Architektura wnętrz studia I stopnia - Poznań

Architektura wnętrz studia I stopnia - Poznań

Architektura wnętrz studia I stopnia - Poznań

Studia I stopnia w Poznaniu

architektura wnętrz

Odkryj architekturę wnętrz w Poznaniu i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Architektura wnętrz studia I stopnia (licencjackie) Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku architektura wnętrz w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Politechnice Poznańskiej lub Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Architektura wnętrz studia I stopnia - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek architektura wnętrz

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku architektura wnętrz

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek architektura wnętrz w Poznaniu?

Aby zostać studentem kierunku architektura wnętrz będziesz musiał zdać egzamin maturalny oraz sprawdzian kwalifikacyjny. Wszyscy kandydaci są zobowiązani do terminowego dostarczenia wymaganych dokumentów aplikacyjnych.

Wszystkie niezbędne i aktualne informacje na temat procesu rekrutacyjnego znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej wybranych uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura wnętrz w Poznaniu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku architektura wnętrz w Poznaniu

Studia I stopnia

Studia II stopnia

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

Współcześnie, coraz więcej uwagi przykłada się do aranżacji i wyglądu pomieszczeń oraz ich wyposażenia. Ludzie, decydując się na remont mieszkania, często zwracają się o pomoc do specjalisty, który nada mu niepowtarzalny kształt i zadba o nienaganną estetykę. Zadania te należą do obowiązków architekta wnętrz, który zawodowo zajmuje się kształtowaniem wnętrz oraz ich wystrojem i wyposażeniem. Jeżeli chciałbyś zdobyć kwalifikacje i wykształcenie niezbędne do wykonywania tego niezwykle interesującego zawodu, to aplikuj na kierunek architektura wnętrz w Poznaniu.

Idealnych kandydatów na studia architektoniczne powinno wyróżniać duże poczucie stylu i estetyki, zdolności manualne oraz kreatywność. Istotne znaczenie będą miały wszechstronne zainteresowania z obszaru nauk technicznych, artystycznych i ścisłych oraz chęć nieustannego rozwijania się w tym kierunku.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku architektura wnętrz możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku architektura wnętrz realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Ze względu na rosnącą popularność studiów architektonicznych, uczelnie w Poznaniu zdecydowały się wprowadzić je do swoich ofert kształcenia. W dziale poniżej znajdziesz aktualną listę poznańskich uczelni, na których zrealizujesz kierunek architektura wnętrz.

Ze względu na interdyscyplinarny program nauczania, studenci będą mieli okazję rozwinąć się na kilku polach jednocześnie i zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu sztuk pięknych, urbanistyki, nauk ścisłych oraz technicznych. W siatce zajęć znajdzie się wiele rozwijających i ciekawych przedmiotów, takich jak:

 • historia sztuki
 • teoria kompozycji wnętrz
 • historia architektury
 • ergonomia

 

Oprócz wiedzy teoretycznej wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne. Jako student nauczysz się podstaw malarstwa, rysunku projektowego oraz rzeźby. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz

Studia na kierunku architektura wnętrz w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku architektura wnętrz będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po ukończeniu studiów zyskasz dyplom licencjata.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

Jako absolwent studiów pierwszego stopnia na kierunku architektura wnętrz będziesz mógł liczyć na wiele ciekawych i perspektywicznych ofert pracy dopasowanych do twojego wykształcenia. Przede wszystkim, zostaniesz kompleksowo przygotowany do zawodu architekta wnętrz i designera, który będziesz mógł wykonywać w biurach projektowych lub we własnej działalności gospodarczej. Równie ciekawą opcją będzie praca w różnorodnych instytucjach kultury, między innymi:

 • galeriach sztuki
 • muzeach
 • domach kultury

 

Ponadto, możesz związać swoją przyszłość zawodową z firmami deweloperskimi i konserwatorskimi lub agencjami architektonicznymi. Absolwenci często decydują się na zatrudnienie w mediach, redakcjach czasopism wnętrzarskich czy specjalistycznych wydawnictw. Co więcej, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich i tym samym zyskać nowe, ciekawe perspektywy zawodowe.

Gdzie studiować na kierunku architektura wnętrz (studia I stopnia) w Poznaniu?

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura wnętrz (studia I stopnia) w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Kierunki architektura i budownictwo w Poznaniu

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK ARCHITEKTURA WNĘTRZ

Komentarze (0)