Kosmetologia studia II stopnia - Warszawa

Kosmetologia studia II stopnia - Warszawa

Studia na kierunku kosmetologia w Warszawie możesz podjąć na 5 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
II stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I) (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku kosmetologia

Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie

Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I) (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku kosmetologia

10.10.2024

Kosmetologia studia II stopnia (magisterskie) Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Kosmetologia w Warszawie to 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 4 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). 

Kosmetologia studia II stopnia - Warszawa
Studia na kierunku kosmetologia w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na kosmetologii oferują zdobycie wiedzy z zakresu chorób skóry i produkcji kosmetyków. Program studiów zawiera zajęcia praktyczne, w trakcie których studenci uczą się wykonywać zabiegi pielęgnacyjne, pracują na sprzęcie kosmetologicznym oraz odczytują receptury kosmetyków. Studenci zdobywają wiedzę kosmetologiczną i społeczną, którą mogą wykorzystać do kontaktów z lekarzami oraz pacjentami.

Absolwenci kosmetologii mają duże możliwości znalezienia pracy. Dodatkowo jest to zawód, który pozwala na przekwalifikowanie się na trychologa czy podologa. Kosmetolog może zatrudnić się w laboratoriach, gabinetach kosmetologicznych i gabinetach medycyny estetycznej przy ścisłej współpracy z lekarzem. Wiedza z zakresu zarządzania zdobyta podczas studiów daje też możliwość otworzenia własnego gabinetu.

 

Uczelnie

W Warszawie kosmetologię (studia II stopnia) możesz studiować w ramach kierunku na 4 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej- Curie (UMMSC) w Warszawie, Społeczna Akademia Nauk (SAN) w Warszawie, , Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia (WSIiZ) w Warszawie, Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka (WUMED) oraz Uczelnia Społeczno-Medyczna (USM) w Warszawie.

 

Jakie są wymagania na studia II stopnia (magisterskie) na kierunku kosmetologia w Warszawie

Pamiętaj, że studia II stopnia na kierunku kosmetologia zarezerwowane są wyłącznie dla osób, które posiadają dyplom ukończenia kształcenia na I stopniu. To na jego podstawie zostaje uruchomiona rekrutacja na studia.

W przypadku uczelni prywatnych musisz złożyć pakiet odpowiednich dokumentów. Jeśli liczba osób chętnych przekroczy liczbę przygotowanych miejsc, to pod uwagę zostaną wzięte średnie oceny ze studiów I stopnia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA?

Za pięknym i promiennym wyglądem kryje się nie tylko perfekcyjnie wykonany makijaż. On może stanowić co prawda pewien dodatek i zwieńczenie naszego wyglądu, dużo ważniejsza jest jednak dbałość o kondycję naszej skóry i cery. Współcześnie dużą wagę przywiązujemy do jakości kosmetyków, które towarzyszą nam podczas codziennej pielęgnacji i chętnie korzystamy z zabiegów, jakie oferują nam salony urody. Część z nich wykonywana jest przez profesjonalistów, czyli kosmetologów. Ich zakres obowiązków jest jednak dużo większy. Czym jeszcze zajmuje się zatem kosmetologia?

Warto podkreślić, że jest to jeden z działów dermatologii, więc są to studia o charakterze medycznym. Specjaliści z tego zakresu zajmują się dbaniem i pielęgnacją pacjentów, których cera i skóra wymaga leczenia. Studia na kierunku kosmetologia to zatem propozycja nie tylko dla osób, które interesują się pielęgnacją – ważne jest również zainteresowanie przedmiotami ścisłymi takimi jak biologia i chemia. Jeśli spełniasz te kryteria, to studia na tym kierunku czekają właśnie na ciebie!

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku kosmetologia możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku kosmetologia w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Właściwie wszystkie ośrodki akademickie w Polsce posiadają w swojej ofercie kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. Nie każda osoba, która kończy dziś studia może sobie pozwolić na naukę w trybie dziennym. Oprócz nauki pragniemy także rozwijać swoją karierę zawodową, a studia zaoczne pozwalają na to bez problemu. Studenci uczestniczą wtedy w weekendowych zjazdach naukowych i to podczas nich zostaje realizowana podstawa programowa. Należy jednak pamiętać, że studia zaoczne wiążą się na ogół z uiszczaniem opłat za czesne. Podział ten dotyczy także studiów kosmetologicznych II stopnia w Warszawie.

Każda osoba, która wybiera studia II stopnia, musi mieć świadomość, że mają one charakter uzupełniający. Oznacza to w praktyce, że studenci powinni dysponować taką wiedzą, która pozwoli na zrozumienie dużo bardziej szczegółowych zagadnień. W siatce programowej można bowiem odnaleźć przedmioty z zakresu:

  • onkologii
  • endokrynologii
  • chirurgii estetycznej

 

Ten nieznaczny wycinek pokazuje, że kształcenie na tym profilu ma pogłębiony aspekt medyczny. Zostaje on także wzbogacony o treści z zarządzania, dzięki czemu przyszli kosmetolodzy będą także wiedzieli jak organizować pracę we wszelkich placówkach kosmetycznych. Dodatkowo studia II stopnia wzbogacą umiejętności takie jak:

  • profilaktykę chorób skóry
  • wykonywanie zaawansowanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej
  • ocenę skuteczności działania kosmetyków
  • ocenę bezpieczeństwa stosowanych kosmetyków

 

Gdzie studiować na kierunku kosmetologia w Warszawie

Kierunek kosmetologia (studia II stopnia) - uczelnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek kosmetologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Społeczna Akademia Nauk w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia II stopnia na kierunku kosmetologia w Warszawie?

