Filologia angielska studia I stopnia - Łódź

Filologia angielska studia I stopnia - Łódź

Filologia angielska studia I stopnia - Łódź

Studia I stopnia w Łodzi

filologia angielska

Odkryj filologię angielską w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Filologia angielska studia I stopnia (licencjackie) Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Filologia angielska w Łodzi to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Łódzkim oraz kilku niepublicznych szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym) lub online.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Filologia angielska studia I stopnia - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek filologia angielska

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Jednostka prowadząca

Uczelnie, gdzie filologia angielska jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Jednostka prowadząca

Filologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku filologia

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek filologia angielska w Łodzi?

Aby dostać się na kierunek filologia angielska w Łodzi powinieneś zdać egzamin maturalny z języka angielskiego, języka polskiego i matematyki oraz z historii, WOS-u, geografii, języka obcego lub z języka łacińskiego. Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o terminowym dostarczeniu wymaganych dokumentów.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku filologia angielska najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • język angielski
 • język polski 
 • historia
 • WOS
 • język łaciński i kultura antyczna
 • filozofia
 • drugi język obcy
 • geografia

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia angielska w Łodzi - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia angielska w Łodzi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA?

 

Angielski jest obecnie międzynarodowym kodem językowym, którym posługują się miliony ludzi na całym świecie. Jego znajomość, choćby na poziomie podstawowym, jest coraz częściej jednym z głównych kryteriów branych pod uwagę przez pracodawców. Oczywiście, im lepsze kompetencje lingwistyczne, tym większe szanse na znalezienie ciekawej i rozwijającej pracy. Dla osób, którym zależy na doskonaleniu swoich zdolności językowych i zdobyciu wszechstronnego wykształcenia, powstał kierunek filologia angielska w Łodzi.

Idealnymi kandydatami na studia filologiczne będą osoby interesujące się naukami humanistycznymi, kulturowymi oraz językoznawczymi. Jeżeli dodatkowo chciałbyś poznać kulturę, obyczaje i literaturę krajów anglojęzycznych, to studia na kierunku filologia angielska powinny być twoim wyborem!

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku filologia angielska możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne
 • online

 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Łodzi, ze względu na dużą popularność studiów filologicznych, zdecydowały się wprowadzić je do swoich ofert kształcenia. Sprawdź dział poniżej i dowiedz się gdzie możesz realizować kierunek filologia angielska.

Program nauczania będzie oscylował wokół treści związanych z:

 • kulturą
 • historią
 • literaturą
 • językiem krajów anglojęzycznych

 

Dzięki czemu studenci będą mieli okazję rozwinąć się na kilku polach jednocześnie i zdobyć wszechstronne wykształcenie. W trakcie studiów będziesz doskonalił swoje umiejętności językowe i poznasz gramatykę oraz historię języka angielskiego. Co więcej, nauczysz się zasad poprawnej analizy i interpretacji tekstów literackich, a także zyskasz możliwość zapoznania się z najwybitniejszymi dokonaniami literatury anglojęzycznej. Ponadto, wszyscy studenci będą musieli dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najbardziej dopasowana do ich potrzeb i planów zawodowych. Aktualną ofertę specjalizacyjną, znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Filologia angielska w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia filologiczne w Łodzi można realizować zarówno na pierwszym, jak i na drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na pierwszą opcją, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów i otrzymasz tytuł licencjata.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA?

Absolwenci studiów filologicznych, dzięki wszechstronnemu i przyszłościowemu wykształceniu, mogą liczyć na wiele ciekawych ofert zawodowych. Po ukończeniu kierunku filologia angielska, zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy we wszystkich miejscach, w których wymagana jest zaawansowana znajomość języka angielskiego, zarówno w małych firmach, jak i dużych międzynarodowych korporacjach.

Ponadto, idealnie odnajdziesz się w zawodzie nauczyciela języka angielskiego w szkołach podstawowych oraz językowych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z:

 • biurami tłumaczeniowymi
 • specjalistycznymi wydawnictwami
 • redakcjami czasopism
 • mediami
 • różnorodnymi instytucjami kulturowymi

 

Abiturienci często decydują się na pracę w branży turystycznej, szczególnie na stanowisku kierownika biura podróży czy pilota wycieczek. Dodatkowo, zaawansowana znajomość języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia, zasadne będzie kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub podyplomowych.

Gdzie studiować na kierunku Filologia angielska (studia I stopnia) w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek filologia angielska (studia I stopnia) w Łodzi

 • Uniwersytet Łódzki
 • Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Co warto sprawdzić, idąc na studia I stopnia na kierunku filologia angielska?

Jakie przedmioty są brane pod uwagę?

Jeśli planujesz kształcenie na kierunku filologia angielska w Łodzi, musisz spełnić określone wymagania rekrutacyjne. Pamiętaj, że maturzyści powinni podejść do obowiązkowych egzaminów podstawowych, ale warto także poszczycić się wynikami z przedmiotów dodatkowych. Priorytetem zaś staje się język angielski, który możesz zdawać na podstawie bądź rozszerzeniu.

 

Jak wygląda rekrutacja?

Z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego przyjmowani są laureaci i finaliści olimpiad stopnia centralnego. Niektóre uczelnie wciąż przewidują rozmowy kwalifikacyjne weryfikujące predyspozycje kandydatów na dany kierunek studiów. Sprawdź, czego może dotyczyć tego typu egzamin wstępny.

 

Czy te studia są dla Ciebie?

Studia filologiczne są idealne dla osób, które nie mają bariery językowej i potrafią swobodnie komunikować się w języku obcym. Kandydaci na filologię angielską powinni interesować się historią i kulturą różnych rejonów Wielkiej Brytanii, Irlandii i Stanów Zjednoczonych.

Ceniona będzie także otwartość i ciekawość świata. Jeśli marzy Ci się kariera w marketingu, biznesie, kulturze, a może w szkolnictwie, tego typu studia zapewnią Ci zdobycie potrzebnej wiedzy i umiejętności.

Czy warto iść na studia I stopnia na kierunku filologia angielska?

Język angielski jest uznawany za uniwersalny, ułatwiający komunikację na całym świecie. Właśnie dlatego kierunek filologia angielska cieszy się w Łodzi dużym zainteresowaniem wśród studentów.

Interdyscyplinarna propozycja kształcenia pozwoli Ci zajmować się zarówno literaturoznawstwem, językoznawstwem czy kulturoznawstwem, jak i dydaktyką lub tłumaczeniami.

Kompleksowo opracowywany program studiów wypełniany jest przedmiotami obowiązkowymi, fakultatywnymi, specjalizacyjnymi. Znajdziesz tam przede wszystkim zajęcia tematyczne, to znaczy z zakresu literatury czy gramatyki opisowej i słownictwa. Uczelnie w Łodzi kładą nacisk na praktyki zawodowe, które są dostosowane do obieranych ścieżek kształcenia.

Pamiętaj, że mimo iż miejsce zatrudnienia często uzależnione jest od realizowanej specjalności, pracy dla absolwentów filologii angielskiej nie brakuje w różnych branżach od tych medialnych i kulturalnych po stricte gospodarcze i biznesowe.

W końcu stają się oni ekspertami w tłumaczeniach różnego rodzaju, zajmują się językiem angielskim w profesjonalnej komunikacji, a także specjalizują w dydaktyce.

Studia I stopnia niestacjonarne na kierunku filologia angielska

Studia filologiczne w Łodzi w ramach filologii angielskiej możesz realizować zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Studia niestacjonarne obierają formę zaoczną, to znaczy, że zajęcia realizowane są w weekendy, a cały proces kształcenia jest płatny.

Ceny semestralne i roczne są zróżnicowane w zależności od realizowanego kierunku studiów i indywidualnie ustalane przez uczelnie w Łodzi.

Jeśli chodzi o proces rekrutacji, w przypadku studiów zaocznych najbardziej znaczące jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie w Łodzi. Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, w zależności od uczelni decyduje kolejność zgłoszeń lub obowiązują zasady kwalifikacji jak na studia stacjonarne, czyli uczelnie biorą pod uwagę wyniki egzaminów dojrzałości.

Studia zaoczne to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą kształcić się w trybie dziennym, ale chcą zdobyć tytuł poświadczający wykształcenie wyższe. Forma niestacjonarna ułatwia połączenie obowiązków zawodowych i osobistych z naukowymi.

Kierunki filologiczne w Łodzi

Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FILOLOGIA ANGIELSKA

Komentarze (0)