Budownictwo studia II stopnia - Warszawa

Budownictwo studia II stopnia - Warszawa

Budownictwo studia II stopnia - Warszawa

Studia II stopnia w Warszawie

budownictwo

Odkryj budownictwo w Warszawie i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Budownictwo studia II stopnia (magisterskie) Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Budownictwo w Warszawie to studia inżynierskie, magisterskie lub jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 roku do 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Budownictwo studia II stopnia - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek budownictwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Jednostka prowadząca

Budownictwo stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: niestacjonarne
Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Jednostka prowadząca

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Jednostka prowadząca

Budownictwo stopień: (II), czas trwania: 2 lata • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek budownictwo w Warszawie?

Studia II stopnia na kierunku budownictwo przeznaczone są dla osób, które na swoim koncie mają już tytuł inżyniera. To on pozwoli bowiem na zrozumienie i przyswojenie dużo bardziej szczegółowych zagadnień związanych z tą dyscypliną inżynieryjną.

Dlatego też podczas procedury rekrutacyjnej pod uwagę zostanie wzięta twoja ocena ze studiów I stopnia. To ona stanowić będzie podstawę kwalifikacji, więc o swoje dobre stopnie zadbaj już dziś!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Budownictwo w Warszawie - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUDOWNICTWO?

Dziś w miastach, w których żyjemy, są wznoszone nowoczesne hotele, biura, galerie handlowe, czy osiedla. Wykonanie projektu takich budynków to jednak dopiero początek – liczy się bowiem czas i jakość jego realizacji. Dążymy do tego, by odbywała się ona na najwyższym poziomie, wciąż jednak słyszymy, o budynkach, które zostały po prostu źle wykonane. Dlatego współcześnie tak ważne jest kształcenie profesjonalnych budowniczych, którzy sprawią, że realizacja projektów architektonicznych przebiegać będzie na najwyższym poziomie.

Budownictwo to jedna z dyscyplin ścisłych, która najogólniej związana jest właśnie z wznoszeniem nowych obiektów o różnym profilu użytkowania. Mogą być to zarówno gmachy, jak i mosty, czy drogi. Studia na kierunku budownictwo zadedykowane są osobom, które oprócz doskonale opanowanych zagadnień ścisłych mają także zmysł konstrukcyjny. Jeśli czujesz zatem, że wyzwania związane ze współczesnym budownictwem przyniosą ci satysfakcję, to wybierz właśnie ten profil kształcenia.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku budownictwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia i jednolite (inżynierskie, jednolite magisterskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku budownictwo w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku, przez 4 lata do 4,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata lub półtora roku . Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Współcześnie zarówno studia stacjonarne (dzienne), jak i niestacjonarne (zaoczne) mają swoich zwolenników wśród studentów. Odnajdziesz je w ofercie nawet takich kierunków jak budownictwo. Który z tych trybów zatem wybrać? Warto wziąć na początek pod uwagę to, że większość zagadnień na studiach zaocznych trzeba opracowywać we własnym zakresie, ponieważ podczas weekendowych zjazdów ciężko jest podnieść wszystkie programowe kwestie, które są niezbędne do zrealizowania. Dodatkowo studia zaoczne wiążą się z uiszczaniem opłat za czesne.

Pamiętaj o tym, że jeśli wybierzesz studia II stopnia na kierunku budownictwo, to będziesz musiał bazować na informacjach, które już posiadasz. W praktyce oznacza to, że i podczas tego etapu kształcenia towarzyszyć ci będą szczegółowe zagadnienia związane z matematyką, fizyką, czy chemią materiałową. Twoje wykształcenie zostanie dodatkowo usystematyzowane oraz wzbogacisz je o nowe umiejętności. Przedmioty, jakie odnajdziesz w siatce programowej, to przykładowo:

 • teoria sprężystości i plastyczności
 • mechanika skał i budownictwo podziemne
 • zarządzanie przedsięwzięciami budowlanymi
 • budownictwo wodne 

 

Jeśli wybierzesz studia magisterskie na kierunku budownictwo, to czekają na ciebie także interesujące specjalizacje, które mogą różnić się jednak w zależności od uczelni. Twoja wiedza i umiejętności nabiorą dzięki nim unikalnego charakteru, a ty będziesz mógł pracować nie tylko przy tworzeniu gmachów, lecz także mostów, czy dróg.

Ile trwają studia II stopnia na kierunku budownictwo w Warszawie?

Studia na kierunku Budownictwo w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku, przez 4 lata do 4,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite).

Studia II stopnia na kierunku budownictwo zagwarantują ci tytuł magistra. Jeśli będziesz je chciał rozpocząć, to musisz mieć ukończone studia inżynierskie, ponieważ one stanowić będą dla ciebie niezbędne podstawy teoretyczne. Kształcenie na II stopniu ma charakter specjalistyczny i wzbogaci cię o nowe, unikalne umiejętności. Uczyć się będziesz przez 1,5 roku, czyli trzy semestry. Na zakończenia nauki przystąpisz do obrony pracy dyplomowej, która stanowić będzie zwieńczenie twojej nauki wyżej.

