Studia medyczne mają bardzo wiele wymiarów i nie ograniczają się jedynie do kierunku lekarskiego czy stomatologii. Zdrowie publiczne to wszechstronny kierunek studiów, który prócz wiadomości obejmujących medycynę, odnosi się także do ekonomii, nauk humanistycznych i społecznych, a w końcu do zarządzania.
Przyszli absolwenci będą zajmować się ochroną zdrowia na wielu płaszczyznach. Oczywiście ważne jest upodobanie do nauk ścisłych, zwłaszcza biologii i chemii, ale także predyspozycje kierownicze czy umiejętność zorganizowania. Zagrożenia, które czyhają na ludzi, muszą być im uświadamiane, dlatego studenci zdrowia publicznego rozwodzą się na temat higieny lub epidemii. Jeśli chcesz czynnie uczestniczyć w ratowaniu życia, ale masz naturę urzędnika bądź marketingowca, tego typu studia we Wrocławiu są dla Ciebie.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku zdrowie publiczne możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku zdrowie publiczne we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
2. Program studiów i przedmioty
Wielu z nas przez długi czas nie wie, co zrobić ze swoim życiem. Wybrać nauki humanistyczne? Studiować ekonomię? A może coś związanego z medycyną? Na szczęście zdrowie publiczne to kierunek, który interdyscyplinarnie łączy wiele dziedzin nauki i pozwala zdobyć wszechstronne wykształcenie. Wrocławskie uczelnie, które mają studia medyczne w swojej ofercie, znajdziesz poniżej.
Studenci zdrowia publicznego uczęszczają na takie przedmioty jak na przykład:
-
ochrona danych w systemie opieki medycznej
-
społeczne i socjalne funkcje państwa
-
opieka nad osobami przewlekle chorymi i niepełnosprawnymi
-
podstawy żywienia człowieka
-
marketing i komunikacja instytucji medycznych i społecznych
Nie brakuje zajęć z zakresu zarządzania, statystyki i działalności gospodarczej. Studenci zdobywają wiadomości z zakresu medycyny, socjologii czy ekonomii.