka stosowana studia Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku lingwistyka stosowana w Rzeszowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Rzeszowskim w trybie stacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Lingwistyka stosowana - Rzeszów

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek lingwistyka stosowana

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Jednostka prowadząca

Lingwistyka stosowana stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek lingwistyka stosowana w Rzeszowie?

Aby dostać się na studia filologiczne na kierunku lingwistyka stosowana, należy sprostać wymaganiom rekrutacyjnym, które są narzucane przez konkretne uczelnie. W celu ich poznania warto odwiedzić stronę internetową placówki edukacyjnej, której oferta najbardziej ci odpowiada.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku lingwistyka stosowana w Rzeszowie najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • język angielski,
 • język niemiecki,
 • język polski.

 

Przedmioty, które mają szczególne znaczenie podczas aplikacji na ten kierunek, to zazwyczaj: język angielski, język niemiecki i język polski.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Lingwistyka stosowana w Rzeszowie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

LINGWISTYKA STOSOWANA RZESZÓW STUDIA I STOPNIA

LINGWISTYKA STOSOWANA RZESZÓW STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

LINGWISTYKA STOSOWANA RZESZÓW STUDIA STACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA?

Lingwistyka stosowana jest kierunkiem popularnym i chętnie wybieranym przez przyszłych studentów, których pasją są przede wszystkim kierunki humanistyczne oraz kształcenie kompetencji językowych. Jako że uczelnie w Rzeszowie dbają o zaoferowanie swoim studentom możliwości zdobycia wszechstronnej wiedzy i umiejętności, podjęcie kształcenia właśnie tam z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę.

W związku z tym, że lingwistyka stosowana należy do kanonu nauk humanistycznych, nie będzie ona atrakcyjna dla każdego ze świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich, pragnących podjąć kształcenie na jednej z uczelni wyższych. Zatem jak wygląda sylwetka idealnego kandydata na ten kierunek studiów? Cechami dominującymi, które powinny wyróżniać każdego z przyszłych kandydatów, jest zamiłowanie do języka polskiego, obcych, historii oraz wiedzy o społeczeństwie.

Ponadto szeroko rozwinięte kompetencje interpersonalne bez wątpienia okażą się dodatkowym atutem. Jeżeli jesteś pewien, że na kierunku lingwistyka stosowana odnajdziesz siebie, a przyszłe życie zawodowe związane z tymi studiami będzie źródłem satysfakcji, przygotuj się do egzaminu maturalnego z wiodących przedmiotów i aplikuj w najbliższym możliwym terminie!

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku lingwistyka stosowana możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku lingiwstyka stosowana w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia w Rzeszowie na kierunku lingwistyka stosowana możesz rozpocząć na tamtejszym Uniwersytecie Rzeszowskim. Będąc studentem tego kierunku humanistycznego poznasz metody nauczania języków w szkołach i innych placówkach oświatowych, dowiesz się nieco na temat historycznych uwarunkowań powstawania języków, zgłębisz tajniki:

 • wielojęzyczności
 • translatoryki
 • gramatyki 
 • leksyki

 

A co najważniejsze, opanujesz w stopniu biegłym przynajmniej dwa języki obce. Jeżeli zatem aspirujesz do miana współczesnego poligloty, świadomego zarówno słowa pisanego, jak i mówionego, aplikuj na lingwistykę stosowaną. Pamiętaj, że szczegółowa siatka studiów może ulegać zmianom, dlatego staraj się być na bieżąco z regulaminem wybranej wcześniej uczelni.

Ile trwają studia na kierunku Lingwistyka stosowana w Rzeszowie

Studia na kierunku lingwistyka stosowana w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Gdzie studiować na kierunku lingwistyka stosowana w Rzeszowie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek lingwistyka stosowana w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU LINGWISTYKA STOSOWANA?

Kończąc poszczególne kierunki studiów w Rzeszowie zyskujesz gwarancję uzyskania takich kompetencji kierunkowych, które w najlepszy sposób odpowiedzą na potrzeby dzisiejszego, dość wymagającego rynku pracy. Dlatego absolwenci lingwistyki stosowanej będą mogli pomyśleć o zatrudnieniu w:

 • międzynarodowych korporacjach związanych z branżą turystyczną
 • wydawnictwach prasowych
 • mass-mediach
 • ośrodkach kultury
 • placówkach oświatowych
 • firmach i instytucjach wymagających nawiązywania długotrwałych kontaktów z kontrahentami zagranicznymi

 

A także obszarach zawodowych, w których szczegółowa znajomość specyfiki kulturowej danego obszaru będzie niezwykle cenna. Każdy z absolwentów dążących do niezależności będzie mógł pomyśleć o karierze freelancera na stanowiskach copywriterskich i redaktorskich. Ostateczna decyzja będzie zależała wyłącznie od ciebie.

Kierunki filologiczne w Rzeszowie

5 uczelni w Rzeszowie

Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia filologiczne wybrać

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)