Bezpieczeństwo narodowe studia II stopnia Poznań

Bezpieczeństwo narodowe studia II stopnia Poznań

Bezpieczeństwo narodowe studia II stopnia Poznań

Studia II stopnia w Poznaniu

bezpieczeństwo narodowe

Odkryj bezpieczeństwo narodowe w Poznaniu i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Bezpieczeństwo narodowe studia II stopnia (magisterskie) Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Bezpieczeństwo narodowe studia II stopnia Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek bezpieczeństwo narodowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Bezpieczeństwo narodowe stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu

Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek bezpieczeństwo narodowe w Poznaniu?

Aby dostać się na bezpieczeństwo narodowe w Poznaniu będziesz musiał przestawić dyplom ukończenia studiów wyższych na tym samym lub pokrewnym kierunku. Wszyscy kandydaci muszą także pamiętać o terminowym dostarczeniu wymaganych dokumentów rekrutacyjnych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Bezpieczeństwo narodowe w Poznaniu - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE?

Studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe powstały jako odpowiedź na potrzeby obecnego świata, w którym pojawia się coraz więcej zagrożeń militarnych i niemilitarnych pochodzących zarówno ze struktur wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Jako ze zapewnienie stabilnej sytuacji kraju oraz bezpieczeństwa obywateli jest priorytetem polityki państwowej, to zapotrzebowanie na specjalistów posiadających odpowiednią wiedzę i przygotowanie zawodowe z tego obszaru, nieustannie rośnie. Jeżeli więc chciałbyś mieć realny wpływ na zachowanie bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, to koniecznie aplikuj na powyższe studia.

Studia psychologiczne i społeczne w Poznaniu będą idealnym wyborem dla osób zainteresowanych kwestiami społecznymi, prawnymi czy administracyjnymi. W przypadku kierunku bezpieczeństwo narodowe istotnym kryterium będzie także dobra orientacja w sytuacji politycznej i gospodarczej kraju oraz jego pozycji na arenie międzynarodowej.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają  3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia w Poznaniu cieszą się coraz większą popularnością wśród studentów, którym zależy na wysokim poziomie nauczania i tym samym zdobyciu gruntownego wykształcenia. Kierunek bezpieczeństwo narodowe w Poznaniu można realizować na wybranych uczelniach wyższych. Ich aktualną listę znajdziesz w dziale poniżej.

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek bezpieczeństwo narodowe będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz zagrożeń występujących we współczesnym świecie. W siatce zajęć znajdzie się wiele insertujących przedmiotów, takich jak:

 • podstawy prawa administracyjnego
 • prawo obronne RP
 • strategia bezpieczeństwa narodowego
 • międzynarodowe stosunki ekonomiczne

 

Jako student zgłębisz także techniki i metody zarządzania w sytuacjach kryzysowych oraz zdobędziesz cenne kompetencje miękkie, między innymi zdolność komunikacji czy pracy zespołowej. Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku administracja w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku bezpieczeństwo narodowe trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Po ich ukończeniu i zaliczeniu egzaminu dyplomowego uzyskasz dyplom magistra.

Gdzie studiować na kierunku bezpieczeństwo narodowe (studia II stopnia) w Poznaniu?

Uczelnie na których można studiować kierunek bezpieczeństwo narodowe (studia II stopnia) w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE?

Uczelnie w Poznaniu, dzięki ciekawym i rozwijającym programom nauczania, kształcą specjalistów posiadających wszechstronną wiedzę i kompleksowe przygotowanie zawodowe. Dlatego też po ukończeniu kierunku bezpieczeństwo narodowe będziesz mógł liczyć na wiele interesujących i perspektywicznych ofert pracy.

Przede wszystkim, idealnie odnajdziesz się jako pracownik służb państwowych, takich jak:

 • Policja
 • Straż Pożarna
 • Wojsko Polskie

 

Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości zawodowej z agencjami detektywistycznymi czy agencjami ochrony osób i mienia. Odpowiednie umiejętności i wiedza sprawią, że odnajdziesz się także jako członek zespołów reagowania kryzysowego czy agencji wojskowych. Absolwenci często decydują się także na objęcie stanowisk kierowniczych i menedżerskich w różnego rodzaju instytucjach i przedsiębiorstwach. PO zakończeniu nauki możesz także założyć własną działalność gospodarczą lub kontynuować kształcenie na studiach doktoranckich lub podyplomowych.

Kierunki ochrona i bezpieczeństwo w Poznaniu

Komentarze (0)