Filologia angielska studia II stopnia - Łódź

Filologia angielska studia II stopnia - Łódź

Filologia angielska studia II stopnia - Łódź

Studia II stopnia w Łodzi

filologia angielska

Odkryj filologię angielską w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Filologia angielska studia II stopnia (magisterskie) Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Filologia angielska w Łodzi to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Łódzkim oraz kilku niepublicznych szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym) lub online.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Filologia angielska studia II stopnia - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek filologia angielska

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Jednostka prowadząca

Uczelnie, gdzie filologia angielska jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Jednostka prowadząca

Filologia stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku filologia

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek filologia angielska w Łodzi?

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na te studia, powinni przedstawić dyplom ukończenia studiów na kierunku filologia angielska.

Inną opcją jest posiadanie dyplomu ukończenia dowolnych studiów wyższych i certyfikatu potwierdzającego znikomość angielskiego na poziomie C1, a także przejście rozmowy kwalifikacyjnej. Wszystkie niezbędne informacje na temat rekrutacji, znajdziesz na stronach internetowych łódzkich uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia angielska w Łodzi - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia angielska w Łodzi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA?

 

Znajomość języka angielskiego jest obecnie coraz częściej stawianym wymogiem, przez pracodawców na całym świecie. Stanowi on międzynarodowy kod językowy w takich dziedzinach, jak nauka, handel, szeroko rozumiany biznes, czy kultura, dlatego warto posługiwać się nim chociaż w stopniu komunikatywnym. Jeżeli jednak zależy Ci na osiągnięciu wysokiego poziomu językowego, co zdecydowanie zwiększy twoje szanse na atrakcyjną i perspektywiczną pracę, to kierunek filologia angielska w Łodzi będzie dla ciebie odpowiednim wyborem.

Studia magisterskie na kierunku filologia angielska skierowane są do absolwentów uczelni wyższych, którym zależy na dalszym rozwoju. Idealni kandydaci na studia filologiczne, powinni interesować się naukami humanistycznymi, kulturowymi i językoznawczymi. Jeżeli dodatkowo chaiałbyś poznać kulturę, historię i obyczaje krajów anglojęzycznych, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten kierunek!

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku filologia angielska możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne
 • online

 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Łodzi mają w swoich ofertach szeroką gamę studiów filologicznych, do których należy także kierunek filologia angielska. Jeżeli chcesz poznać dokładną i aktualną listę miejsc, w których możesz go zrealizować, przeczytaj dział poniżej.

Program nauczania na anglistyce w Łodzi, został w pełni dopasowany do:

 • realiów współczesnego świata
 • obecnego rynku pracy

 

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na ten kierunek, będą mieli okazję rozwijać swoje zdolności językowe, aż do osiągnięcia poziomu C2. Ponadto, w trakcie studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, od czego będzie zależeć dalszy tok kształcenia. Moduły specjalizacyjne mogą się różnić w zależności od uczelni, dlatego też przed przystąpieniem do procesu rekrutacji powinieneś dokładnie zapoznać się z informacjami dostępnymi na ich oficjalnych stronach internetowych. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Filologia angielska w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia filologiczne w Łodzi zrealizujesz zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na tę drugą opcję, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Studia kończą się egzaminem dyplomowym, po którym uzyskasz tytuł magistra.

 

Gdzie studiować na kierunku Filologia angielska (studia II stopnia) w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek filologia angielska (studia II stopnia) w Łodzi

 • Uniwersytet Łódzki
 • Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Co warto sprawdzić, idąc na studia II stopnia na kierunku filologia angielska?

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Jeśli chcesz studiować filologię angielską na drugim stopniu, musisz spełnić określone wymagania kwalifikacyjne. Ponieważ zmieniają się one co jakiś czas, warto wcześniej zapoznać się z oczekiwaniami łódzkich ośrodków akademickich.

Przede wszystkim uczelnie uwzględniają ocenę na dyplomie oraz średnią ocen uzyskaną w trakcie całego kształcenia na studiach licencjackich bądź magisterskich.

Na kandydatów, którzy są absolwentami innych kierunków niż pokrewne anglistyce, czeka egzamin pisemny i rozmowa kwalifikacyjna.

Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu niezbędnych dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Sprawdź, jakie formularze należy dostarczyć do dziekanatu/sekretariatu.

 

Czy te studia są dla Ciebie?

Studia w Łodzi w zakresie filologii angielskiej drugiego stopnia umożliwią Ci zapoznanie się z najnowszymi trendami naukowymi w kulturze, literaturze i językoznawstwie krajów anglojęzycznych.

Jest to idealna propozycja kształcenia dla osób, które nie tylko chcą podwyższyć kwalifikacje zawodowe, ale również mają predyspozycje językowe, są otwarte na drugiego człowieka i jego kulturę.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA?

Kierunki studiów w Łodzi kształcą specjalistów, którzy doskonale odnajdują się na polskim i międzynarodowym rynku pracy. Filologia angielska nie stanowi w tym przypadku wyjątku. Dlatego też po jej ukończeniu możesz liczyć na wiele interesujących i rozwijających ofert zawodowych. Twoja ścieżka kariery będzie w dużej mierze zależeć od wybranej specjalizacji, dlatego też powinieneś dokładnie przemyśleć tę decyzję.

Absolwenci mogą związać swoją przyszłość zawodową z pracą translatorską, między innymi w:

 • biurach tłumaczeniowych
 • wydawnictwach
 • prowadząc własną działalność gospodarczą

 

Równie przyszłościową opcją jest zatrudnienie w różnego rodzaju instytucjach kultury, mediach i redakcjach czasopism promujących kulturę krajów anglojęzycznych. Co więcej, możesz podjąć pracę w zawodzie nauczyciela języka angielskiego w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, a także w szkołach językowych. Abiturienci często decydują się na pracę w:

 • agencjach reklamowych
 • branży turystycznej
 • administracji publicznej 
 • organizacjach pozarządowych

 

Po zakończeniu studiów magisterskich, zasadne będzie kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich i tym samym rozpoczęcie działalności naukowej.

Czy warto iść na studia II stopnia na kierunku filologia angielska?

Studia filologiczne w Łodzi w zakresie drugiego stopnia stanowią najczęściej dalszy etap kształcenia po licencjacie. Oznacza to, że mogą je podjąć osoby, które mają tytuł poświadczający wykształcenie wyższe.

Oczywiście studia magisterskie mogą rozpocząć także osoby, które wcześniej nie studiowały filologii angielskiej, a jednak pragną zdobyć wiedzę i umiejętności w tym zakresie.

W interdyscyplinarnie ułożonym programie studiów znajdziesz najważniejsze informacje odnoszące się do metodologii badań literaturoznawczych i językoznawczych, a także zajęcia z analizy tekstów literackich bądź gramatyki praktycznej oraz teorii przekładu.

Na drugim stopniu czekają na Ciebie także różnego typu specjalizacje, które ukształtują Twoją ścieżkę kariery.

Absolwenci szczycący się tytułem magistra mają wiele możliwości zatrudnienia, rozwoju; tytuł ten wpływa także na awans zawodowy. Odnajdziesz się w pracy w biurach tłumaczeń, wydawnictwach, turystyce, jak również w firmach, które mają międzynarodowe kontakty biznesowe.

Studia II stopnia niestacjonarne na kierunku filologia angielska

Kierunek filologia angielska w Łodzi możesz realizować dwuetapowo zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie w trybie zaocznym. Jeśli wybierzesz formę zaoczną, musisz mieć świadomość, że kształcenie tego typu jest płatne i odbywa się w postaci weekendowych zjazdów. Opłaty za semestr bądź rok edukacji są różne i zależą od realizowanego kierunku studiów.

Proces rekrutacyjny uwzględnia złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie w Łodzi. Oczywiście istotny jest dyplom poświadczający wykształcenie wyższe. W zależności od uczelni kandydaci mogą być zobowiązani do przejścia rozmowy kwalifikacyjnej, poświadczającej umiejętności językowe.

Różne formy kształcenia sprawiają, że masz możliwość wybrania trybu, w którym chcesz się kształcić. Jeśli chcesz połączyć życie naukowe z zawodowym, z pewnością odnajdziesz się na studiach zaocznych.

Kierunki filologiczne w Łodzi

Rozwiń

Komentarze (0)