Budownictwo studia II stopnia - Poznań

Budownictwo studia II stopnia - Poznań

Budownictwo studia II stopnia - Poznań

Studia II stopnia w Poznaniu

budownictwo

Odkryj budownictwo w Poznaniu i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Budownictwo studia II stopnia (magisterskie)  Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku budownictwo w Poznaniu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Poznańskiej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Budownictwo studia II stopnia - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek budownictwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek budownictwo w Poznaniu?

Aby dostać się na kierunek budownictwo w Poznaniu będziesz musiał przedstawić dyplom inżyniera budownictwa. Co więcej, wszyscy kandydaci będą zobowiązani do zaliczenia egzaminu wstępnego sprawdzającego ich wiedzę na temat budownictwa.

Aktualne informacje na temat procesu rekrutacyjnego znajdziesz na oficjalnych stronach wybranych uczelni wyższych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Budownictwo w Poznaniu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUDOWNICTWO?

Kierunek budownictwo znajduje się obecnie w czołówce rankingów najpopularniejszych i najchętniej wybieranych studiów. Tak wysoki wynik nie powinien dziwić, ponieważ obecnie, w dobie rozwoju gospodarczego, przemysłowego i urbanistycznego zapotrzebowanie na specjalistów z branży budowlanej jest bardzo duże. Jeżeli więc zależy Ci na zdobyciu wszechstronnego wykształcenia i przygotowania zawodowego, to koniecznie weź udział w rekrutacji na te perspektywiczne studia.

Idealnymi kandydatami na studia drugiego stopnia na kierunku budownictwo będą absolwenci studiów wyższych, którym zależy na rozwijaniu swojej wiedzy i zdobyciu nowych kwalifikacji zawodowych. Jeżeli dodatkowo interesują Cię nauki ścisłe, ze szczególnym uwzględnieniem matematyki, fizyki, mechaniki i informatyki, to kierunek budownictwo będzie dla Ciebie idealnym wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku budownictwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku budownictwo w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na studia drugiego stopnia na kierunku budownictwo będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć wiedzę uzyskaną podczas poprzednich etapów nauczania. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach z zakresu:

 • matematyki stosowanej
 • statystyki
 • mechaniki budowli

 

Co więcej, zyskasz cenną umiejętność zarządzania przedsięwzięciem budowlanym, co z pewnością wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.

Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną listę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych. Szczegółowy plan zajęć oraz dalszy tok nauczania będzie zależał od konkretnej specjalizacji. Wszyscy studenci będą mieli możliwość skorzystania z bogatej oferty zajęć i warsztatów fakultatywnych, dzięki którym będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i zdobyć cenne umiejętności i kwalifikacje.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku administracja w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku budownictwo trwają półtora roku, czyli trzy semestry lub dwa lata czyli 4 semestry. Po ich ukończeniu uzyskasz dyplom magistra.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BUDOWNICTWO?

Studia w Poznaniu kształcą doskonałych specjalistów z obszaru różnorodnych dziedzin, którzy doskonale odnajdują się zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Dlatego też, po ukończeniu kierunku budownictwo w Poznaniu będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego. Przede wszystkim idealnie odnajdziesz się jako kierownik budowy. Ponadto, możesz związać swoją przyszłość zawodową z biurami projektowymi, firmami deweloperskimi i wykończeniowymi, gdzie z powodzeniem wykorzystasz wiedzę i umiejętności zdobyte podczas studiów. Równie ciekawą opcją może być praca w instytucjach badawczo-naukowych czy ośrodkach rozwojowych.

Absolwenci często decydują się na zatrudnienie w:

 • firmach zajmujących się nadzorem budowlanym
 • wytwórniach elementów i maszyn budowlanych
 • jednostkach administracji państwowej i samorządowej związanych z branżą budowlaną i architektoniczną

 

Dobrym pomysłem będzie także założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do twojego wykształcenia. Po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i tym samym rozpocząć działalność naukową.

Gdzie studiować na kierunku budownictwo (studia II stopnia) w Poznaniu?

Uczelnie na których można studiować kierunek budownictwo (studia II stopnia) w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Kierunki architektura i budownictwo w Poznaniu

Komentarze (0)