Inżynieria chemiczna i procesowa - Lublin

Inżynieria chemiczna i procesowa - Lublin

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Lublinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Inżynieria chemiczna i procesowa stopień: (I) , czas trwania: 4 lata • 3,5 roku ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

26.01.2024

Inżynieria chemiczna i procesowa studia Lublin 2024 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa w Lublinie to studia inżynierskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżynieraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym

Inżynieria chemiczna i procesowa - Lublin
Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Lublinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia w Lublinie 2024/2025 na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie (Wydział Inżynierii Produkcji UP).
 
Opis kierunku 
Podczas studiów na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa uczestnicy zajęć zdobywają obszerną wiedzę z zakresu nauk matematycznych, przyrodniczych i technicznych oraz praktyczną umiejętność jej wykorzystania w pracy zawodowej. Studenci poznają zasady i prawa rządzące inżynierią chemiczną i procesową oraz zasady projektowania procesów i aparatów. Zgłębiają tajniki przetwórstwa materiałów biologicznych, eksploatacji maszyn i transportu wewnętrznego, zewnętrznego i zachowania łańcucha chłodniczego. W siatce zajęć możemy spodziewać się przedmiotów takich jak m.in.: podstawy automatyki miernictwa przemysłowego, przenoszenie substancji i energii, operacje i procesy jednostkowe.
 
Praca po studiach 
Ukończenie studiów na tym kierunku umożliwia podjęcie pracy na stanowisku inżyniera-chemika oraz inżynieria procesowego. To właśnie ci specjaliści zajmują się wykorzystaniem procesów chemicznych w przemyśle przetwórczym. Są obecni również przy wytwarzaniu nanomateriałów, ogniw paliwowych czy też powłok o specjalnych właściwościach optycznych. Absolwenci z powodzeniem znajdują pracę w ośrodkach badawczo-naukowych oraz przedsiębiorstwach działających w sektorach związanych z przemysłem biomedycznym, motoryzacyjnym, lotniczym itd. Ponadto, przygotowani są do pracy a różnorodnych instytucjach administracji. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów umożliwią im rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria chemiczna i procesowa w Lublinie?

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • biologia
  • chemia
  • fizyka i astronomia
  • geografia
  • informatyka
  • język obcy
  • matematyka

 

Wszystkie studia w Lublinie posiadają własne, odgórnie ustalone procedury rekrutacyjne, które są wypadkową najważniejszych charakterystyk opisujących specyfikę kształcenia na wybranym kierunku. Jeżeli rozważasz rozpoczęcie inżynierii chemicznej i procesowej, powinieneś odpowiednio wcześnie dowiedzieć się, jakie przedmioty zagwarantują ci najkorzystniejszy przelicznik punktowy.

W procesie rekrutacji szczególną rolę odgrywają zazwyczaj: matematyka, biologia, chemia, fizyka, informatyka oraz język obcy nowożytny. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie internetowej interesującej cię uczelni wyższej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA CHEMICZNA I PROCESOWA?

 

Nikogo nie dziwi stwierdzenie, że światowa gospodarka nieustannie się rozwija. Sumą dokonań przemysłowej działalności człowieka w każdym z możliwych obszarów jest powstawanie coraz to nowych produktów i technologii, które mogą zostać wykorzystane w celu ułatwienia i polepszenia jakości życia każdej osoby. Studia inżynierskie na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa powstały, aby uposażyć przyszłych absolwentów w interdyscyplinarne kompetencje, dzięki którym będą oni w stanie przeprowadzać procesy produkcyjne w różnorakich fabrykach zgodnie z zasadami ekologii i ekonomii, poznają sposoby wytwarzania nowych produktów rynkowych, a wszystko to z wykorzystaniem dorobku naukowego takich dziedzin, jak matematyka, biologia, chemia oraz fizyka.

Niektóre kierunki studiów w Lublinie wyróżniają się na tle innych swoją interdyscyplinarnością, wynikającą z szerokiego obszaru zainteresowania, który zawiera się w kilku różnych dziedzinach kształcenia. Inżynieria chemiczna i procesowa zawiera w sobie takie dziedziny, jak matematyka, fizyka, informatyka oraz chemia, dlatego potencjalny kandydat powinien wykazywać zainteresowanie każdą z tych nauk. Jeżeli ponadto wykazujesz zainteresowanie szeroko rozumianymi procesami produkcyjnymi, a praca w międzynarodowych jednostkach związanych z przemysłem przetwórczym byłaby spełnieniem twoich marzeń, to najprawdopodobniej powinieneś rozważyć aplikację na inżynierię chemiczną i procesową w Lublinie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Program kształcenia, jaki oferują poszczególne uczelnie w Lublinie, został zaprojektowany w sposób korzystny dla każdego studenta, który aspiruje do osiągnięcia statusu eksperta w wybranej dziedzinie edukacji. Dlatego jeżeli zdecydujesz się na wybranie inżynierii chemicznej i procesowej, będziesz mógł liczyć na uzyskanie wszechstronnej wiedzy i umiejętności, odnoszących się do oddziaływań między substancjami na poziomie molekularnym, zaawansowanych reakcji chemicznych, których produkty mogą być wykorzystywane na skalę masową. Studenci opisywanego kierunku poznają również podstawy:

  • nanotechnologii
  • biotechnologii
  • inżynierii biomedycznej

 

Wszystko po to, aby współczesny, nieustannie rozwijający się rynek pracy, mógł liczyć na wyspecjalizowanych fachowców w swojej dziedzinie.

Uczelnie w Lublinie - kierunek inżynieria chemiczna i procesowa:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (Wydział Inżynierii Produkcji UP w Lublinie) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Lublinie?

Studia na kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa w Lublinie, trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia).

Inżynieria chemiczna i procesowa w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA CHEMICZNA I PROCESOWA?

Kwestia zatrudnienia, czekającego na absolwentów poszczególnych dziedzin edukacji często spędza sen z powiek świeżo upieczonym absolwentom szkół średnich, przed którymi wybór ścieżki nauki wyższej. Jeśli głównym predyktorem do rozpoczęcia kształcenia jest dla ciebie możliwość zdobycia pragmatycznego zawodu, to inżynieria chemiczna i procesowa najprawdopodobniej okaże się kierunkiem wpasowującym w twoje oczekiwania. Po ukończeniu kształcenia będziesz mógł podjąć pracę w:

  • ośrodkach badawczych
  • laboratoriach
  • międzynarodowych koncernach przemysłowych
  • niewielkich firmach produkcyjnych
  • placówkach oświatowych, jeżeli interesuje cię wykonanie specjalistycznych uprawnień po studiach
  • jako freelancer prowadzący własną działalność gospodarczą

Gdzie studiować na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Lublinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

Uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria chemiczna i procesowa w Lublinie

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek inżynieria chemiczna i procesowa w Lublinie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria chemiczna i procesowa Lublin studia i stopnia


Inżynieria chemiczna i procesowa w Lublinie

  • Inżynieria chemiczna i procesowa w Lublinie - studia I stopnia

    WYŚWIETL WIĘCEJ Zwiń

    Uczelnie w Lublinie - studia I stopnia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa

    Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

    Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

    Inżynieria chemiczna i procesowa stopień: (I), czas trwania: 4 lata • 3,5 roku
    tryb: stacjonarne, niestacjonarne

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia