Specyfika studiów niestacjonarnych pozwala zainteresowanym na zagospodarowanie czasu podczas pięciu dni roboczych każdego tygodnia oraz niektórych weekendów w całkowicie dowolny sposób – zjazdy, na których studenci uczestniczą w wykładach i zajęciach odbywają się najczęściej co kilka tygodni i mają charakter weekendowy. Podczas całodziennych spotkań zdobywa się kompetencje kierunkowe w sposób skoncentrowany.
Powiedzieć, że niektórzy ludzie wydają się urodzeni do zajmowania pozycji lidera, stanowisk kierowniczych i menedżerskich, a także zarządzania zespołami pracowników, to jak nic nie powiedzieć. Niewielu ma to szczęście, żeby posiadać wymienione predyspozycje, jednak grono szczęśliwców bardzo często decyduje się na rozpoczęcie studiów na kierunku zarządzanie. Jest to niezwykle atrakcyjna i popularna propozycja, zapewniająca możliwość uzyskania bardzo szerokich kompetencji, odnoszących się zarówno do kilku oddzielnych dziedzin kształcenia, ale również zdolności interpersonalnych, które mogą być wykorzystywane nie tylko w życiu zawodowym, ale również prywatnym.
Zarządzanie w Szczecinie możesz rozpocząć w trybie stacjonarnym lub zaocznym. Wybór danej opcji pozwoli ci na zorganizowanie swojej przyszłości w najbardziej optymalny sposób przy jednoczesnym zagwarantowaniu świetlanych perspektyw zawodowych.
Dla kogo są studia na kierunku zarządzanie
Zarządzanie jest kierunkiem stworzonym dla ludzi pewnych siebie, posiadających dominujące charaktery, godną podziwu charyzmę, umiejętności interpersonalne, pozwalające na prowadzenie skutecznej argumentacji z zachowaniem obustronnego szacunku, a także wykazujących wszechstronne zainteresowania – zarządzanie to kierunek interdyscyplinarny, korzystający z dorobku kilka pozornie niezależnych dziedzin kształcenia.
Jeżeli jesteś osobą, która niewątpliwie poradzi sobie z nauką treści prawnych, finansowych, ekonomicznych i społecznych, zdołasz odnaleźć się na pozycji lidera podczas realizacji nawet najbardziej wymagających projektów, odpowiedzialność za całokształt działań przeprowadzanych przez zespół pracowników nie jest ci straszna, a praca na stanowiskach kierowniczych lub we własnej działalności gospodarczej to spełnienie twoich marzeń, nie wahaj się dłużej i aplikuj na studia na kierunku zarządzanie w Szczecinie! Dzięki zgłębieniu prezentowanych treści programowych zyskasz szansę na realizację własnych celów oraz rozwój osobisty w najbardziej optymalnej dla ciebie dziedzinie.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku zarządzanie możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku zarządzanie w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają od 3 do 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów
Praktyczność studiów na kierunku zarządzanie jest niewątpliwym atutem tej dziedziny kształcenia. Studenci zdobywają wszechstronną wiedzę i umiejętności z zakresu takich nauk, jak między innymi marketing, ekonomia, prawo, socjologia, a nawet psychologia. Dzięki rozwinięciu zdolności organizacyjnych i kierowniczych każdy z absolwentów bez trudu odnajdzie swoje miejsce na współczesnym wymagającym rynku pracy.
Czego nauczysz się na studiach
Studia na kierunku zarządzanie powstały, aby kształcić młodych kierowników, menedżerów, doradców, konsultantów oraz właścicieli działalności gospodarczych. Edukacja na tym kierunku, niezależnie od wybranego trybu kształcenia, przeprowadzana jest w sposób optymalny i dopasowany do wymagań dzisiejszego rynku pracy zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Jeśli myślisz o rozpoczęciu zarządzania w Szczecinie, powinieneś przygotować się na zgłębianie siatki studiów, składającej się między innymi z następujących przedmiotów:
-
rachunkowość,
-
ekonomia,
-
prawo,
-
podstawy marketingu,
-
analiza rynku,
-
statystyka,
-
zarządzanie strategiczne,
-
metody organizacji zarządzania
i wiele, wiele innych, które z dużym prawdopodobieństwem napotkasz na swojej drodze.
Jakie są ceny studiów na kierunku zarządzanie w Szczecinie
Studia niestacjonarne w publicznych szkołach wyższych są niestety płatne. Za tryb niestacjonarny należy także zapłacić w uczelniach prywatnych, jak i publicznych.
Zarządzanie w Szczecinie - ceny:
-
Uniwersytet Szczeciński: 5460 zł
-
Uniwersytet WSB Merito w Szczecinie: od 5616 zł
*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.
Gdzie studiować na kierunku zarządzanie w Szczecinie
Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie (niestacjonarnie) w Szczecinie
Limity miejsc
Każdy z kierunków studiów w trybie niestacjonarnym w Szczecinie ma ustalony limit miejsc, na który może przyjąć studentów.
O przyjęciu na studia w trybie niestacjonarnym na kierunku zarządzanie decyduje kolejność zgłoszeń, a w przypadku przekroczenia ilości kandydatów w stosunku do liczby miejsc, obowiązuje konkurs świadectw – pod uwagę brana jest liczba uzyskanych punktów przez kandydata w czasie egzaminu maturalnego.
Przedmioty, jakie brane są pod uwagę w czasie rekrutacji na zarządzanie w trybie niestacjonarnym w Szczecinie, to: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, historia, informatyka, język obcy, matematyka oraz wiedza o społeczeństwie.
Warto mieć na uwadze, że na studia mogą dostać się tylko najlepsi wśród kandydatów.
Limity miejsc na kierunku zarządzanie w Szczecinie:
-
Politechnika Morska w Szczecinie: 32
-
Uniwersytet Szczeciński: 70
*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
Kiedy wyniki rekrutacji
Kandydaci na zarządzanie w trybie niestacjonarnym w Szczecinie po zarejestrowaniu się w systemie muszą czekać około kilku tygodni na ogłoszenie wyników. Kiedy mogą oni spodziewać się opublikowania list? Daty ustalane są indywidualnie przez poszczególne uczelnie w Szczecinie, jednak zazwyczaj publikowane są około w połowie lipca.
Kandydaci na zarządzanie w trybie niestacjonarnym w Szczecinie informację o przyjęciu na studia będą mogli znaleźć na swoim profilu w systemie IRK (Internetowa Rekrutacja Kandydatów). W systemie można również znaleźć takie informacje, jak uzyskana ilość punktów czy zajęte miejsce.
Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Szczecinie:
-
Politechnika Morska w Szczecinie: 23 lipca 2024
-
Uniwersytet Szczeciński: 19 sierpnia 2024
*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia
Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne
Po ogłoszeniu wyników na zarządzanie trybie niestacjonarnym w Szczecinie, kandydaci, którzy zakwalfikowali się na studia będą musieli złożyć dokumenty rekrutacyjne do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. W jaki sposób należy złożyć dokumenty rekrutacyjne na uczelnie w Szczecinie?
Składanie kompletu dokumentów na zarządzanie trybie niestacjonarnym w Szczecinie wygląda podobnie, jak na inne kierunki studiów. Kandydaci na studia musza złożyć osobiście komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej, a dla osób, które nie mogą się pojawić na wydziale istnieje również możliwość wysłania dokumentów pocztą tradycyjną – liczy się wtedy data nadania listu.
Kandydaci na zarządzanie w trybie niestacjonarnym w Szczecinie powinni zadbać o to, aby dokumenty były w odpowiedniej formie i kompletne. Dokumenty jakie przyszli studenci zarządzanie trybie niestacjonarnym muszą mieć ze sobą to m.in.: podanie na studia i oświadczenie, oryginał świadectwa dojrzałości, zdjęcie do legitymacji, a także dowód osobisty do wglądu.
Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych uczelni.
Kiedy składamy dokumenty na studia
Po ogłoszeniu wyników rekrutacji kandydaci na zarządzanie w trybie niestacjonarnym w Szczecinie, aby móc zacząć zajęcia muszą złożyć komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.
W jakim terminie trzeba złożyć dokumenty na kierunek zarządzanie w trybie niestacjonarnym w Szczecinie? Uczelnie przyjmują dokumenty zwykle zaraz po ogłoszeniu listy rankingowej.
Kandydaci muszą pamiętać o tym, jak ważne jest dopilnowanie terminów bowiem niedostarczenie dokumentów może grozić nawet wykreśleniem z listy osób zakwalifikowanych.
Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Szczecinie:
-
Politechnika Morska w Szczecinie: 18-24 lipca 2024
-
Uniwersytet Szczeciński: 19-23 sierpnia 2024
*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia