Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna studia jednolite magisterskie - Kraków

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna studia jednolite magisterskie - Kraków

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna studia jednolite magisterskie - Kraków

Studia jednolite w Krakowie

pedagogika przedszkolna

i wczesnoszkolna

Odkryj pedagogikę przeszkolną i wczesnoszkolną w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna studia jednolite magisterskie Kraków | woj. mazowieckie

Kierunki studiów takie jak pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna powinny wybierać przede wszystkim te osoby, które czują, jak ważna jest dbałość o kompleksową edukację najmłodszych członków społeczeństwa. To bowiem wartości otrzymane w dzieciństwie kształtują nasze podstępowania w dorosłym życiu. Największa odpowiedzialność spoczywa oczywiście na rodzicach i opiekunach prawnych, rola nauczycieli jest jednak również nie do przecenienia. Dlatego też ważne jest, by studia pedagogiczne wybierały te osoby, które czują przede wszystkim powołanie do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu nauczyciela.

Jeśli czujesz że i ty mógłbyś się realizować z sukcesami w tym obszarze zawodowym, to zastanów się najpierw, czy posiadasz ku temu odpowiednie predyspozycje. Lubisz spędzać czas z dziećmi? Jesteś osobą odpowiedzialną? Towarzyszy ci duża dawka kreatywności, otwartości i wiary w ideały? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, może okazać się, że studia na tym kierunku przyniosą ci bardzo dużo satysfakcji.

czytaj dalej wszystko o Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna studia jednolite magisterskie - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Jednostka prowadząca

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Jednostka prowadząca

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Akademia Ignatianum w Krakowie

Akademia Ignatianum w Krakowie

Jednostka prowadząca

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Jednostka prowadząca

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek pedagogika w Krakowie?

Studia pedagogiczne mają wyjątkowo interdyscyplinarny charakter, dlatego też w procedurze rekrutacyjnej brane jest pod uwagę sporo przedmiotów z różnorodnych zakresów. Wybierz te, które nie sprawiają ci problemów i zdawaj je na poziomie rozszerzonym – dzięki temu twoje szanse na znalezienie się na listach osób przyjętych znacznie się zwiększą.

Przedmiotem, który znajduje się najwyżej w hierarchii rekrutacyjnej, jest język polski. Oprócz niego możesz wybierać spośród takich przedmiotów jak: język obcy nowożytni, biologia, historia, WOS, historia sztuki, czy nawet filozofia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Krakowie - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Krakowie

Studia II stopnia

Studia jednolite

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA?

 

Program studiów i przedmioty

Jeśli wybierasz studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, musisz pamiętać, że program dydaktyczny, z którym się zetkniesz, ma niezwykle rozbudowaną i interdyscyplinarną formę. Kształcić się bowiem będziesz w obrębie zagadnień ogólnych, charakterystycznych dla pedagogiki, lecz nie tylko. Czekają cię wykłady poświęcone:

  • psychologii
  • socjologii 
  • historii

 

Znaczna część przedmiotów, znajdujących się w siatce, będzie mieć także charakter praktyczny, dzięki czemu będziesz wiedział, jak najlepiej zadbać o kompleksowy rozwój.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz

Jeżeli chcesz rozpocząć studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, to musisz mieć świadomość, że czeka cię kształcenie jednolite magisterskie. Twoja przygoda z tym profilem dydaktycznym trwać będzie pięć lat. Poznawać będziesz różnorodne zagadnienia, które w przyszłości pozwolą ci wykonywać odpowiedzialny zawód nauczyciela. Zanim jednak do tego dojdzie, będziesz musiał przystąpić do obrony pracy dyplomowej. Dzięki niej otrzymasz tytuł magistra i to on pozwoli ci na zbilansowany rozwój zawodowy.

 

Co warto sprawdzić idąc na studia jednolite na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Przedmioty rekrutacyjne

Jakie przedmioty są brane pod uwagę podczas rekrutacji na pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną w Krakowie? To zależy od wybranej przez ciebie uczelni. Warto, abyś zapoznał się ze stroną internetową placówki zwłaszcza, jeżeli zależy ci na studiowaniu na uczelni publicznej. Kiedy liczba chętnych przekroczy liczbę dostępnych miejsc, decydujący wpływ na zakwalifikowanie kandydatów będą miały wyniki uzyskane podczas egzaminu maturalnego.