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BUDOWNICTWO?

Studia na kierunku budownictwo to idealna okazja do tego, by zadbać o swoje wykształcenie i w przyszłości znaleźć taką pracę, która zagwarantuje ci dobrą i stabilną pracę. Statystyki pokazują bowiem, że to kierunki inżynieryjne i techniczne stają się gwarantem zatrudnienia. Jeśli jesteś zatem osobą, która nie boi się intelektualnych wyzwań, to możesz mieć pewność, że twoje perspektywy zawodowe będą naprawdę zadowalające.

Jako abiturient budownictwa będziesz mógł pracować jako:

 • projektant 
 • faktyczny wykonawca

 

Z zakresu budownictwa różnego rodzaju (ogólnego, wodnego itd.). Czeka na ciebie praca w firmach budowlanych, gdzie będziesz mógł podejmować aktywną współpracę z architektami i zajmować stanowiska kierownicze średniego, jak i wysokiego szczebla. Pamiętaj, że twoja kariera może rozwijać się aktywnie także na arenie międzynarodowej.

Gdzie studiować na kierunku budownictwo (studia II stopnia) w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek budownictwo (studia II stopnia) w Warszawie

 • Politechnika Warszawska
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

 

Co warto sprawdzić, idąc na studia II stopnia na kierunku budownictwo w Warszawie?

Kto może aplikować

Pamiętaj, że na studia II stopnia aplikować mogą wyłącznie ci kandydaci, którzy posiadają już tytuł magistra lub którzy ukończyli kształcenie I stopnia. Jest to warunek obligatoryjny, umożliwiający wzięcie udziału w rekrutacji. Oznacza to, że musisz mieć już za sobą jeden z egzaminów dyplomowych!

Wymagania rekrutacyjne

Zorientuj się również odpowiednio wcześnie, jakie są wymagania rekrutacyjne i jakie dokumenty powinny znaleźć się na biurku komisji rekrutacyjnej w pierwszej kolejności. Szczegółowe informacje na temat tego typu wymogów znajdziesz zawsze na stronach internetowych wybranych przez siebie ośrodków akademickich.

Predyspozycje

Jesteś po obronie pracy dyplomowej i chcesz rozpocząć naukę na studiach II stopnia? Zorientuj się zatem odpowiednio wcześnie, czy możesz wziąć udział w rekrutacji. Studia magisterskie dedykowane są bowiem magistrom innego kierunku lub osobom, które mają już na swoim koncie tytuł zawodowy otrzymany podczas wcześniejszego etapu kształcenia.

Czy warto iść na studia II stopnia na kierunku budownictwo w Warszawie?

W Polsce kształcenie na wielu kierunkach odbywa się w systemie bolońskim, czyli systemie dwustopniowym. Oznacza to, że ukończenie kształcenia I stopnia może oznaczać także koniec nauki. Może, ale nie musi. Czy warto iść zatem na studia II stopnia? Pewnie, że tak – w szczególności wtedy, jeśli chcesz usystematyzować wiedzę!

Studia II stopnia na kierunku budownictwo mają charakter uzupełniający. W trakcie ich trwania otrzymasz dodatkowe umiejętności oraz będziesz mógł znacząco poszerzyć kwalifikacje. W przypadku kierunków takich jak budownictwo jest to szczególnie cenne. Studia II stopnia pozwolą otrzymać bowiem niezbędne uprawnienia związane z wykonywaniem tego odpowiedzialnego zawodu.

Dlaczego jeszcze warto kontynuować naukę? W trakcie kształcenia II stopnia przygotujesz się również do obrony najważniejszej pracy dyplomowej. Po jej pomyślnej obronie otrzymasz tytuł magistra, który pozwoli ci podejmować wszystkie aktywne działania zawodowe! Jak widzisz – plusów kształcenia magisterskiego jest sporo!

Studia II stopnia niestacjonarne na kierunku budownictwo w Warszawie

Studia niestacjonarne II stopnia znajdują się coraz częściej wśród propozycji przygotowanych przez uczelnie w Warszawie. Stają się one też popularniejsze w gronie studenckim. Został więc odczarowany mit, mówiący o tym, że studia zaoczne charakteryzują się gorszą jakością.

Nic bardziej mylnego. Studia niestacjonarne na kierunku budownictwo w Warszawie rozpoczniesz na uczelni publicznej, którą cechuje dodatkowo długa tradycja akademicka. Jest nią oczywiście Politechnika Warszawska. Studia zaoczne zostały stworzone z myślą o osobach, które chcą zapewnić sobie większą elastyczność związaną z nauką.

Należy pamiętać jednak, że studenci wybierający kształcenie niestacjonarne muszą mieć wysoko rozwinięte umiejętności organizacyjne. Zajęcia odbywają się bowiem podczas weekendowych zjazdów naukowych, a niejednokrotnie też znaczną część materiału teoretycznego trzeba opanowywać we własnym zakresie. Pamiętaj również o tym, że studia niestacjonarne są płatne!

Kierunki architektura i budownictwo w Warszawie

Komentarze (0)