Architektura krajobrazu to kombinacja nauk technicznych, przyrodniczych i sztuk plastycznych. Interdyscyplinarny kierunek studiów pozwala kształcić predyspozycje projektowe, a także zdolności informatyczne, które pozwolą opracowywać wszelkie pomysły za pomocą najnowszych technologii. Kierunki studiów we Wrocławiu w zakresie architektury pozwalają zadbać wizualnie o przestrzeń, w tym przypadku zagospodarować ją zielenią i zadbać o obrastający w naturę obszar miejski.
Absolwenci kierunku będą mieli szanse projektować parki narodowe i krajobrazowe, a także dbać o ochronę środowiska. Kandydaci na studia muszą mieć dobrą orientację w terenie, powinni być uzdolnieni manualnie i mieć predyspozycje kreatorskie i rysunkowe. Studia architektoniczne są idealne dla artystów, którzy nie boją się technicznych wyzwań i mają smykałkę do działania z oprogramowaniami informatycznymi.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku architektura krajobrazu możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (inżynierskie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
Studia na kierunku architektura krajobrazu we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 1,5 roku.
Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
2. Program studiów i przedmioty
Jeśli chcesz zajmować się kształtowaniem krajobrazu i masz smykałkę do planowania przestrzeni, kierunek architektura krajobrazu we Wrocławiu jest właśnie dla Ciebie. Wykaz uczelni, które mają w swojej ofercie studia architektoniczne, znajdziesz poniżej. Uczelnie we Wrocławiu dobierają najlepszych w swojej dziedzinie specjalistów, którzy służą swoją wiedzą i doświadczeniem.
Siatka zajęć wypełniona jest przedmiotami takimi jak:
-
biologia roślin
-
geometria wykreślna
-
wizualizacja obiektów architektury krajobrazu
-
teoria kompozycji
-
projektowanie przestrzeni wystawienniczych
-
budownictwo ogólne i materiały budowlane w architekturze krajobrazu
-
projektowanie alternatywnych form zieleni
-
zasady projektowania krajobrazu
Program kształcenia wypełniony jest także zajęciami z rysunku, rzeźby czy fotografii.