Jeśli natomiast zastanawiasz się nad realizacją kierunku na uczelni prywatnej, w procesie rekrutacji prawdopodobnie największe znaczenie będzie miała kolejność zgłoszeń.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, aby zwiększyć swoje szanse na zakwalifikowanie na listę studentów kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, jest zarejestrowanie się na odpowiedniej stronie internetowej. Następnym krokiem jest zazwyczaj uiszczenie opłaty rekrutacyjnej. Kiedy znajdziesz swoje nazwisko na liście przyjętych, dostarczysz odpowiednie dokumenty do siedziby uczelni.

 

Czy te studia są dla ciebie?

Nim aplikujesz na kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, spróbuj odpowiedzieć sobie szczerze na następujące pytania:

  • Lubisz dzieci, a praca z nimi jest dla ciebie źródłem satysfakcji?
  • Posiadasz ponadprzeciętne zasoby cierpliwości i wyrozumiałości?
  • Fascynują cię dziedziny społeczne, a w szczególności te dotyczące procesu wychowania?

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to najprawdopodobniej wybór tego kierunku kształcenia okaże się najbardziej odpowiedni!

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA?

Dziś wiemy, jak ważna jest inwestycja w doskonale wykształconą kadrę pedagogiczną. Warto pamiętać jednak, że osoby, które wybierają studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna powinny czuć powołanie do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu. Nie każdy posiada bowiem te predyspozycje, które przyniosą mu satysfakcję podczas pracy z dziećmi. Jest to w pełni naturalne, trzeba po prostu odpowiednio wcześnie uświadomić sobie swoje mocne strony i to na nich bazować podczas rozwoju kariery zawodowej.

Uczelnie w Krakowie kształcą najlepszych specjalistów, którzy posiadać będą niezbędne uprawnienia pedagogiczne i nauczycielskie. Gdzie znajdziesz najlepszą pracę po ukończeniu tego kierunku? Czekają na ciebie przede wszystkim wszelkie placówki edukacyjne (przedszkola, szkoły podstawowe) zarówno te w sferze prywatnej, jak i publicznej. Możesz zająć się również opieką nad dziećmi we wszelkich:

  • placówkach wychowawczych
  • domach dziecka

 

Jako pedagog będziesz mógł także podejmować aktywną współpracę z psychologami i pracować w poradniach terapeutycznych.

Czy warto iść na studia jednolite na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Studia pierwszego stopnia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna adresowane są do osób zainteresowanych dziedzinami społecznymi i humanistycznymi, które dodatkowo chciałyby sprawować piecze nad prawidłowym rozwojem i resocjalizowaniem podopiecznych.

Czy warto iść na studia na tym kierunku? Zdecydowanie tak, jeżeli czujesz wewnętrzną chęć, aby łączyć pracę zawodową z niesieniem pomocy najmłodszym. Pamiętaj, że nie każdy posiada umiejętności miękkie, które okażą się nieocenione podczas pracy z dziećmi. Zatem nim podejmiesz kształcenie zastanów się, czy ty posiadasz tak wyjątkowe predyspozycje.

Studia jednolite niestacjonarne na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Celem ułatwienia organizacji edukacji na studiach wyższych przyszłym studentom, wiele uczelni wyższych zdecydowało się na zaoferowanie możliwości edukacji w trybie stacjonarnym oraz zaocznym. Coraz więcej osób decyduje się na studiowanie niestacjonarne.

Jeżeli i ty aplikujesz na pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną w tym trybie, będziesz uczył się w ramach kilkugodzinnych zjazdów, odbywających się zazwyczaj co dwa lub trzy tygodnie od piątku do niedzieli. Opłaty za czesne zależą od ustaleń danej uczelni. Zadbaj o zgłębienie wszystkich niezbędnych informacji, aby uniknąć ewentualnych rozczarowań.

Kierunki pedagogiczne w Krakowie

arteterapia

Popularne kierunki pedagogiczne niestacjonarne w Krakowie

Komentarze (0)