Grafika studia jednolite magisterskie - Warszawa

Grafika studia jednolite magisterskie - Warszawa

Grafika studia jednolite magisterskie - Warszawa

Studia jednolite w Warszawie

grafika

Odkryj grafikę w Warszawie i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Grafika studia jednolite magisterskie Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Grafika w Warszawie to studia licencjackie, magisterskie lub jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) od 2 lat do 2,5 roku (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Grafika studia jednolite magisterskie - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek grafika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Jednostka prowadząca

Grafika stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek grafika w Warszawie?

Powinieneś mieć świadomość, że twoja zdana matura to dopiero początek na drodze rekrutacyjnej. Studia graficzne mogą rozpocząć bowiem tylko te osoby, które dysponują wrażliwością estetyczną i talentem plastycznym. Musi to zostać zweryfikowane, dlatego przystąpisz do egzaminów wstępnych.

Czeka cię przedstawienie teczki z pracami oraz udział w sprawdzianach z rysunku. Pamiętaj, że na listach znajdują się najlepsi kandydaci. Możesz odpowiednio wcześnie pomyśleć o wzięciu udziału w kursach przygotowawczych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Grafika w Warszawie - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku grafika w Warszawie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GRAFIKA?

Grafika to jedna z tych dyscyplin plastycznych – obok chociażby malarstwa i rzeźby – która znacznie wykracza poza sferę wyłącznie artystyczną i zwraca się w stronę obszaru konsumpcyjnego i użytkowego. Powinniśmy uświadomić sobie zatem, że graficzne wytwory towarzyszą nam niemal na każdym kroku. Plakaty, etykiety, zdobienia na biletach, zakładki do książek – każda z tych rzeczy w mniejszym lub większym stopniu musiała spotkać się z talentem grafika.

W praktyce oznacza to, że osoby, które zajmują się zawodowo grafiką, powinny posiadać doskonałe uzdolnienia plastyczne. To dzięki nim mają oni możliwość tworzenia rzeczy nie tylko użytkowych i ergonomicznych, lecz także pięknych, estetycznych, cieszących oko. Wielokrotnie przeprowadzane badania psychologiczne pokazują bowiem, że bardziej jesteśmy skłonni kupować te rzeczy, które po prostu nam się podobają. Dlatego też studia na kierunku grafika przeznaczone są dla absolwentów szkół średnich o dużej kreatywności i nieprzeciętnym talencie plastycznym.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku grafika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia jednolite magisterskie
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku grafika w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata lub dwa i pół roku. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia jednolite magisterskie na kierunku grafika będziesz mógł rozpocząć wyłącznie w trybie stacjonarnym. To wciąż najpopularniejsza forma kształcenia – swoją wiedzę i umiejętności rozwijać będziesz regularnie pod czujnym okiem wykładowców. Dodatkowym atutem trybu dziennego jest również to, że na państwowej uczelni nie wiąże się on z uiszczaniem opłat za czesne. Studia stacjonarne zwiastują jedynie, że w programie kształcenia znajduje się wiele ćwiczeń praktycznych.

Kierunki takie jak grafika zaadresowane są do tych abiturientów szkół średnich, którzy dysponują ponadprzeciętnym talentem plastycznym. Podczas wszystkich lat kształcenia będzie on rozwijany, szlifowany i dostosowywany do standardów, które obowiązują na aktualnym rynku zatrudnienia. Oczywiście wiedza studentów będzie musiała mieć także wymiar teoretyczny, dlatego też w siatce programowej będzie można odnaleźć zajęcia poświęcone historii sztuki, czy węziej – historii projektowania graficznego.

Studia na kierunku grafika obfitować będą w ćwiczenia praktyczne i warsztaty. W siatce programowej można odnaleźć przedmioty takie jak:

 • techniki wspomagające projektowanie graficzne
 • projektowanie informacji wizualnej
 • projektowanie plakatu

 

Osoby, które wybiorą studia w Warszawie na kierunku grafika, otrzymają także możliwość rozwoju swoich umiejętności ogólnoplastycznych, związanych z malarstwem, rysunkiem, czy rzeźbą. Warto pamiętać jednak, że studia na tym kierunku mają przygotować przede wszystkim przyszłych grafików do umiejętnego wykorzystywania swojego talentu na gruncie zawodowym.

Ile trwają studia jednolite magisterskie na kierunku grafika w Warszawie?

Studia na kierunku Grafika w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia), 2 lat do 2,5 roku (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite).

Studia na kierunku grafika na części uczelni mają charakter jednostopniowy. Oznacza to w praktyce, że kształcić się będziesz na nich przez pięć lat, podczas których rozwijać będziesz swoje zdolności plastyczne i wzbogacisz je o stabilne fundamenty teoretyczne. Musisz pamiętać, że zwieńczenie twojej ścieżki dydaktycznej stanowić będzie obrona pracy dyplomowej. Dzięki niej otrzymasz tytuł magistra sztuki i będziesz mógł rozpocząć swoje pierwsze aktywności zawodowe także poza obszarem działalności twórczej.

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU GRAFIKA?

Uczelnie w Warszawie przygotowują dla swoich studentów bardzo ciekawą propozycję nauki, dzięki której będą oni mogli liczyć w przyszłości na szybkie znalezienie pracy w zawodzie. Musisz mieć jednak świadomość, że w przypadku studiów graficznych największe znaczenie będzie mieć twój talent. Jeśli będziesz o niego odpowiednio dbać i pielęgnować, to możesz mieć pewność, że z sukcesami podołasz wszelkim zawodowym wyzwaniom.

Studia na kierunku grafika przygotują cię przede wszystkim do pracy w:

 • agencjach reklamowych
 • agencjach marketingowych

 

Możesz podejmować także aktywną współpracę z wszelkimi ośrodkami i fundacjami, które zajmują się szerzeniem kultury i sztuki. Graficy posiadają także szereg umiejętności, które pozwolą na pracę dla przedsiębiorstw, którym zależy na wypromowaniu swojej marki i produktów przez zadbanie o ich stronię wizualną.

Gdzie studiować na kierunku grafika (studia jednolite) w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek grafika (studia jednolite) w Warszawie

 • Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

 

Kierunki artystyczne w Warszawie

rzeźba
Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK GRAFIKA

Komentarze (0)