Filologia studia II stopnia - Kraków

Filologia studia II stopnia - Kraków

Filologia studia II stopnia - Kraków

Studia II stopnia w Krakowie

filologia

Odkryj filologię w Krakowie i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Filologia studia II stopnia (magisterskie) Kraków | woj. małopolskie

Studia filologiczne II stopnia zadedykowane są osobom, które wciąż czują niedosyt wiedzy i chciałby zadbać o kompletność swojego wykształcenia.. Dziś ten typ kształcenia cieszy się ogromną popularnością i niemal każdy ośrodek akademicki ma go w swojej ofercie. Dodatkowo daje on sporo możliwości zawodowego rozwoju w przyszłości, dlatego też tak często studenci wybierają właśnie studia filologiczne jako ścieżkę swojego kształcenia wyższego.

Warto zastanowić się, jakie cechy powinna mieć osoba, która wybiera studia filologiczne. Na pewno zaliczyć do nich można łatwość nauki języków obcych. A oprócz tego? Szerokie zainteresowania związane z literaturą, sztuką, czy historią danego kręgu kulturowego. Pamiętaj, że kierunków filologicznych jest całkiem sporo na aktualnym rynku akademickim. Można zaliczyć do nich chociażby: germanistykę, rusycystykę, polonistykę, czy iberystykę. Wybierz ten profil dydaktyczny, który przyniesie ci najwięcej zawodowej satysfakcji w przyszłości.

czytaj dalej wszystko o Filologia studia II stopnia - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek filologia polska

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia w Krakowie?

Osoby, które chcą rozpocząć studia II stopnia muszą posiadać przede wszystkim tytuł licencjata. Ten profil kształcenia zadedykowany jest bowiem dla tych osób, które część edukacji wyżej mają już za sobą.

Studia, które ukończyłeś na I stopniu, powinny być tematycznie związane z profilem kształcenia II stopnia, ponieważ w innym przypadku będziesz musiał uzupełnić wszelkie różnice programowe. Podczas rekrutacji zostanie wzięta pod uwagę twoja średnia ocena z poprzedniego etapu nauki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia w Krakowie - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia polska w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA?

 

Program studiów i przedmioty

Studia filologiczne na II stopniu mają program dydaktyczny, który w znacznym stopniu bazować musi na wiadomościach, jakie otrzymasz podczas kształcenia licencjackiego. Uczelnie w Krakowie zaproponują ci takie przedmioty, które będą mieć przede wszystkim charakter kontekstowy, nieustannie będziesz też wzbogacać swoje kompetencje lingwistyczne. Pamiętaj, że duże znaczenie będzie mieć również specjalizacja, którą wybierzesz. Przykładowo może to być specjalizacja:

  • edytorska
  • nauczycielska
  • translatorska

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz

Studia II stopnia na kierunku filologia trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Podczas ich trwania zdobywać będziesz dodatkowe kwalifikacje, dzięki którym twoje wykształcenie nabierze pełnego charakteru. Czas twoich studiów wypełniać będzie także pisanie najważniejszej pracy dyplomowej. Podczas jej obrony, jeśli wszystko powiedzie się pomyślnie, otrzymasz tytuł magistra. A to właśnie dzięki niemu będziesz mógł skorzystać z najlepszych ofert zawodowych, które pojawiają się na aktualnym rynku zatrudnienia.

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA?

Kierunki filologiczne oferują wiele różnorodnych możliwości zawodowego rozwoju. Dziś bowiem kompetencje lingwistyczne cenione są przez pracodawców wyjątkowo mocno i sprawdzają się w niemal każdym sektorze gospodarczym. Dziś większość firm i korporacji działa na arenie międzynarodowej, więc potrzebni są pracownicy, którzy będą dbać o te szczególne relacje niezależnie od kręgu kulturowego.

Najbardziej popularna droga, która wiąże się ze studiami filologicznymi, związana jest z dydaktyką. Uczelnie we Krakowie kształcą świetnych nauczycieli, którzy mogą podejmować pracę z dziećmi, jak i z dorosłymi, której celem jest rozwijanie kompetencji filologicznych osób zainteresowanych. Korzystają oni z różnorodnych i nowoczesnych metod nauczania, znaczenie poprawiających jakość nauki. Oprócz tego absolwenci studiów filologicznych znajdą pracę w:

  • wydawnictwach
  • biurach tłumaczeń

Kierunki filologiczne w Krakowie

Rozwiń

Popularne kierunki filologiczne niestacjonarne w Krakowie

Komentarze (0)