Inżynieria logistyki - Lublin

Inżynieria logistyki - Lublin

Inżynieria logistyki - Lublin

Studia w Lublinie

inżynieria logistyki

Odkryj kierunek inżynieria logistyki w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Inżynieria logistyki studia Lublin 2021 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Inżynieria logistyki w Lublinie to studia inżynierskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Inżynieria logistyki - Lublin

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek inżynieria logistyki

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Lubelska

Politechnika Lubelska

Jednostka prowadząca

Inżynieria logistyki stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria logistyki w Lublinie?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku inżynieria logistyki najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • geografia
 • historia
 • informatyka
 • język obcy
 • język polski
 • matematyka
 • wiedza o społeczeństwie

 

Żeby zyskać szansę na rozpoczęcie kształcenia w wybranej dziedzinie, należy wziąć udział w konkursie świadectw maturalnych, a dokładniej przedmiotów odgrywających szczególną rolę podczas przeliczania punktów aplikacyjnych.

Przedmiotami, które są brane pod uwagę podczas rekrutacji na inżynierię logistyki, są zazwyczaj: matematyka, język obcy, geografia, wiedza o społeczeństwie. Zanim jednak zgłosisz swoją kandydaturę na te studia inżynierskie, postaraj się zapoznać z regulaminem obowiązującym na interesującej cię placówce edukacyjnej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Inżynieria logistyki w Lublinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA LOGISTYKI LUBLIN STUDIA I STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA LOGISTYKI LUBLIN STUDIA STACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA LOGISTYKI?

 

Inżynieria logistyki, jak sama nazwa wskazuje, jest kierunkiem, który w doskonały sposób znajduje wspólny mianownik pomiędzy pragmatycznymi naukami inżynierskimi, opartymi na przedmiotach ścisłych, oraz logistyką, która zyskuje na popularności i stanowi punkt zainteresowania nie tylko przyszłych kandydatów na studia wyższe, ale również pracodawców. Studia w Lublinie na kierunku inżynieria logistyki są pragmatyczną propozycją kształcenia, dzięki której rozwiniesz wszechstronne kompetencje niezwykle doceniane na współczesnym rynku pracy. Jeżeli zatem jesteś zainteresowany sprawowaniem pieczy nad każdym ogniwem łańcucha dystrybucji produktów i usług, a wysokie zarobki będą dodatkowym atutem pracy, powinieneś zdecydować się na rozpoczęcie inżynierii logistyki w Lublinie.

Jeżeli interesuje cię podjęcie inżynierii logistyki, to z pewnością orientujesz się, że jest to kierunek interdyscyplinarny, korzystający z owoców pracy naukowców takich dziedzin, jak matematyka, informatyka, czy geografia. Każdy potencjalny kandydat na inżynierię logistyki powinien wykazywać zainteresowanie każdą z tych dziedzin, a ponadto być w stanie osiągnąć ponadprzeciętne rezultaty podczas egzaminu maturalnego, najlepiej na poziomie rozszerzonym – ze względu na popularność tego kierunku kształcenia, kandydatów może być wielu. Tylko poprzez uzyskanie odpowiednio wysokiej liczby punktów będziesz w stanie zyskać szansę na otrzymanie jednego z miejsc, gwarantowanych przez wybrane uczelnie w Lublinie. Jeżeli jesteś pewien, że twoja sylwetka pokrywa się z charakterystyką idealnego kandydata na inżynierię logistyki, to weź udział w konkursie świadectw maturalnych w najbliższym możliwym terminie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku inżynieria logistyki możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku inżynieria logistyki w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Takie kierunki studiów w Lublinie, jak między innymi inżynierię logistyki, możesz podjąć na Politechnice Lubelskiej, która dba o zaoferowanie wszechstronnego wykształcenia, zgodnego z podstawą programową danego kierunku. Podczas swojej przygody z inżynierią logistyki, wykształcisz w sobie szerokie kompetencje inżynierskie, do zgłębienia których potrzebna ci będzie wiedza z takich dziedzin, jak:

 • matematyka
 • fizyka

 

Logistyczny aspekt przyszłego zawodu z pewnością będzie od ciebie wymagał ugruntowanych zdolności organizatorskich i tych związanych z ekonomicznym planowaniem przepływu surowców pomiędzy dowolnymi punktami na mapie świata. Dowiesz się, jak efektywnie planować każde swoje działanie, aby ostateczny efekt zadowolił zarówno ciebie, jak i szefostwo.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA LOGISTYKI?

Jakie zatrudnienie będzie czekało na każdego absolwenta inżynierii logistyki w Lublinie? Istnieje przynajmniej kilka przymiotników, określających w trafny sposób specyfikę dowolnego zawodu związanego z ukończonym kierunkiem. Oto niektóre z nich: przyszłościowe, dobrze płatne oraz stabilne. Absolwenci inżynierii logistyki będą mogli rozpocząć pracę w:

 • przedsiębiorstwach transportowych i spedycyjnych
 • branżach związanych z handlem i dystrybucją różnorakich produktów i usług
 • międzynarodowych korporacjach

 

Wielu innych placówkach, wymagających posiadania szeroko rozwiniętych kompetencji logistycznych.

Gdzie studiować na kierunku inżynieria logistyki w Lublinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria logistyki w Lublinie

 • Politechnika Lubelska

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek inżynieria logistyki w Lublinie?

 

STUDIA W LUBLINIE - ważne informacje

kierunki studiów w Lublinie

studia w Lublinie

 

INŻYNIERIA LOGISTYKI - ważne informacje

inżynieria logistyki studia

studia logistyka i transport w Lublinie

studia logistyka i transport w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki inżynierskie i techniczne w Lublinie

nawigacja
Rozwiń

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)