Studia na kierunku Kosmetologia w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia II stopnia na kierunku kosmetologia trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Podczas nauki rozwijać będziesz umiejętności, które posiadłeś podczas studiów I stopnia. Najważniejszym elementem kształcenia będą jednak twoje przygotowania do obrony pracy dyplomowej. To ona bowiem sprawi, że otrzymasz tytuł magistra kosmetologii, dzięki któremu będziesz mógł zadbać o swój zawodowy rozwój w przyszłości.

 

Kosmetologia w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA?

Dziś coraz częściej korzystamy z wszelkich zabiegów kosmetycznych i kosmetologicznych. Oddajemy się w ręce specjalistów, ponieważ dzięki nim wierzymy, że uda się nam zachować piękny i zdrowy wygląd. Gabinety urody i medycyny estetycznej pojawiają się niemal na każdym kroku – ważne jest jednak to, by korzystać przede wszystkim z usług profesjonalistów, którzy w żaden sposób nam nie zaszkodzą. Studia na kierunku kosmetologia zagwarantują ci zatem pełen profesjonalizm.

Jako kosmetolog będziesz mógł aktywnie rozwijać swoją karierę. Czekają na ciebie:

  • gabinety kosmetyczne
  • ośrodki SPA
  • kliniki, zajmujące się medycyną estetyczną

 

Śmiało możesz pomyśleć także o założeniu własnej działalności gospodarczej, której profil działalności również związany będzie z usługami kosmetologicznymi. Nic nie stoi także na przeszkodzie, byś rozpoczął pracę w szeroko rozumianym przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. To, jak wyglądać będzie twoja kariera, zależy wyłącznie od ciebie.

 

 

Co warto sprawdzić, idąc na studia II stopnia na kierunku kosmetologia w Warszawie?

Kto może aplikować

Na studia II stopnia mogą aplikować wyłącznie ci kandydaci, którzy mają za sobą już kształcenie I stopnia. Jest to warunek obligatoryjny, umożliwiający wzięcie udziału w rekrutacji i ma on związek z system bolońskim, który obowiązuje na większości kierunków. Oznacza to, że musisz mieć już za sobą jeden z egzaminów dyplomowych!

Wymagania rekrutacyjne

Przed przystąpieniem do procesu rekrutacji sprawdź również, jakie wymagania musisz spełniać i czy czeka cię uiszczanie jakiś opłat związanych z rekrutacją! Informacji na ten temat szukaj oczywiście na stronach internetowych wybranych przez siebie ośrodków akademickich!

Predyspozycje

Weź także pod uwagę, że jeśli chcesz aplikować na studia II stopnia, to musisz posiadać już również odpowiednie kwalifikacje oraz umiejętności, które będziesz mógł rozwijać podczas kształcenia magisterskiego! Pamiętaj, że w przypadku kierunków takich jak kosmetologia największe znaczenie będzie mieć rozwinięta wiedza z przedmiotów ścisłych!

Czy warto iść na studia II stopnia na kierunku kosmetologia w Warszawie?

Dziś coraz chętniej korzystamy z różnorodnych usług, które wykonywane są w salonach kosmetycznych czy gabinetach medycyny estetycznej. W laboratoriach wciąż trwają badania nad opracowywaniem nowoczesnych receptur, które pomogą zachować nam piękny i promienny wygląd. To oznacza, że na rynku wciąż potrzebni są specjaliści z zakresu kosmetologii!

Dlatego też warto, byś kontynuował naukę na studiach II stopnia z zakresu kosmetologii. Są one stworzone z myślą o absolwentach studiów I stopnia, którym zależy na poszerzeniu wiedzy, kwalifikacji oraz umiejętności. Dopiero otrzymanie tytułu magistra sprawi, że będziesz dysponować pełnym wykształceniem, które pomoże ci zadbać o zawodowy rozwój.

Studia II stopnia w Warszawie na kierunku kosmetologia gwarantują także dostęp do różnorodnych, atrakcyjnych ścieżek kształcenia. To właśnie dzięki nim można znacząco wyspecjalizować swoją wiedzę z jednego obszaru kosmetologii. Ten typ kształcenia warto więc wybrać nie tylko ze względu na jakość otrzymanych kwalifikacji, lecz również ze względu na możliwości rozwoju!

Studia II stopnia niestacjonarne na kierunku kosmetologia w Warszawie

Dziś coraz więcej uczelni w Warszawie proponuje swoim studentom rozpoczęcie kształcenia w trybie niestacjonarnym. To odpowiedź na aktualne zapotrzebowania studentów, którzy coraz częściej chcą łączyć ze sobą różnorodne aktywności, a co za tym idzie – potrzebują również większej elastyczności w trakcie kształcenia wyższego.

Studia niestacjonarne mają najczęściej formę weekendowych zjazdów naukowych, co daje teoretycznie wolne od nauki w trakcie trwania tygodnia. Dlaczego teoretycznie? Studenci zaoczni muszą bowiem znaczą część materiału teoretycznego opanowywać we własnym zakresie, co i tak zostanie zweryfikowane podczas egzaminów.

To pokazuje, że studia niestacjonarne wymagają umiejętności doskonałego zarządzania czasem. Pamiętaj również o najważniejszej kwestii – tryb kształcenia zaocznego wiąże się również z uiszczaniem opłat za czesne. Odpowiednio wcześnie przenalizuj więc swoją sytuację finansową i sprawdź, na jakie koszty możesz sobie pozwolić.

Aktualności rekrutacyjne

komentarze (0)